Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2013, 07:16   #461
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Kolega czytał :-) I kolega wie że i kolega zdaje sobie sprawę z tego, że zalana antena to nie jedyny przypadek usterki okazującej się znanym już komunikatem - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Stopka z anteną GPS nie wygląda tak jak pokazujesz na zdjęciach - jest nierozbieralna (przynajmniej niełatwo to zrobić).
W każdym bądź razie warto spróbować czy rzeczywiście płytka w antenie padła czy to problem z połączeniem do wiązki. IMHO owszem padło stwierdzenie, że zalewa antenę i teraz większość ludzi majaca kłopoty z GPS-em kupuje dodatkową antenę i wpina ja bezpośrednio do radia - mało kto sprawdza czy rzeczywiście tu jest problem a w sumie naprawa się powiodła.
Przy okazji (bo jeszcze nie rozbebeszałem - wiesz, czekam na wyjmaki) - przy grzanej szybie jest gdzieś miejsce by w niewidoczny sposób umieścić tę dodatkową antenę tak, aby odbiór był w miarę dobry?
Te kilka/kilkanaście sekund łapania fix-a to tzw. goracy start czy po paru dniach? Jeśli antena jest dobra to GPS nastraja się nawet wtedy gdy nie korzysta się z nawigacji czy dopiero gdy chcemy z niej skorzystac?
Chodzi mi o to, że u mnie już długo efemerydy są nieaktualne, oprócz tego (prawdopodobnie) auto od ostatniego fix-a przemieściło się znacznie więc i łapanie fix-a (teoretycznie) może długo trwać...

Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 09:52   #462
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Dlugi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przy grzanej szybie jest gdzieś miejsce by w niewidoczny sposób umieścić tę dodatkową antenę tak, aby odbiór był w miarę dobry?
Te kilka/kilkanaście sekund łapania fix-a to tzw. goracy start czy po paru dniach? Jeśli antena jest dobra to GPS nastraja się nawet wtedy gdy nie korzysta się z nawigacji czy dopiero gdy chcemy z niej skorzystac?
Chodzi mi o to, że u mnie już długo efemerydy są nieaktualne, oprócz tego (prawdopodobnie) auto od ostatniego fix-a przemieściło się znacznie więc i łapanie fix-a (teoretycznie) może długo trwać...
Przy grzanej szybie są co najmniej dwa miejsca dogodne na antenę dokładaną:
1) Na szybie koło lusterka, tam gdzie są czarne punky, a instrukcja obsługi mówi, że tam właśnie można umieszczać "czytnik opłaty drogowej".
2) pod kokpitem w samym rogu z z przodu i z boku po stronie pasażera - przewody grzejne są jakieś kilkanaście centymetrów od brzegu szyby.

Odbiornik GPS pracuje cały czas (jak naciśniesz "info" pokazuje aktualną pozycję niezależnie od stanu nawigowania).
Zimny start po przemieszczeniu nawet o kilkaset kilometrów nie będzie trwał dłużej niż minutę-dwie.

Co do uszkodzenia "no GPS" - jak ze wszystkimi uszkodzeniami można pisać tylko o najbardziej prawdopodobnej przyczynie. Nie ma patentu na to, że odgadnie się na odległość bez oglądania co się stało u Ciebie. Zawsze tylko piszę, że antena dokładana z odpowiednią wtyczką kosztuje ok. 40zł a diagnoza w sensownym warsztacie zacznie się pewnie od 50zł + ewentualne koszty naprawy. Twój wybór.
A jeśli znasz się na tym i umiesz diagnozę zrobić sam - to po co te "pretensje", że brak jest "podanego na tacy" rozwiązania dokładnie pasującego do Twojego przypadku?

Pokazana stopka - jak łatwo się domyślić patrząc na mój profil - jest z C-maxa. W FF2 jest podobna z podobnym odbiornikiem GPS. Nie wiem na czym polega "nierozbieralność" tej z FF2 bo się nią nie bawiłem. Widziałem natomiast fotki rozebranej tej "nierozbieralnej" stopki oraz info w którym miejscu trzeba lutować oderwany (zazwyczaj w wyniku korozji) kabel sygnałowy wychodzący z odbiornika GPS.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-06-2013 o 09:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 12:21   #463
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Nie przyglądałem się jeszcze jak można rozbebeszyć deske rozdzielczą aby wyprowadzić kabel z dodatkowej anteny. Jak i którędy przejść kablem od radia do proponowanych przez Ciebie miejsc?
Swoją drogą spotkałem się z opiniami że druciki w grzanej szybie nie stanowią problemu dla GPS-a - jak będzie - się okaże. I tak musiałem kupić antene zewnętrzną aby po sprawdzeniu drożności wiązki wykluczyć awarię modułu GPS w radiu. Ciągle jednak liczę, że problemem bedzie połączenia antena-kostka mocowania nad podsufitką.
Nie mam pretensji do braku podania rozwiązania - ba, właśnie to podane, w gruncie rzeczy najprostrze mi nie odpowiada. A chodziło mi o to, że polecane jest właśnie takie, bez próby nakierowania kogokolwiek na sprawdzenie innych elementów.
A co w przypadku, gdy ktoś wymyśli, że zainwestuje pod 300PLN-ów w nową antenę, założy ją i nadal będzie miał "No GPS"?
Twoja podstawa anteny daje się rozdzielić na 2 części aby mieć dojście do płytki, moja IMHO nie, ale jeszcze się upewnię - ciemno było jak już doszedłem do tego, jak się dobrać do mocowania anteny.
Ty widziałeś fotki rozebranej "nierozbieralnej" anteny te, co sa w wątku, który cytowałem czy jeszcze jakieś inne? Zauważ, że nie ma tam korpusu...
A kabel nie był tam oderwany - z opisu wyglądało na mechaniczny brak kontaktu na połączeniu - antena (bolec) rozkiwała gniazdo?
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 14:16   #464
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Dlugi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...?
1) Po wyjęciu schowka pasażera widać dużo miejsca pod kokpitem. Co można powiedzieć więcej o prowadzeniu kabla do lusterka niż, że musi iść po słupku i za podsufitką? Bez jakichś dużych problemów się da go tam przeprowadzić bez żadnego demontażu - po zdjęciu uszczelki drzwi.
2) Słyszałeś o korozji przewodu sygnałowego wewnątrz nadwozia? No chyba, że auto brało kąpiel na Trasie Toruńskiej... Jeśli problem jest na kostce podłączeniowej, to raczej go widać "od ręki" i można jeszcze zwrócić niepotrzebnie kupioną antenę za 300zł ewentualnie...
3) Wg moich pomiarów grzana szyba tłumi powyżej 40% sygnału GPS. Każdy zawsze może wykonać własne pomiary. Wystarczy antenę, która masz położyć na dachu i zobaczyć liczbę widocznych satelitów a następnie na kokpicie pod grzaną szybą i ponownie odczytać. U mnie (powtarzalnie) było 10/11 do 5/6.

Reasumując - pewnie powyżej 90% przypadków "no GPS" to tak czy inaczej problem z anteną. Czy na gnieździe czy na samym odbiorniku znaczenie ma drugorzędne. Tak czy inaczej zwykle (przy standardowym podejściu) antena do wymiany - czyli ok. 300zł w plecy... Nie znam warsztatu, który by się dłubał w naprawę tej anteny.
Ciągle więc nie wiem na co to narzekanie, że z anteną z allegro to "proteza"... Jak ktoś jest ogarnięty technicznie, czyta ze zrozumieniem i ma stosowne chęci i narzędzia to tak czy inaczej jest sobie w stanie poradzić i dobrać rozwiązanie do własnego problemu.
Porada o zewnętrznej antenie z allegro jest dla tych 80%, co nie ma chęci, zacięcia i odpowiednich kluczy... W dodatku ta porada praktycznie zawsze działa (poza wyjątkiem, że sama navi została "trafiona").
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 18:18   #465
Rover1986
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Gorlice
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140 kM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Bump:

Jeśli pojawi sie lista chętnych na zakup map SD 2013 do FX to ja na pewno się do niej dopiszę.[/QUOTE]

Ja również dopisze się do listy na zakup mapy do FX
W salonie nowa mapa Europy 2013 z czerwca ok 600 zł.

Tylko co zawiera ta mapa ?
Czy sa aktualne polskie drogi ?

Może ktoś ma znajomego w serwisie Forda co widział ta mapę.
Serwisant z Forda tłumaczył mi że kupuje mapę Europa 2013 na płycie DVD/CD to już dokładnie nie wiem pewnie DVD jak ma być cala Europa i przegrywam mapę z płyty na kartę SD (którą sam kupuję) na komputerze.
Płyta DVD staje się bezużyteczna.

Zatem pytanie czy można przegrać mapę z DVD na kilka SD równocześnie ?
Może jest jakiś informatyk co rozgryzie zabezpieczenie.
Rover1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 18:25   #466
michał71
ford::advanced
 
Avatar michał71
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford S-MAX PLATINIUM X, Suzuki Jimny 4WD
Silnik: 2.0 TDCI 143 km, 1,3 16V 86 km
Rocznik: 2008, 2003
Postów: 200
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Rover1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:

Jeśli pojawi sie lista chętnych na zakup map SD 2013 do FX to ja na pewno się do niej dopiszę.
....????
...kolego poczytaj trochę zanim zadasz pytania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez michał71 ; 14-06-2013 o 18:32
michał71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 21:10   #467
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Rover1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Serwisant z Forda tłumaczył mi że kupuje mapę Europa 2013 na płycie DVD/CD to już dokładnie nie wiem pewnie DVD jak ma być cala Europa i przegrywam mapę z płyty na kartę SD (którą sam kupuję) na komputerze.
Płyta DVD staje się bezużyteczna...
Zmień mechanika. Jest ponad 5 lat do tyłu. Od 2008 roku już się nic nie przegrywa, a nawet się nie da przegrać.
Kupuje się od razu gotową kartę SD.
Aktualna cena mapy 2013 do FX w BemoMotors taka jak na naszej akcji forumowej - 400zł. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 13:56   #468
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Dlugi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stałem się posiadaczem problemu pod nazwą "No GPS".
Dziś stałem się posiadaczem działającej navi (wprawdzie mapy 2009 ale jak na razie wystarczy).
Parę uwag z montażu. Wyjmaki nie były mi potrzebne - radio po ściągnięciu ramki siedziało tylko na 4 śrubach. Jako że antenę i tak już miałem (bo i tak chciałem "załatwić" temat jak już rozbebeszę dostęp do radia) więc nie chciało mi się bawić w naprawianie połączenia z oryginalną anteną (miał rację tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )tylko skupiłem się na zainstalowaniu zakupionej.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy grzanej szybie są co najmniej dwa miejsca dogodne na antenę dokładaną:
1) Na szybie koło lusterka, tam gdzie są czarne punky, a instrukcja obsługi mówi, że tam właśnie można umieszczać "czytnik opłaty drogowej".
2) pod kokpitem w samym rogu z z przodu i z boku po stronie pasażera - przewody grzejne są jakieś kilkanaście centymetrów od brzegu szyby.
Bałem się tej grzanej szyby i ograniczenia przez nią sygnału - niepotrzebnie. Antena w końcu zamontowana koło lusterka. Przewody grzejne tam są i tak do samej krawędzi ale nie sądzę aby one odcinały sygnał. Myślę, że w instrukcji podane to miejsce pod czytniki jest "uniwersalne" - może Ford miał przednie szyby metalizowane a nie będą przecież w instrukcji tłumaczyć po czym je poznać.
Fix łapany bardzo szybko, możliwe, że też dlatego iż już w garażu po wybebeszeniu radia korzystając z dość długiego kabla wyrzuciłem antenę przez okno i po chwili już 2 satelity miałem. Na zewnątrz - 8-9 (z budynkiem z przodu a więc niewidoczny pełny horyzont (max może być bodajże 11 przy pełnym horyzoncie).
Boli w tej nawigacji brak przesuwania mapy aby pooglądać przebieg wyznaczonej trasy (pomijam mało przydatne demo) a najbardziej to brak możliwości wklepania punktu ze wsp.
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 08:58   #469
bigmack
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Leicester, UK
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Panowie ma ktos dostep do nowego softwearu 5.3? Szukalem na Google ale nie chce sciagac z niepewnego zrodla
bigmack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 11:54   #470
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Ale to wątek o FX! Soft 5.3 to do NX i tam jest jako żywo dostępny od razu na pierwszej stronie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.