Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2005, 13:06   #1
Dave
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 68
Domyślnie Zagazowanie Zetec 1.8 16V

Moj pierwszy post wiec sie przywitam. Wlasnie nabylem Mondeo Kombi MKII 1997, 1.8 Zetec 16V i zastanawiam sie nad jego zagazowaniem. Przejrzalem chyba wszystko na tym forum i to co udalo mi sie odnalezc w archiwum pl.misc.samochody i wynika z tego, ze da sie to dosc dobrze zrobic instalujac wersje standardowa II typu z komputerem i zabezpieczeniami pod warunkiem zrobienia tego w porzadnym warsztacie. Dosc skrajne sa opinie w stosunku do wtrysku gazu - od zachwyconych do takich ktorzy twierdza ze wiercenie w kolektorze moze przyniesc wiecej szkod niz pozytku. Czy dobrze wiec zrobie instalujac porzadna wersje II typu z kompem i zabezpieczeniami ? Wiele tu piszecie o falowaniu obrotow. Jest juz w koncu jakis porzadny uklad sterujacy rozwiazujacy ten problem ? Dzieki z gory za wszelkie uwagi i sugestie.

Dave jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2005, 13:21   #2
devil511
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2004
Skąd: Kraśnik
Model: Ford mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 140
Domyślnie

ja mam mondeo 1.6 rocznik 93.w moim przypadku narazie z gazem sie wstrzymam.jezdze malo wiec zwrot instalacji trwalby dluzej.nie wiem jak to wyglada w twoim przypadku.rzeczywiscie mondziaki roznie reaguja na instalacje-np.falowanie obrotow.jezeli bys zakladal to jakas lepsza i faktycznie w lepszym warsztacie.a jaka to nie wiem bo sie nie znam.moze ktos inny ci cos konkretniej doradzi.pozdrawiam.
__________________
ford mondeo
1.6 16V sedan (93)
226 tys.przebiegu
wyposazenie:centralny zamek z ryglowaniem ,szyberdach,abs,wspomaganie kierownicy,poduszka powietrzna kierowcy,dzielona tylna kanapa!!
devil511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2005, 21:23   #3
kkarol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2004
Postów: 30
Domyślnie

zaloz dobra instalacje II gen i bedzie dobrze
kkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2005, 21:29   #4
puka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2004
Skąd: wejherowo
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dave
Moj pierwszy post wiec sie przywitam. Wlasnie nabylem Mondeo Kombi MKII 1997, 1.8 Zetec 16V i zastanawiam sie nad jego zagazowaniem. Przejrzalem chyba wszystko na tym forum i to co udalo mi sie odnalezc w archiwum pl.misc.samochody i wynika z tego, ze da sie to dosc dobrze zrobic instalujac wersje standardowa II typu z komputerem i zabezpieczeniami pod warunkiem
dave,
jeżdżę gazikiem od 9.2003-zrobiłem do tej pory jakieś 60kkm.
mam sekwencję romano coś tam cos tam.
w 12 miesiącu pojechałem na przegląd do warsztatu i wymienili mi wszystkie wtryski gazu.
na gwarancji-czyli bez kosztów.
poza tym, nie wyobrażam sobie jazdy wyłącznie na PB. nie w Polsce.
jeżeli chodzi o falowanie, to u mnie również wystąpiło jakieś 3 m-ce temu, ale nie wydaje mi sie aby powodem był gaz.
poza tym jutro jadę sprawdzic wszystkie przewody podciśnieniowe-bo to pewnie wina jednego z nich.
wg mnie to gazować. tylko trzymaj się z daleka od tzw. magików.
pzdr
puka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2005, 01:05   #5
gozdi
ford::average
 
Avatar gozdi
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2005
Skąd: Koluszki
Model: A7 50 TDI Sportback Quattro
Silnik: 3.0 TDI 286PS
Rocznik: 2020
Postów: 101
Domyślnie

Witam! Mam instalację BRC 2 generacji z komputerem + 2 klapy zabezpieczające. Założyłem ją w grudniu 2002r i od tej pory przejechałem prawie 90 tys km i muszę stwierdzić - to działa!!! Zero problemów, żadnych strzałów gazu, czy falowania obrotów. A obniżenie kosztów ogromne. Co 30 tys km wymieniam świece, a co 50 przewody i na to nie żałuję, bo to podstawa poprawnego działania instalacji. Zakładam dobre przewody i świece. (słyszałem, że najlepiej motorcrafta, ale ja osobiście mam Boshe ytrium + i zero problemów, więc na razie trzymam się tej marki i tego modelu) Pewne problemy (czasami na gazie podczas jazdy przy niskich obrotach i dodaniu gwałtownie gazu szarpnął i dopiero jechał) miałem niedawno, ale okazało się że to wina przepływomierza - przeczyściłem go i wszystko jest ok. Warto objechać parę warsztatów i popatrzeć, czy klienci którzy przyjeżdżają na przeglądy są zadowoleni. Pozdrawiam
__________________
Historia: Mondeo MkI-> Mondeo MkII-> Mondeo MkIII V6-> Mondeo MkIV 2.0TDCi ->Insignia Sports Tourer -> Kuga II 2.0TDCi -> Mondeo MkV ST Line -> A4 B9 Quattro -> A6 C8 -> A7 50TDI
gozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2005, 07:47   #6
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

A ja znow napisze to samo.
Jesli masz kase zakladaj sekwencje, napewno bedzie sie przyjemniej jezdzic. Ja mam II generacje, wybralem ja ze wzgledu na roznice cenowe. Jendak w wypadku II generacji nie nalezy oszczedzac 300zl na jej montazu i wybrac ten LEPSZY zakład.
Ja mam instalacje od sierpnia. Przejechalem na niej 10kkm. Przyznam ze obroty lekko faluja, tzn nie utrzymam rowno 2tys obr/min, a maja one maly zakres drgań. Bede wybieral sie teraz na przeglad, zglosze to i pewnie to kwestia regulacji. Przy okazji zapytam o cut of (tak sie to chyba nazwya), tzn działanie układu hamowania silnikiem (aby odcinal doplyw paliwa) bo spalanie w trasie mam dosyc wysokie.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2005, 09:05   #7
Dave
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 68
Domyślnie

Dzieki za opinie. Chyba jednak zdecyduje sie na porzadna II generacje. Czy jest tu ktos z Wroclawia lub okolic i moze mi polecic jakas dobra firme zakladajaca gaz ?
Dave jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2005, 17:31   #8
crater
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus Mk2, Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 252
Domyślnie

Masz dobrą firmę we Wrocławiu: ABART ul. Na Niskich Łąkach 6,
tel. 071/ 342 32 52
Czynne PN-PT 8-19, SO 9-15

Ja zakładałem swoją (II gen. BRC Just) w Abarcie - oddział Legnica. Wiedzą co robią.
Powodzenia.
__________________
Mondeo 1.8 16V Ghia hatchback + LPG
crater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2005, 13:12   #9
LucyfeR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2005
Skąd: Białystok
Postów: 18
Domyślnie

Ja tez mam MkII 1.8 Zetec 97'. Takze jeszcze benzyna ale szczerze po przeczytaniu Waszych wypowiedzi koledzy ja zdecyduje sie na sekwencje. Jest dla mnie pewniejsza. Co prawda jest drozsza.. ale niestety.. Wole zaplacic drozej i miec pewnosc lepszej pracy samochodu. Pozdrawiam
LucyfeR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2005, 14:23   #10
cronos626
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2004
Skąd: Trzebnica
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 50
Domyślnie

Mogę polecić firme ALMA na ROBOTNICZEJ we WROCŁAWIU instalacja BRC
__________________
Mondeo kombi 2.0 16V 96'
cronos626 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.