Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2010, 14:47   #31
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych 2 termostatów. Czemu są dwa? Kiedy otwiera/zamyka się duży a kiedy mały ?

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 16:53   #32
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

bo jeden jest od chłodzenia oleju w silniku a drugi od chłodzenia samego silnika. temperatury potrzebne do chłodzenia tych dwóch obiegów są różne więc są dwa termostaty
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 21:06   #33
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Podpisuję się pod tematem i też borykam się z niedogrzanym silnikiem...wymieniłem już duży termostat kupiłem oryginał, ale nie przyniosło to efektu i kreska jeśli dojdzie do pionu, to szybko spada w dół. Nawet po krótkim postoju ponowne uruchomienie silnika odbywa się ze wskazaniem najniższej temperatury-czyli jednym słowem silnik jest ciągle niedogrzanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem w sklepie z częściami i pytałem o ten mały termostat, ale gość mówił że jest tylko jeden i nie słyszał o drugim;/
Moje pytanie brzmi: jak nazywa się fachowo mały termostat i czy istnieje możliwość że takie wskazania niskiej temperatury spowodowane sa przez źle funkcjonujący czujnik temperatury i gdzie go szukać.

pzdr

Adam
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 21:39   #34
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

mały termostat nazywa się fachowo :termostat w układzie chłodzenia oleju
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a czujnik temperatury jest umieszczony gdzieś w głowicy nie wiem dokładni gdzie ale jak coś znajdę to napiszę

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpisuję się pod tematem i też borykam się z niedogrzanym silnikiem...wymieniłem już duży termostat kupiłem oryginał, ale nie przyniosło to efektu i kreska jeśli dojdzie do pionu, to szybko spada w dół. Nawet po krótkim postoju ponowne uruchomienie silnika odbywa się ze wskazaniem najniższej temperatury-czyli jednym słowem silnik jest ciągle niedogrzanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem w sklepie z częściami i pytałem o ten mały termostat, ale gość mówił że jest tylko jeden i nie słyszał o drugim;/
Moje pytanie brzmi: jak nazywa się fachowo mały termostat i czy istnieje możliwość że takie wskazania niskiej temperatury spowodowane sa przez źle funkcjonujący czujnik temperatury i gdzie go szukać.

pzdr

Adam
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 22:47   #35
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Dziękuję za odpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem za co się zabrać: wymianę małego termostatu, sprawdzenie (wymianę czujnika temperatury), zakup porywy silnika z całą gąbką, bo możne to ma wpływ, że u mnie ten cały materiał się zniszczył i to ciepło gdzieś ucieka i silnik jest owiewany??
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 09:25   #36
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Proponuję lekturę, szczególnie koniec wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 10:29   #37
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Ja też jestem już po wymianie "dużego" termostatu. No i...........nie pomogło. Zła diagnoza.
Zamówiłem już mały termostat. Jak odbiorę to ponownie jadę do Zbicar.
Ja bym się nie łudził, że to wina czujnika. Po prostu zrobiło się zimniej i wychodzi szydło z worka.
Jak zmienię "mały" to dam znać czy pomogło.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 12:16   #38
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

przy okazji sprawdź czy masz dogrzewacz cieczy chłodzącej i czy świece żarowe w nim są sprawne. montowny był do nadwozia przy dolnej poduszcze skrzyni biegów na grodzi tak mniej więcej pod nogami kierowcy na załamaniu podłogi i grodzi. bez dogrzewacza te silniki się nagrzewają bardzo wolno i w cyklu miejskim są bardzo niedogrzane.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 10:29   #39
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Witam.

Mam innego diesla transita i tam czy temoperatura wynosi -30 czy +30 wskaźnik stoi na środku i nawet nie pyknie...a u mnie....lata w góre i w dół...i co najgorsze...zauważyłem że więcej pali...

Juz teraz sam nie wiem co kupić czujnik czy mały termostat, bo w kabinie leci ciepło i to szybko odvczuwalne więc wydaje mi sie ze gdyby termostat siedział jeden czy drugi to nie było by ciepło?Jak uważacie?

Podejrzewam własnie że czujnik jest uszkodzony i podaje zły sygnał stad większe spalanie i takie skoki na wskaźniku temperatury, a dodam że podgrzewacz sprawdzony i grzeje, a przysłonięcie chłodnicy nic nie dałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W piatek mam jechać z Wrocławia do Szczecina to aż boję sie pomysleć jakie bedzie spalanie na niedogrzanym silnku...jeśli tak faktycznie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Doradzcie cos...

pzdr

Adam
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 16:02   #40
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

wczoraj byłem umówiony z mechanikiem, niestety ciągle ma Andrzejki więc nie czekając...postanowiłem spróbować samemu zdemontować stary i włożyć nowy termostat (mały) i jako laik w dziedzinie motoryzacji i techniki uporałem się z tym w około 1h i nie demontowałem przewodów do wtrysków i teraz autko nagrzewa się szybciej i trzyma temperaturę, choć muszę przyznać że gdy włączę nawiew to wskaźnik temperatury silnika opada delikatnie w dół-czy to normalne?czy powinien stać pionowo ciągle?
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.