Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2010, 18:21   #1
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie

Witam.
Rano dojeżdżając do pracy coś zaczęło troszkę niemiło śmierdzieć, myślałem, że może coś z zewnątrz, ale nie przestało. Dojechałem, otworzyłem maskę, posprawdzałem co mogłem i nic nie wypatrzyłem. Po pracy po odpaleniu i zrobieniu 20m zapaliła się kontrolka ładowania. Przejechałem 200m, zatrzymałem się, śmierdziało z okolic alternatora, nic się nie dymiło (przy dzisiaj -5stC, pewnie rano jak śmierdziało bym coś wypatrzył).. Odpaliłem ponownie i kontrolka się już nie zapaliła.Sprawdziłem napięcie ładowania na zegarach w teście, między ok 12-14.

Podłączyłem ELMa i tak:
P0622 Generator Field Terminal Circuit "Obwód sterujący F polem alternatora - usterka"
napięcie ładowania 11,6-13,8 w zależności od obrotów...

Gdzieś na niemieckim forum przeczytałem, że powodem podobnego była wykruszona izolacja na jednym z kabli dochodzących do wtyczki alternatora.

Ale nie jestem jednak takim optymistą - śmierdziało to się spaliło ?
Tylko co ? regulator, diody?

W sobotę odpalałem kumpla z kabli..... czyżby?

Miał ktoś podobnie ? czy dostępne są już osobno regulatory ? da się naprawić taki alternator czy trzeba kupić używany 200zł lub nowy/regenerowany 500zł?

Jakiś warsztat w Krakowie poza Piastowską i ABC Focus na 29Listopada? (bo nie wiem czy elektrykę robią)?

Proszę o porady - Świętą idą, trzeba jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 19:51   #2
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie

No i byłem odebrać auto od elektryka i kicha... (wg niego jest ok).
Wymieniono alternator na zamiennik A9011 (CA 1638 IR) (mój niby miał spalone/zgrzane uzwojenie).
Po odpaleniu przez chwilę za wolne obroty(500-700), potem niestabilne pomiędzy 700-1300.
Odczytałem błąd p1632 - obwód wyjściowy inteligentnego alternatora.
Czyżby ten zamiennik kiepski (czytałem o nich i obawiałem się wymiany, ale nie mam pod ręką innego np. szrotowego).

Proszę o radę bo jutro mam dać znać elektrykowi czy ma mi wstawić ten co miałem czy na szybko gdzieś kupić na szrocie jakiś inny i mu dostarczyć...
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 21:00   #3
Bodzlo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Civic
Silnik: zajebisty
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie

Ciężko jest dobrac do tych fordów odpowiedni regulator napiecia bo generalnie to on w większości przypadków generuje własnie ten bład . Chyba najlepszym wyjściem jest poszukanie dobrej ori używki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bodzlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 19:44   #4
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie

Wymieniony w innym już warsztacie na używkę (jak ktoś ciekaw co i gdzie w Kraku- PW). Jest OK, ale jak długo ta używka pociągnie się okaże - stary sam postaram się przeglądnąć/zreanimować (jak się oczywiście da).
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 11:15   #5
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie

Rozebrałem altka - 2 diody spalone, jedna z nich tak się przegrzała, że połączenie "kapturka"/wyprowadzenia z półprzewodnikiem odstawało z 2 mm.
Ciekawe co z regulatorem - raczej ok ? do końca chyba starał się utrzymywać w miarę ok napięcie. Uzwojenie ? raczej ok.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.