Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2009, 13:41   #1
LapBeer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Poznań
Model: C-Max Grand
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Jestem od kilku dni posiadaczem C-maxa, TDCi, 1,6 z 2007r i już muszę prosić szanownych forumowiczów o pomoc.
Autko jest prawie nowe, przejechane ok. 32tyś. km, niestety zaraz po kupieniu wlałem jakiegoś parszywego paliwa, niby Verva (tu moje ostrzeżenie do tankujących na trasie Konin - Kalisz, nie tankujcie na stacji Orlen!) i skończyła się moc! Zero przyśpieszenia, normalnie nerwówka maksymalna, bo nie wiedziałem jeszcze, że to wina paliwa. Dopiero poczytanie na forach o podobnych problemach podsunęło mi jaki może być tego powód. Pojechałem więc tym razem na BP i dolałem do pełna (w baku było mniej niż połowa poprzedniego szajsu z pechowego Orlenu). Niestety po przejechaniu ok. 80km nic się nie zmieniło a tym samym zwiększyła się moja frustracja. Sprawdziłem nawet na zaprzyjaźnionej stacji filtr paliwa ale wszystko było ok. Wracając do domu, bach, mocy przybywaj! Mogę przyśpieszać, radość jazdy powróciła! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojawił się jednak nowy problem a mianowicie, dzisiaj dojeżdżając do świateł na 4 biegu, zdjąłem nogę z gazu (autko zaczęło hamować silnikiem) i nagle lekko szarpnęło, wskazówka obrotomierza skoczyła do zera, mignęła kontrolka silnika i po chwili wszystko wróciło do normy (wszystko trwało może sekundę, gdybym nie patrzył akurat na deskę rozdzielczą pewnie bym nawet tego nie zauważył). Zdarzyło się to w sumie dwa razy.
Czy może to być coś poważnego? Mam nadzieję, że to też wina pozostającej w baku "Syferwy". Proszę o pocieszenie.

LapBeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 15:08   #2
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

a ja obstawiam padający lub zawieszajacy się EGR.
Do zaślepienia też miałem takie dziwne zachowania.
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 18:36   #3
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Chyba trochę zbyt mało km na EGR. Zacznij od jakiegoś środka myjącego układ paliwa. Jeśli pomimo dobrego paliwa i środka myjącego problem nie minie daj znać. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 22:03   #4
LapBeer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Poznań
Model: C-Max Grand
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

A mogę prosić o więcej informacji dot. tego środka myjącego? Czy można go stosować przy filtrze cząstek stałych i czy to bezpieczne dla silnika?
LapBeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 22:14   #5
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

LapBeer jutro sprawdzę co mamy, w jakich pojemnikach i za jakie pieniądze i dam znać. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 21:35   #6
LapBeer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Poznań
Model: C-Max Grand
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Witam ponownie!
Problemów ciąg dalszy!
Zacznę od tego, że nie skorzystałem z podpowiedzi kolegi ravis'a i nie dolałem żadnego środka myjącego układ paliwa (trochę bałem się, że mogę coś pogorszyć, nie znalazłem wypowiedzi użytkowników mających takie samo autko, którzy by to stosowali, wolałem więc nie ryzykować).
Tak jak pisałem powyżej problemy ustąpiły po dolaniu nowego paliwa na BP, jednak po kolejnym (wczorajszym) tankowaniu na tym samym BP problemy wróciły, czyli brak mocy, zero przyśpieszenia. Przejechałem ok. 120 km bez zauważalnych zmian. Dzisiaj rano na dodatek, po przekręceniu kluczyka nie zgasła kontrolka silnika, gasła dopiero po odpaleniu. Jadąc na trasie kolejne 100km bez poprawy, czyli gaz do dechy a autko jakby rzuciło kotwicę... Postanowiłem go trochę przegazować na niższym biegu (posiadam filtr cząsteczek stałych więc pomyślałem, że zapchany filtr może być przyczyną - tylko dlaczego akurat problemy wróciły po tankowaniu?). Zgodnie z zaleceniami powinna wystarczyć do tego jazda z obrotami ponad 2tyś obrotów przez co najmniej 10-15min. Tak właśnie zrobiłem, w pewnym momencie puściłem nogę z gazu, szarpnęło na chwilę autkiem i nagle bach! Moc wróciła, jednak po kilku minutach silnik sam zgasł przy dojeżdżaniu do świateł. Zatrzymałem się, odpaliłem jednak po chwili pojawiła się kontrolka silnika! Jak wiadomo dla świeżego posiadacza autka to prawdziwy szok. Żona wpadła w panikę, dziecko z tyłu się wydziera, chyba nic już gorszego się wydarzyć nie może... Odczekałem chwilę, odpaliłem, kontrolka silnika świeci się nadal, jednak silnik pracuje normalnie i moc nie zginęła...
Zatem drodzy forumowicze, pomocy i pocieszenia, proszę...
LapBeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 12:53   #7
BaRiBaL
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Podjedz pod kompa i sprawdz bledy, przynajmniej sie czegos dowiesz.
Poza tym czy pewny jestes tego przebiegu? Jesli GHIA to pewnie sprowadzony i w tym momencie przebieg x2 czy x3 i moze byc faktycznie EGR.
BaRiBaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 08:54   #8
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Cytat:
Napisał BaRiBaL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli GHIA to pewnie sprowadzony i w tym momencie przebieg x2 czy x3 i moze byc faktycznie EGR.
No tu to mnie rozbawiłeś... Znaczy się krajówek nie kręcą? Dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój przyjechał z Paryża, miał 155000 km, potwierdza to książka (wiem - można spreparować), stan oraz autoryzowany serwis w Polsce, który sprawdził na moją prośbę co i kiedy było robione na gwarancji we Francji. I wiesz co, wszystko się zgadza... A EGR ludziki robią przy 50000, 100000 czy 165000 jak u mnie i co z tego wynika? Rozumiem, że Ty masz krajówkę?
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 10:18   #9
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Panowie wszystko moze sie zdarzyc.
jesli kupujemy samochod uzywany nigdy nie mozna miec 100% pewnosci co i jak bylo robione. oczywiscie ze i w krajowe kreca tak jak i sprowadzane.
chcesz miec pewnosc 99% to kup nowy chcesz miec pewnosc 100% złóż sobie samochod sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 10:50   #10
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Dobrze powiedziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.