Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2012, 20:48   #21
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: czujnik polozenia walka rozrządu

Koledzy umnie pierw padł czujnik położenia wałka rozrządu,objaw był taki ze podczas jazdy zgasł po chwili odpalił dojechałem do domu i rano nieodpalił,przy zapalaniu migała magiczna sprężynka wymieniłem na szary i spoko przez miesiąc.Następny był czujnik położenia wału korbowego,objaw byl taki że podczas przyśpieszania gasł i migała sprężynka,zapalałem i jechałem dalej, podjechałem na kompa i tu żadnych błędów ale profilaktycznie wymieniłem czujnik i jezdzi juz dwa lata bez problemu,ponoć jak walnie górny czujnik to w niedługim czasie walnie i dolny ale to tylko gdybanie pozdrawiam

mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 20:59   #22
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: czujnik polozenia walka rozrządu

Pamiętam że drugi problemem był z firmowym mondku jak był zimny to odpalał a na ciepłym czasem niepalił bądz trzeba było go długo kręcić,po doświadczeniach z mym mondkiem podjechałem na kompa i nic założyłem czujnik położenia wałka rozrządu z mojego auta i objawy dalej występowały więc wyciągnołem czujnik położenia wału korbowego i tu niespodzianka nałapał wiele brudu i opiłków ze sprzęgła wyczyściłem go i auto dwa tygodnie jezdziło bez problemu ale profilaktycznie go wymieniłem
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 08:28   #23
robertp2404
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: toruń
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: czujnik polozenia walka rozrządu

mam juz mętlik w głowieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem od czego zacząc poszukiwania usterki...
1.podejrzany to czujnik walka rozrzadu.... 2..podejrzany to czujnik walka korbowego...3 podejrzany to program SOFT...i ostatni podejrzany i najbardziej kosztowny to wtryski...moze cos pominałem?? panie i panowie od ktorego punktu zacząc???
robertp2404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 08:32   #24
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: czujnik polozenia walka rozrządu

Robiłem czujnik położenia wałka rozrządu u siebie dwa lata temu.

Objawy. Na zimnym odpala zawsze, normalnie jeździ. Gdy podłapie trochę temperatury gaśnie bez możliwości odpalenia. Po odczekaniu aż silnik straci temperaturę znowu odpalał i jechał do czasu podłapania temp. I tak w kółko.
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 10:24   #25
braun78
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Re: czujnik polozenia walka rozrządu

Panowie, nie mogę znaleźć czujnika położenia wałka rozrządu w Fordzie Mondeo MK III 2001 r. 2.0 diesel, silnik o mocy 90 km
braun78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 13:15   #26
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Re: czujnik polozenia walka rozrządu

Cytat:
Napisał braun78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, nie mogę znaleźć czujnika położenia wałka rozrządu w Fordzie Mondeo MK III 2001 r. 2.0 diesel, silnik o mocy 90 km
Nie możesz znaleźć, ponieważ Twój Mondek ma silnik TDDi a takowe silniki ( 90 i 115 KM) nie posiadały czujnika wałka rozrządu, tylko czujnik położenia wału korobwego. Silniki TDCI ( z Common Rail'em) mają czujnik położenia wałka rozrządu.

Pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2014, 19:02   #27
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: czujnik polozenia walka rozrządu

dzisiaj wyjąłem ten złącznik i mam pytanko, czy on ma być zaolejony ? bo jak wyciągnałem to ta wtyczka była zaolejona podobnie jak to gniazdo w której wtyczka siedzi.
ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.