Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2010, 15:18   #1
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Klimatyzacja nie działa

Witam pod koniec lata zaczęła mi szwankować klimatyzacja tzn. raz chłodziła, a raz nie - myślałem sobie, że czynnik się kończy, ale dzisiaj byłem na serwisie klimatyzacji tzn. uzupełnienie czynnika bo było 480 a powinno chyba 720 ml, wymiana filtra pyłkowego i jeszcze jakieś czynności, które wykonuje ten automat do klimatyzacji - chyba dolanie oleju.
Włączam klimatyzację a tu ciepłe powietrze wentylator się załącza, ale podobne sprężarka nie. Kontrolka świeci. Mechanik powiedział, że może to być przetarty jakiś kabelek i żebym zdzwonił się z nim w przyszłym tygodniu

Miał ktoś z was coś takiego - bo może sam bym naprawił, nie jedno już sam w autach wymieniałem, naprawiałem.

Pozdrawiam

OphisR jest offline  
Stary 24-04-2010, 17:39   #2
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Może coś z sprzęgiełkiem sprężarki.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline  
Stary 24-04-2010, 18:58   #3
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Sprawdź na wtyczce sprężarki czy dochodzi 12 V jeśli nie to może brak już czynnika lub wina czujnika ciśnienia ; jeśli tak to może sprzęgło - trzeba sie rozejżeć .
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline  
Stary 25-04-2010, 10:11   #4
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Jeśli chodzi o czynnik to był właśnie wczoraj dolewany. A jutro muszę wjechać na kanał i posprawdzam czy czasem wtyczki mają dobry styk.
A co do tego sprzęgiełka to co mogę sprawdzić i jak?

Pozdrawiam
OphisR jest offline  
Stary 25-04-2010, 10:53   #5
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Sprawdzić sprzęgło możesz po zdjęciu paska wieloklinowego ale jak już będziesz na kanale to zobacz czy z kołem pasowym sprężarki porusza się też cała reszta - blaszany rdzeń . Wyłączone sprzęgło powoduje że luźno porusza się samo kółko pasowe a włączone ciągnie za sobą korbowód spręzarki.
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline  
Stary 25-04-2010, 15:08   #6
spider_81
ford::beginner
 
Avatar spider_81
 
Zarejestrowany: 18-06-2009
Skąd: wrocław
Model: ford focus MK 2 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam podłacze sie do tematu. Od 3 tyg mam ten sam problem po sprawdzeniu klimy gośc w serwisie stwierdził, że jest wszystko ok tylko dobicie i smarowanie. Minęły 2 tyg a tu lipa i klima wogóle nie działa, pojechałem a gośc rozkłada ręce, że nic nie widzi pod UV z resztą sam oglądałem razem z nim, kazałem mu nabic ponownie minęly dosłownie 4 dni i klapa znów klima prawie nie chłodzi, może ktoś podpowie co jeszcze sprawdzić?
spider_81 jest offline  
Stary 25-04-2010, 15:09   #7
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Ale to sprzęgiełĸo powinno działać przy włączonej klimatyzacji? Czy wystarczy żeby był włączony tylko zapłon i klima czy silnik musi być uruchomiony?
A i jeszcze jedno, jakby się okazało, że to sprzęgiełko to jak przedstawia się naprawa? Wymiana tylko tego sprzęgiełka?
OphisR jest offline  
Stary 25-04-2010, 17:49   #8
Bodzlo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Civic
Silnik: zajebisty
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał OphisR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to sprzęgiełĸo powinno działać przy włączonej klimatyzacji? Czy wystarczy żeby był włączony tylko zapłon i klima czy silnik musi być uruchomiony?
A i jeszcze jedno, jakby się okazało, że to sprzęgiełko to jak przedstawia się naprawa? Wymiana tylko tego sprzęgiełka?

Musi pracować silnik , jak prad będzie dochodził to albo masz maksymalnie pordewiały zabierak przy sprzęgiełku , zbyt duzy luz na nim alenajczęściej pada sama cewka ,która da sie wymienić sama i na aucie tylko trza mieć troszke zgrabne raczki .
Bodzlo jest offline  
Stary 27-04-2010, 06:48   #9
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Przepalony bezpiecznik. Okazało się, że jak sprawdzałem bezpieczniki to sprawdziłem nie te co trzeba. Wlazłem wczoraj do kanału, sprawdziłem miernikiem, że prąd do cewki nie dochodzi. Zacząłem sprawdzać wszystkie bezpieczniki po kolei, aż tu nagle 10A przepalony.
Zmyliło mnie też, to że w zeszłym roku klima raz się włączała a raz nie i wskazywało na to, że coś nie styka. Tak czy siak poczyściłem trochę wtyczki przy kompresorze.

Pozdrawiam
OphisR jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
klimatyzacja focus , sprężarka focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.