Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2014, 07:58   #11
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

... To samo dzieje się przy równej jeździe, przy stałych obrotach, czy za małym dodaniu gazu, gwałtownym dodaniu gazu, pojawiały się tez falujące obroty, nawet spadaly do 200, a kilka razy i zgasł.

U mnie ten sam objaw- wina silniczek krokowy. Umycie nic nie dało, zaciął się w jednym miejscu i koniec. Wymiana pomogła (tu jeszcze raz podziękowania dla rodxynek dzięks Wojtek).
Rozumiem, że na świecy zmniejszyłeś przerwę?

miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 09:37   #12
Bostorn
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Bialystok/Lublin
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

wydawalo by się że krokowiec działa ok, a co do przerwy na świecach to nie zmieniałem, jak wypakowałem tak założylem

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-09-2014 o 12:17
Bostorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 16:06   #13
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

Ze świecami został popełniony błąd. Temat był wałkowany tysiąc razy ale trzeba zmienić przerwę na świecy lub ją sprawdzić. Przerwa musi wynosić 0,8, już nie mówię o tym że najlepiej jak będą oryginalne Motorcrafta. Jeśli świece mają mało najechane to wykręć zmierz przerwę i w razie czego ją zmniejsz. Co do krokowca to u mnie były te same objawy dodawanie gazu a obroty spadały-podwyższały- spadały- podwyższały i gasł. Czyszczenie nic nie dawało, zacinał się w pewnym miejscu i koniec.
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 17:14   #14
Bostorn
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Bialystok/Lublin
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

temat krokowca pomińmy, bo z nim nie ma problemów, świeca, przerwa na świecy , zmienie ją przy okazji, oryginał, nie oryginał, ale dobra markowa, sprawdzona świeca też jest dobra, tym bardziej że to irydowo platynowa świeca ngk, 150zł komplet.

mam silnik 2.3 a cały osprzet i elektryka jest od 2.0 tak więc przydało by się sprawdzić te cewki od 2.0, czy czasami to nie jest ich problem.

czy znacie jakie sposoby na sprawdze owych cewek?

Ostatnio edytowane przez Bostorn ; 11-09-2014 o 17:16
Bostorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 18:20   #15
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

Cytat:
Napisał Bostorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m bardziej że to irydowo platynowa świeca ngk, 150zł komplet.
Motorcraft komplet 110zł więc po co cudować?

Cytat:
Napisał Bostorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy znacie jakie sposoby na sprawdze owych cewek?
Podmienić od kogoś na sprawną.
W książce "Sam naprawiam" (gdzieś jest pdf na forum) jest jak zrobić to dla pojedynczej cewki, nie pamiętam czy jest dla Twoich.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 21:16   #16
swip
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-03-2014
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.3 16v DOHC
Rocznik: 1999
Postów: 110
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

2 strony bicia piany a nawet nie podłączyłeś auta pod komputer...
swip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 09:04   #17
Bostorn
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Bialystok/Lublin
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

Cytat:
Napisał swip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 strony bicia piany a nawet nie podłączyłeś auta pod komputer...

komputer to nie wszystko, 2 sprawa jak bym miał możliwość to bym to zrobił, a na obecny czas nie mam takiej możliwości

myślałem o sprawdzeniu właśnie cewek miernikiem, ale znajomy elektryk podpowiedzał mi że może miec problemy na wyzszym napięciu, więc też może być problem z odpowiednim sprawdzeniem, ale postaram się na komputer podskoczyc po niedzieli

Ostatnio edytowane przez Bostorn ; 12-09-2014 o 09:07
Bostorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 11:09   #18
swip
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-03-2014
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.3 16v DOHC
Rocznik: 1999
Postów: 110
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

Podłącz się pod kompa wrzuć tu błędy a chłopaki na pewno pomogą...lepsze to niż wymieniać pół silnika

PS. jeździsz autem za ok 7000 zł a nie masz 30 zł na kabelek z allegro? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 07:57   #19
Bostorn
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Bialystok/Lublin
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

wszystko jest, tylko czasu na to nie ma, ale jestem umówiony dzisiaj aby zobaczyć te błędy. Zobaczymy co i jak

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-09-2014 o 21:10
Bostorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2014, 17:56   #20
Bostorn
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Bialystok/Lublin
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po wymianie silnika z 2.0 na 2.3 szarpie, traci moc potem zyskuje dlaczego ?

mała aktualizacja

troszke to trwalo, nie było czasu na wiele rzeczy, ale fordzisko dostało nowe cewki zaplonowe, nowe zapłonowe kable, swiece, zawór cyrkulacji spalin, i jeszcze jakies pierdoły w miedzy czasie wyszly. Ford jeździ, nie szarpie, ma moc, jeszcze ma tą odcinke ale okazało się że to wina czujnika polożenia przepustnicy, jak się okazało został po prostu odłączony. Jutro walczę z nim i testuję.

Mam nadzieję że to już będzie koniec calej zabawy .

Dzisiaj zrobilem tą przepustnice, zostala przeoczona wtyczka, po wlozeniu jej na swoje miejsce auto jeździ, fruwa jak powinno. W koncu wszystko jest tak jak byc powinno.

Ostatnio edytowane przez Bostorn ; 30-11-2014 o 11:09
Bostorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.