Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2017, 13:43   #1
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Lightbulb 2.0 tdci ciezko odpala na zinym silniku latem przy ok. 15 st

Witam,
Mam problem z odpalaniem w Foczce 2.0 tdci z dpfem 2006r. Komputer nie pokazuje bledow, poza czujnikiem kata skretu.
Auto kreci ladnie, ale nie chce odpalic. Krecac przez ok. 10 sek prawie lapie, ale jak puszczam, to niezaskakuje. Po ponownym przekreceniu kluczyka lapie za ok 3-4 przekreceniu rozrusznika. Najgorzej jest, jak na dworze jest zimno, wtedy dlugo trzeba krecic, natomiast w upaly (ok25-30st) auto bylo nagrzane od slonca i lapal po paru sekundach (kilka razy zakrecil rozrusznik i zlapal). Po pierwszym rozruchu, pozniej juz nie ma problemu z rozruchem. Mam wrazenie, jakby paliwo sie cofalo, bo ostatnio krecilem, zlapal, popracowal sekunde i zgasl. Jak odpalilem, to wahaly sie obroty przez parenascie sek i nierowno pracowal. W przewodach paliwowych nie ma powietrza. Uklad byl odpowietrzany przy wymianie filtra paliwa. Dodam, ze ostatnio mam troszke problem z wypalaniem dpfa, procedura nie chce sie dokonczyc tylko w trasie ciagle nastepuje przerwanie i wypalenie czesciowe. Choc nie sadze by dpf mial zwiazek z zapalaniem.
Swiece zarowe wymienione, akumulator nowy, filtry powietrza i paliwa takze nowe. Foczka jezdzi ladnie, przyspieszenie ma, nie wlacza sie tryb awaryjny.
Co moge sprawdzic/przeczyscic przed badanie kompresji i wtryskow?
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 12:20   #2
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2.0 tdci ciezko odpala na zinym silniku latem przy ok. 15 st

dodam, że rozrusznik zregenerowałem - niestety brak poprawy.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, na które parametry w forscanie zwrócić uwagę przy rozruchu silnika?
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.