Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2010, 13:14   #71
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam plan taki: dam foke do piaskowania a potem zasmołuję jak 4-rej pancerni rudego w Berlinie.Rdza go nie weźmie. pozdro.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam lepszy pomysl. Jak auto ma byc na dlugie lata to piaskujesz wszystko, a potem do wanny na gorace cynkowanie. Ustalasz sobie jaka gruba warstwe chcesz i robisz to profesjonalnie. Masz wtedy w 100% ocynkowane auto (troszke ciezsze niestety) Potem podklad i farba i beda dzieci po dzieciach. W UK kosz cynkowania ok 1-2 tys Funtow (do tego czyszczenie i malowanie). W Polsce pewnie taniej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najczesciej robi sie to na zabytkowe auta i znam ludzi ktorzy to robili.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 13:17   #72
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Tak długo to nie chcę jeździć foką.Ale żeby jeszcze 2-3 lata wytrzymała.Cynkowanie się nie opłaca. Myślę, że naprawa i jakieś zabezpieczenie wystarczy.pozdro.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 14:12   #73
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

W przypadku aut uzytkowych cynkowanie nie jest ekonomiczne. Napisalem to w formie zartu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 14:15   #74
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Proszę osoby które zabezpieczają swoje foczki o informacje czym, gdzie i czy są zadowolone.

Bo dyskusja o sensie bez osoby która faktycznie się na tym zna prowadzi do nikąd.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 14:28   #75
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę osoby które zabezpieczają swoje foczki o informacje czym, gdzie i czy są zadowolone.

Bo dyskusja o sensie bez osoby która faktycznie się na tym zna prowadzi do nikąd.
A czego oczekujesz? Zadowoli Cie informacja, ze ktos zabezpieczyl auto pol roku temu i jest szczesliwy bo zrobili mu dobra kawe i obiecali Bog wie co? Jezeli auto nie ma rdzy to nie bedzie jej mialo przez kolejny rok, dwa lub trzy bez wzgledu czy zabezpieczone czy nie. Jezeli ja ma to trzeba sie jej pozbyc bo pewnie w wielu zakladach jej obecnosc wyklucza odpowiedzialnosc firmy.
Sensowne sa tylko wypowiedzi osob ktore maja auto min 3-5 lat i rdza sie nigdzie nie pojawia, ale jak czytam wypowiedzi co niektorych ludzi to wielu twierdzi, ze sa 10 letnie Focusy bez rdzy ktore nie byly zabezpieczane, wiec nie wiem czy mozesz polegac na takich informacjach.
Poza tym wiem gdzie wychodzi rdza i ta najbardziej niebezpieczna jest trudna do wyplenienia wiec jezeli juz oczekujesz informacji to powinienes przynajmniej sprecyzowac co chcesz i np zapytac czy przy zabezpieczaniu:
-zdejmowane sa boczki drzwi i zabezpieczane drzwi w srodku
-zdejmowane elementy w bagazniku i zabezpieczane rowniez te profile (lacznie z nadkolami)
-auto jest myte/piaskowane w okolicach tylnych nadkoli/ wytloczki kola zapasowego
-plastikowe/materialowe oslony sa zdejmowane i zabezpieczenie nakladane pod spod
-masa uszczelniajaca na drzwiach jest sprawdzana pod obecnosc rdzy i czy jest jakos zabezpieczana
- jaka jest gwaranacja
Bez tego kazdy moze Cie zloic na 500zl i przez rok dwa bedziesz siedzial spokojnie, a po tym czasie jak wrocisz to pokaza Ci zapis ktory zabiera z nich odpowiedzialnosc, bo miales rdze podczas konserwacji lub wyszla z miejsca na ktore oni i tak nie uznaja gwarancji.
Jedz, zobacz i sam sie zapytaj co oferuje Ci firma za Twoja kase i podejmij wlasna decyzje.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 18:42   #76
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Pawel1w25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam Focusa z 2000 r. i nic się nie dzieje . . .
Kupiłem go w Zurichu półtora roku temu od I właściciela i auto było niemal jak nowe .
Miało mały przebieg , wnętrze zresztą pachniało nowością i wyglądało jakby wyjechało z salonu .
Możecie nie wierzyć , ale takie auta zdarzają się naprawdę .
Nigdzie nie ma nawet punkcika rdzy .
Lakier oczywiście w orginale , jak i całe auto .
Więc aby to utrzymać - zwłaszcza w zimę płuczę i myję auto tak często , jak to tylko możliwe .
No i oczywiście dobry środek do lakieru , a na to wosk twardy .
Inna sprawa , że w Polsce ilość soli , piachu i żwiru , dziur w jezdniach , oraz brudu i syfu na ulicach wykończy każde auto w przyspieszonym tempie .
Wiwat kolejny szczęśliwy posiadacz nie rdzewiejącej foki!!!! Czy to jest temat: BRAK KOROZJI W FOKACH ???? Co chciałeś osiągnąć swoim postem??? Pochwalić się??? Co on wniósł do dyskusji o korozji ??? Zastanów się na drugi raz zanim coś napiszesz... albo otwórz nowy wątek o innej nazwie
__________________
Pozdrawiam
SewerynR

Ostatnio edytowane przez Seweryn ; 23-03-2010 o 18:45
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 09:30   #77
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Seweryn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiwat kolejny szczęśliwy posiadacz nie rdzewiejącej foki!!!! Czy to jest temat: BRAK KOROZJI W FOKACH ???? Co chciałeś osiągnąć swoim postem??? Pochwalić się??? Co on wniósł do dyskusji o korozji ??? Zastanów się na drugi raz zanim coś napiszesz... albo otwórz nowy wątek o innej nazwie
Kolego Seweryn - temat brzmi : korozja w Fokach .
Więc napisałem wyraźnie na ten temat , że problem korozji w mojej Foce nie istnieje .
A nie istnieje dlatego , ze auto było bardzo zadbane i jest zadbane nadal .
To klucz do utrzymania Foki w bardzo dobrym stanie i uniknięcie problemu z korozją .
Podobnie jak kolega Miro - często płuczę całe auto łącznie ze spodem i nacieram woskiem - też napisałem o tym wyraźnie .
To daje rezultaty - i wyniki - w uniknięciu korozji auta .
Więc nie rozumiem , czemu tak Cię zbulwersował mój post ?
Tak , jakbyś nie zrozumiał tego , co czytasz . . .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 10:06   #78
nj28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Górne Łużyce
Model: ford
Silnik: 1400
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

A co powiecie o korozji w komorze silnika. Oglądem takiego jednego (1999,1.8 Benz) i miał mocno skorodowaną przednią cześć komory (a dokładniej przód bloku silnika i parę dokręconych części). Pozostałe blachy wyglądały OK. Czy jest to objaw mycia silnika czy podtopienia. A może jest to normalne?
Pzdr
nj28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 11:34   #79
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

rdza na tylnych drzwiach i klapie standardowo - ford
XII 1999rok

rodzice mieli fieste kiedys 1994rok blachy tam nie było sama rdza podczas wypadku złamała sie prawie w pół


focus nie rdzewieje zdjęcia ponizej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg S7301092.JPG (81.0 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg S7301094.jpg (67.6 KB, 70 wyświetleń)
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 12:02   #80
Tommi77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: DBL
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Rdza jest to pewne
Jeżeli ktoś mógłby opisać szczegółowa tak dla laika jak pozbyć się rdzy ale nie w profilach tylko na zewnętrznej płaszczyźnie drzwi, mam takie kropki wypukłe wielkości łepka od szpilki. Jak się do tego zabrać żeby wyglądało dobrze, i czym to robić. Dzięki za rady
Tommi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , korozja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.