Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2010, 22:21   #21
LapBeer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Poznań
Model: C-Max Grand
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Co do komputera to sam nie wiem, też się nad tym zastanawiałem czy to aby jego wina ale mechanik wymienił najpierw kompa i po tym silnik przestał szarpać (wg niego, sam jeszcze nie zdążyłem, jak pisałem wcześniej, przetestować). Pojawiał się jednak cały czas błąd związany z EGR-em. EGR został raczej wymieniony bo gościu przyniósł mi stary i pokazał na uszkodzony zdaje się silniczek od zaworu. Zawór sobie zachowałem na pamiątkę :-) (swoją drogą myślałem, że jest większy a to takie małe ustrojstwo...)
Z tym zaślepieniem to też możliwe bo dzisiaj rano zapaliła mi się kontrolka silnika. Jutro jadę to sprawdzić.
Prawdę mówiąc trochę ta usterka już mnie wkurza...

LapBeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 07:30   #22
abuu
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: mokotów babe!
Model: czarny s-max jednak z giftem
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Cytat:
Napisał LapBeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym zaślepieniem to też możliwe bo dzisiaj rano zapaliła mi się kontrolka silnika. Jutro jadę to sprawdzić.
Prawdę mówiąc trochę ta usterka już mnie wkurza...
Jakies wieści z frontu?

U mnie wyglada to odrobine inaczej. Poprzedniemu wlascicielowi wyłaczała sie turbina co jakies pol roku, mnie zaczeła sie wyłaczać co kilka dni. Nie ma reguły czy jade szybciej, wolniej..
Objaw zanikał po zgaszeniu silnika, wl/wyl. alarmu.
Jednak ostatnio czuje, ze jesli na 3 wystapi takie lekkie "tapnicie" (nie wiem jak nazwać to zjawisko), to juz wiem, ze zaraz wylaczy sie turbina.Dodatkowo, wczoraj pokazała sie kontrola check engine. Podejrzewam EGR, musze tylko poczekać na sygnał od mojego nadwornego specjalisty - EGR zostanie wyciety.

Pozdr
bu
abuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 08:26   #23
Bodzlo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Civic
Silnik: zajebisty
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Z moich info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiadomo ze auto śmiga , komp trzeba było wymienić bo wywalał cała mase innych błędów o których autor nie napisał . EGR nie był zaslepiany bo pewnie nie wiecie ale nie wszystkie warsztaty to praktykuja ,niektóre wola spędzić troche czasu przy aucie i poszukac problemu .
Bodzlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 16:11   #24
LapBeer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Poznań
Model: C-Max Grand
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

He he! A to dobre! Okazuje się, że na wątek trafił któryś z mechaników, którzy pracowali przy moim autku. W takim razie pozdrowienia dla ekipy BOSCH'a przy Stróżyńskiego - liczę na upust przy kolejnej wizycie :-)
Autko rzeczywiście teraz śmiga, że chce się jeździć i oby tak już zostało. Błędów faktycznie podobno było sporo i nie wiadomo skąd się brały.
Podsumowując na usunięcie usterki, nie licząc oczywiście poświęconego czasu i przejechanych kilometrów, trzeba było:
- wymienić kompa (plus programowanie),
- wymienić EGR,
- naprawić przewód intercoolera,
- skontrolować i zaprogramować przepustnicę silnika.
może coś jeszcze ale nie napisali na fakturze :-)

Dodam jeszcze, jako wspomnienie po tegorocznej zimie, (jakby mało było problemów z silnikiem ;-)), że musiałem wymienić przednią szybę, na którą zsunęła się z dachu kamienicy zmrożona zaspa.
Mam nadzieję, że to już koniec czarnej serii...
LapBeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 18:33   #25
Bodzlo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Civic
Silnik: zajebisty
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpnięcie i chwilowy zanik obrotów

Miło słyszeć ze klient zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapraszmy ponownie ,oczywiście na normalny przeglądGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bodzlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.