Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2014, 16:01   #11
zbyszek2222
ford::beginner
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: sosnowiec
Model: mondeo kombi MK4
Silnik: 2,2 tdci 175KM
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Mam pytanie.Mam grzałkę FFH bez możliwości sterowania.W ustawieniach jest tylko opcja zaznaczyć ja ,lub nie.Czyli ma być włączona albo wyłączona.Da się wstawić sterowanie ???


Ostatnio edytowane przez zbyszek2222 ; 23-02-2014 o 16:05
zbyszek2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 19:39   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,041
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Tylko wymiana piecyka na 'sterowany' (sterownik jest zintegrowany z piecem) i wskazanie w konfiguracji , że jest webasto programowalne.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 18:37   #13
zbyszek2222
ford::beginner
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: sosnowiec
Model: mondeo kombi MK4
Silnik: 2,2 tdci 175KM
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Czyli Panie Tadeuszu w moim przypadku nic się nie da zrobić !?
zbyszek2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 09:52   #14
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Odgrzewam temat.
Wkrótce będę posiadaczem używanego zestawu Eberpacher B5WS, dedykowanego do Forda Focusa/ C-Maxa z silnikiem benzynowym. Nr części AV61-18K464-CD D0HYA.
Czy to jest ogrzewanie programowalne, czy nie?
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 14:16   #15
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Re: Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem a

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - popatrz na ten wątek
W tej rosyjskiej instrukcji widać, że jej autor miał już w aucie wiązkę elektryczną z wtyczką przeznaczoną do ogrzewania postojowego. Jednak nie napisał, gdzie tej wtyczki szukać.
Jak mogę się upewnić, że mam taką wtyczkę (albo nie mam)? Gdzie jej szukać?
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 14:18   #16
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Znalazłem wtyczkę w komorze silnika. Jest przymocowana taśmą do wiązki znajdującej się pod zbiornikiem wyrównawczym na płyn chłodniczy. Wtyczka ma 6 pinów, ale tylko pięć jest wykorzystywanych.
Czy ogrzewanie postojowe ma własną pompę paliwa? Ta część instrukcji z rosyjskiego forum jest dla mnie niejasna. W katalogu części Forda jest przewód paliwowy z uchwytami, ale osobnej pompy paliwa do ogrzewania postojowego nie ma (albo jej nie widzę). Rosyjski autor instrukcji opisał jak podłączył przewód paliwowy do baku, a potem jak przeciągnął dwa kable od pompy paliwa - jeden do masy, a drugi do pinu 15 w module C113 za schowkiem. Ale nie napisał, do czego podłączył te kable po stronie baku - do istniejącej pompy, czy do innej, dołożonej. Tak na chłopski rozum to powinna być osobna pompa. Czy ktoś mógłby to wyjaśnić?

Czy w skład części o kodzie 1350730 (9275) wchodzi również pompa paliwa?

Ostatnio edytowane przez buk07 ; 08-06-2014 o 14:24 Powód: Uściślenie pytania
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 14:52   #17
Radek27
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Napewon jest dodatkowa pompa Ale niewiem gdzie w s-macie jest zamontowana albo przy baku albo przy samym dogrzewaczu
Radek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 15:09   #18
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Nie chodzi o S-Maxa. Chodzi o C-Maxa. Benzynowego. Z 2009 roku.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 21:28   #19
Radek27
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Ja mam c-max ale diesla i pompka dozuje odpowiednią ilość paliwa więc musi być co do benzyny to będzie tak samo polecam temat :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a co do pomocy w tych sprawach to polecam kolegę stefano jest specem w tych sprawach w poście jest kontakt do niego jak coś nie będziesz wiedział na pewno pomoże
Radek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 11:41   #20
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Trochę się działo w związku z moim ogrzewaniem postojowym:
1) Znalazłem fachowca, który podejmie się ewentualnego montażu i pomaga w testowaniu.
2) W moim zestawie był padnięty sterownik, który został już naprawiony przez innego fachowca i działa, ale...
3) Ale mój C-Max (w zasadzie C-Max mojej małżonki) nie widzi modułu ogrzewania postojowego - tzn. nie rozpoznaje go ani ForScan, ani ElmConfig. Wspomniany fachowiec podłączył swój profesjonalny interfejs diagnostyczny (nie wiem co to było) i za jego pomocą "zobaczył", że moduł ogrzewania dodatkowego jest podpięty do szyny CAN auta, ale nie mógł odczytać żadnych parametrów, poza informacją o liczbie błędów (0). Moduł sterowania jest przetestowany i działa na 100%. Napięcie zasilania oraz sygnały CAN we wtyczce do ogrzewania w aucie - są.

Oczywiście ustawiłem w GEM i w zegarach odpowiednie opcje (Fuel Fired Heater) ElmConfigiem (Mam najnowszy kabelek od Viakena - ten bez przełącznika HS/MS - bajka). Teoretycznie C-Maxy przed i po 2010 roku miały te same sterowniki, chociaż nie udało nam się tego potwierdzić na 100%.

I teraz pytania do Szanownych kolegów:
1) Czy moduł GEM może mieć oprogramowanie, które nie współpracuje z modułem ogrzewania postojowego? Czy to jest powód, że ForScan i ElmConfig nie odczytują informacji z modułu AHCM (ogrzewania postojowego)?
2) Czy może problemem jest co innego? Jakaś konfiguracja, której nie uda się zrobić za pomocą amatorskiego ElmConfiga i potrzeba czegoś bardziej profesjonalnego?

Pytania głownie do kolegów tedi_k i mayak - o ile to przeczytają. Ale może ktoś jeszcze ma pomysł, bo nam się skończyły opcje. Najprościej byłoby dorwać działający sterownik z innego C-Maxa i sprawdzić, czy mój samochód go widzi, ale nie znam nikogo, kto miałby fabryczne ogrzewanie postojowe w benzynowym Fordzie.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.