Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2010, 12:44   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Cytat:
Napisał Bodzlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...

Nie nabierajcie sie ze za 1000 zł dostaniecie w pełni zregenerowana pompe . Jak pada sterownik to i mechanika jest już do du... bo przez coś sie on wkońcu przegrzał .

Jedż ja reklamować
I tak i nie. Tak, bo części kosztują prawie 1000zł, a nie dlatego, że Bosch zezwala na samą wymianę sterownika (ale na nowy z zaworami) jeżeli pompa na stole będzie wytwarzała ciśnienie i dają na to 12 miesięcy gwarancji.

Ja bym reklamował. Niestety słowo "regeneracji" ma bardzo szeroki zakres.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 15:08   #12
focus1.8tddi99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: białystok
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

witam
no i po zabawie
jeździłem dziś do Augustowa i 200m od domu samochód znów stanął
te same objawy, stop kontrolka świec żarowych i koniec
mam już dość ;/
focus1.8tddi99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 19:34   #13
Bodzlo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Civic
Silnik: zajebisty
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak i nie. Tak, bo części kosztują prawie 1000zł, a nie dlatego, że Bosch zezwala na samą wymianę sterownika (ale na nowy z zaworami) jeżeli pompa na stole będzie wytwarzała ciśnienie i dają na to 12 miesięcy gwarancji.

Ja bym reklamował. Niestety słowo "regeneracji" ma bardzo szeroki zakres.

Weż pod uwage ze raczej nikt nie wsadza do tych tańszych regenerowanych nowego sterownika tylko wlutowuje w nim części które padaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co Bosch zaleca doskonale wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo bywam tam dość często
Bodzlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 20:17   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Montują. W UK to dośc popularne i najczęściej do Transitów. Sam strownik to koszt 650-700 zł, wymiana tranzystora to max 10zl, więc wiadomo co firmy w Polsce wybierają. Niestety często z takim skutkiem...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 12:06   #15
Pampa1980
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Żywiec
Model: fokus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Wiatm jestem tu nowym uczestnikiem i równiez mam problem z moja foczka
3 razy miałem podejścia u mechanika i już nie mam słly samochód jechał sobie jak by nigdy nic i nagle tracąc moc silnik zgasł i zapaliła się kontrolka świec żarowych ale po 5 min przerwy postoju zapalam samochód kręce kręce dość dlugo to trzeba przyznac i motor zaskoczył ale niestety zdążyłem przejechać okolo 50 km i znow to samo (dodam fakt ze nie przekraczalem 2 tys obrotow bo czólem ze samochod nie ciagnie jak powinien jak by brakowalo paliwa a w baku 1/3) wiec oczywiście autko zjechało do bosch serwis i dawaj wymienili na początku filtr paliwa i wszystkie świece żarowe (dodam ze bylo to w styczniu i bylo troszke mrozu) wiec powiedziano mi że może woda dostała sie do filtra koszt 370 zl z robocizna.
Wyjechalem moja foczka zrobilem ok 1000 km i wyjeżdżając z pracy zapaliłem samochód by sie zagrzał a w miedzyczasie odsnieżanie szyb i te sprawy wsiadam 1 2 3 ale czuje ze samochód dusi ja mu w pedał gazu a on nic bylo tylko ummmmmmmm i stop i znow nieszczęsna kontrolka od swiec sie zapalila wiec samochod znowu bosch serwis wiec podpięcie pod komputer i ponoc wyskoczyly dwa blendy pierwszy czujnik polozenia walu korbowego i blad pompy ale jaki wiecej wam nie powiem tylko tyle ze servis stwierdzil ze byc moze pada sterownik ale kazali wymienic to co tansze wiec wymienilem czujnik skasowali wszystkie bledy i ok koszt 170 zl. No ale zeby tego bylo malo przejechalem rowne 1000 km i znow to samo tyle ze tym razem poprosilem o wyciag z kompa i mam cos takiego

Diagnostyka sterowników ford uklad sterowania silnika
P 1665 pompa wtryskowa bląd komunikacyjny
P 0167 usterka nieznana (czy takie cos ma prawo pokazac komp?)
P 0335 usterka nieznana ......

Diagnostyka sterownikow ford sterownik pompy PSG 5
52 czujnik kąta obrotu / system IWZ

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi bledami za co one sa odpowiedzialne mieszkam na Żywieczczyżnie wiec moze ktos zna dobrego szpeca ktory specjalizuje sie w fordach i wie na czym rzecz polega
513973667 to moj nr i adres dicox@wp.
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc
Pampa1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 13:59   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Na poczatek sprzawdz wiazke do czujnika predkosci obrotowej (glownie polaczenia).
Potem niestety zostaje pompa, ale zanim ja bedziesz naprawial to sprawdz zlacze elektryczne.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 15:16   #17
Pampa1980
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Żywiec
Model: fokus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

mkaminski jest szansa bym zadzwoniol do ciebie bo nie jestem zwolennikiem pisania a na chwile obecna i tak samochodzik mam w serwisie 513973667 to moj nr wystarczy es a ja oddzwonie pozdrawiam
Pampa1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 14:34   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Zaplacisz majatek. Ja jestem w UK (aktualnie przez wulkan uwieziony w Szkocji ).
Nie potrafie za duzo pomoc. Powodow moze byc kilka a ja sam nie zajmuje sie diagnostyka pomp.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 10:36   #19
Pampa1980
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Żywiec
Model: fokus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

mkam,,, a miales juz taki przypadek?
Pampa1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 08:30   #20
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Cytat:
Napisał Pampa1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkam,,, a miales juz taki przypadek?
Nie taki, żeby auto jeździło.
Rozmawiałem z firmą z którą współpracuję i doradzili prawie to samo co napisalem: zly tranzystor lub zle zamontowany albo zawor na pompie (lub cala pompa, ale kody na to nie wskazuja). Jeszcze raz zapytam - dostales wydruk z pracy pompy na stole?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.