Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2010, 14:27   #281
tanaab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał domin_mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WITOJCIE!


Zrobiłem właśnie próbę przelewową, która ku mojemu zaskoczeniu wypadła dobrze:
25 ml / 20 ml / 18 ml / 17 ml


Co mam teraz robić, pomóżcie koledzy i koleżanki ;(
Próba przelewowa wygląda w porządku. Wg mnie są trzy możliwości:
1 Ciśnienie sprężania na 4 cylindrze
2 Walnięta końcówka wtryskiwacza (najbardziej prawdopodobne bo piszesz, że ponowne wpisanie kodu pomogło na krótko)
3 Akumulator. Możliwe, że ecu gubi kody. Ja podjechałbym jeszcze raz na tester i sprawdził, czy pamięta poprawnie kody wtrysków.

Wykluczam raczej czujnik który sygnalizuje spalanie stukowe, bo jest wspólny na wszystkie cylindry.
Jeżeli okaże się, że to wtryskiwacz, to spróbowałbym jak inny znany mi właściciel mondka tdci kupić używany i regenerowany na allegro. Koszt 390 pln. U niego przelewy, które sam robiłem wyszły ok i podobnie jak u Ciebie. Po zamianie i zakodowaniu auto śmiga jak nowe. Zobacz pod linkiem: http://allegro.pl/wtryskiwacze-wtrys...210551788.html

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 14:46   #282
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Domin_Mondeo - najtaniej jest w kolejnosci:
1. Odczytac bledy i podac tutaj. Konkretnie ile bledow i jakie ich numery
2. Sprawdzic czy sa zapisane kody wtryskiwaczy
3. Wyjac wtryskiwacz i sprawdzic go na maszynie, ewentualnie przyczyscic ultradzwiekowo jezeli jest taka mozliwosc i jest tansza niz rozebranie.


Mam tylko pytanie do modow - czy w tym temacie nie powinno byc dyskusji jedynie o REGENERACJI i NAPRAWACH WTRYSKIWACZY, a nie ogolnej pomocy kazdemu posiadaczowi Mondeo?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 16:41   #283
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tylko pytanie do modow - czy w tym temacie nie powinno byc dyskusji jedynie o REGENERACJI i NAPRAWACH WTRYSKIWACZY, a nie ogolnej pomocy kazdemu posiadaczowi Mondeo?
powinno, ale sami zasmiecacie tematy.
Ja niestety nie jestem w stanie przeczytac kilkuset postów dziennie.

W związku z tym, ze znasz sie na tym podaj które posty usunać to zrobimy to.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 06:36   #284
dizel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

mam jedno małe pytanko czy jeżeli chce umyć wtryskiwacz w wanience ultradźwiękowej to mam go rozebrać i jeżeli tak to czy "elektrodę" też mogę umyć czy coś jej może zaszkodzić??
aha i jeszcze jedno w czym to umyć bo chyba nie w wodzie??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 08:24   #285
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał dizel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam jedno małe pytanko czy jeżeli chce umyć wtryskiwacz w wanience ultradźwiękowej to mam go rozebrać i jeżeli tak to czy "elektrodę" też mogę umyć czy coś jej może zaszkodzić??
aha i jeszcze jedno w czym to umyć bo chyba nie w wodzie??
Tej czesci wtryskiwacza nie trzeba myc. Nic w niej nie ma oprocz 2 kanalow i elektromagnesu.
Uwazaj czym czyscisz, bo jezeli preparat jest na wodzie to moze skorodowac wnetrznosci wtrysku.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 07:37   #286
dizel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tej czesci wtryskiwacza nie trzeba myc. Nic w niej nie ma oprocz 2 kanalow i elektromagnesu.
Uwazaj czym czyscisz, bo jezeli preparat jest na wodzie to moze skorodowac wnetrznosci wtrysku.
a więc tak do mycia kupiłem środek o nazwie cleanser (izopropanol dostępny na allegro)
dziękuję za odpowiedź ale w takim razie jeszcze jedno czy coś zaszkodzi elektrodzie jak ją umyję. wiem że nadgorliwość gorsza od faszyzmy ale zawsze może coś.
A tak nawiasem to rozmawiałem z mechanikiem i jego kilkoma klientami odnośnie kodowania wtrysków po regeneracji i byli zdziwieni tym co mówię.
hitem w tym wypadku jest gość który zregenerował wtryski do forda w jednej z firm wkręcił do auta i zrobił już ponad 100 tyś. kilometrów bez kodowania. auto pracuje według jego opinii super.
więc o co chodzi tak naprawdę z tym kodowaniem sam już nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 20:27   #287
janek1815
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: czestochowa
Model: Mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam ubiegłej zimy 2009 pojawiła się u mnie sprężynka próby przelewowe 38-11-42-35 w ASO ford usunięto błąd P2338 Cylinder 3 osiągnięta granica kontroli spalania stukowego. Wczoraj pojawiła się ponownie jako twardy błąd migająca sprężynka. Próba przelewowa 40-12-45-40 przed wyjazdem do ASO wymieniać 3 wtryskiwacz/ lub zaworki jak uważacie. Przeczytałem ten temat i mam taki mętlik w głowie że hej. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez janek1815 ; 15-12-2010 o 20:38
janek1815 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 21:31   #288
hubu87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam...sledze temat od samego pocżatku...Jestem posiadaczem MKIII 2001 r i mam problem jak wiekszosc osob...biały dym jak zimy i bujanie silnikiem..z tym ze u mnie zadna sprezynka sie nie wyswietla(w sumie nie jestem pewien czy takowa kontrolka w tym aucie jest)...problem ten pogarsza sie juz od 10 tys km...teraz trzesie silnikiem nawet przy wyzszych obrotach, co daje sie odczuwac w czasie jazdy...moje pytanie jest natepujace...czy w roczniku 2001 mozliwa jest rózniez taka regeneracja wtryskiwaczy...dziekuje pozdrawiam
hubu87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 08:48   #289
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał hubu87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam...sledze temat od samego pocżatku...Jestem posiadaczem MKIII 2001 r i mam problem jak wiekszosc osob...biały dym jak zimy i bujanie silnikiem..z tym ze u mnie zadna sprezynka sie nie wyswietla(w sumie nie jestem pewien czy takowa kontrolka w tym aucie jest)...problem ten pogarsza sie juz od 10 tys km...teraz trzesie silnikiem nawet przy wyzszych obrotach, co daje sie odczuwac w czasie jazdy...moje pytanie jest natepujace...czy w roczniku 2001 mozliwa jest rózniez taka regeneracja wtryskiwaczy...dziekuje pozdrawiam

Jeżeli to jest CR to regeneracja jest możliwa.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 22:02   #290
AREK1984
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam kolegów. Od niedawna jestem posiadaczem transita 2.4 tdci 137KM 300tys km. oczywiście mam problem z wtryskami, wiadomo wywala błąd na 4,5,6 biegu pod większym obciążeniem (wyprzedzanie).Na biegu jałowym trochę przebierał.Aczkolwiek nie miałem problemu z porannym odpalaniem zapalał na pierwszy strzał nawet na tych mrozach które teraz mieliśmy(auto parkowane pod chmurką)
Skorzystawszy z Waszych porad zrobiłem próbę przelewów i takich wyników się nie spodziewałem 1- 180ml 2-160ml 3-190ml 4-360ml także dla mnie SZOK po tym jak czytałem jakie u was były wartości. od razu wymontowałem 1 wtrysk (dlaczego nie 4? kwestia dostępu lub jego znikomej ilości ). Rozmontowałem go na czynniki pierwsze przeczyściłem końcówkę wtrysku (na marginesie moja ma 6 otworków rozpylających, zrobiłem jeszcze mały teścik wyciągłem iglicę z końcówki wlałem do niej trochę benzyny ekstrakcyjnej ustawiłem prostopadle do kartki białego ręczniczka toaletowego i dmuchnąłem sprężonym powietrzem w końcówkę co dało mi pogląd czy nie są zatkane otworki okazało się że są drożne. wyczyściłem również zaworek i korpus.
A teraz do sedna sprawy pomiędzy zaworkiem a korpusem znajduje się sprężynka o średnicy około 2 mm i długości 10 mm.
Po rozebraniu wtrysku wystawała z korpusu około 3mm a po zakończeniu czyszczenia schowała się całkiem w korpus co za tym idzie nie dociskała grzybka.
Po założeniu wtrysku do silnika już nie mogłem go uruchomić(kręcił ale nie zapalił) zauważyłem za to że strasznie przez ten wtrysk idzie przelew.
Pytania:
1) czy ta sprężynka może się tak cofnąć zakładająć że z korpusu nie wypadł mi żaden czpień, kulka czy cóś.
2)w jakim położeniu powinien być zaworek względem jego korpusu mianowicie czy jeden z otworków grzybka powinien się licować z otworkiem w korpusie czy należy go ustawić tak żeby nie było przepływu.
3) gdzie w transicie znajduje się pompa wstępnego podawania paliwa przy pompie wtryskowej czy w zbiorniku czy jej po prostu niema i jest tylko pompa wysokiego ciśnienia.
Trzecie pytanie zadałem ponieważ mam pewne podstawy twierdzić że zapowietrzył mi się układ paliwowy a jeśli pompa była by w zbiorniku to w układzie niskiego ciśnienia powinno panować pewne nadciśnienie a nic takiego nie zaobserwowałem.
Z góry wam Koledzy dziękuje czekam z niecierpliwością na porady.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.