Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2013, 20:17   #91
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Ciągle ten sam co w pierwszym poście w tym wątku...

Zmiany w nowej wersji:
- dodano możliwość resetu KAM (pamięć danych adaptacji) w PCM silników benzynowych 1.4/1.6/1.8/2.0 (platforma C1)
- dodano obsługę dodatkowego dogrzewacza na paliwo (platforma C1)
- dodano możliwość odblokowania dodatkowego dogrzewacza na paliwo po uderzeniu (?) (DTC C1943) (platforma C1)
- dodano możliwość czytania/zapisu VIN w module audio ACU (platforma C1)
- przetłumaczono strony PCM i TCM na angielski
- poprawiono funkcjonalność obróbki Centralnej Konfiguracji Pojazdu platformy CD34x - m.in. pprawiono błąd przypadkowej zmiany konfiguracji przy jej zapisie do modułu BCM lub do pliku backupu
- przywrócono możliowść wykonania testu prędkości modułu ELM327
- poprawiono błąd, w wyniku którego była niemożliwa zmiana parametrów portu ELM327, jeśli w spisie portów wybrany był port na pierwszej pozycji listy (?)
- poprawiono błąd, w rezultacie którego nie odblokywywała się mysz/klawiatura po programowaniu zegarów (platforma C1)

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-01-2013 o 20:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 23:07   #92
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Pytanko: jakim programem zczytam różnicę ciśnień n a DPF'ie?.... bo chyba ElmConfig nie ma odczytu danych live.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 07:23   #93
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Koledzy szukam kogoś w lubelskim (najlepiej w Lublinie) co by mi za pomocą ELMconfigiem co nieco poustawiał w moim smaxie.
Dzieki z góry za namiary.
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 14:32   #94
czader
ford::average
 
Imię: Lucas
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Wrocław
Model: był S-MAX szukam nowszego :-)
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam,

wiecie moze czy da sie wylaczyc ELMConfig w S-maxie przedliftowym funkcje automatycznego grzania szyb jak jest popnizej 0 ?

Niestety ma takiej opcji w konfiguracji ale to powinno byc do wylaczenia jako ze w poliftowym ponoc nie grzeje automatycznie szyb...

Wkurza mnie to grzanie bo w 90% jest nipotrzebne a obciaza alternator i PTC grzeje slabiej ...

Dzieki z info !

Pozdrawiam

Czader
czader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 14:55   #95
treq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/7
Postów: 35
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- przetłumaczono strony PCM i TCM na angielski
czy faktycznie? co prawda na razie sprawdzałem tylko w trybie offline dla s-max i dalej tylko krzaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
treq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 15:58   #96
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał treq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdzałem tylko w trybie offline dla s-max i dalej tylko krzaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dopisało mi się "dla platformy C1" co w nomenklaturze Autora oznacza "w części dla FF2/C-max/Kuga".
Część MND4/S-max ciągle tylko po rosyjsku cała.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 21:45   #97
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał czader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

wiecie moze czy da sie wylaczyc ELMConfig w S-maxie przedliftowym funkcje automatycznego grzania szyb jak jest popnizej 0 ?

Niestety ma takiej opcji w konfiguracji ale to powinno byc do wylaczenia jako ze w poliftowym ponoc nie grzeje automatycznie szyb...

Czader
To chyba nie ma związku z liftem, bo ja mam też z 2008 roku i autogrzania szyb nie mam.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 22:09   #98
treq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/7
Postów: 35
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dopisało mi się "dla platformy C1" co w nomenklaturze Autora oznacza "w części dla FF2/C-max/Kuga".
Część MND4/S-max ciągle tylko po rosyjsku cała.
trochę szkoda, ale i tak duży respekt że i tak coś się cały czas dzieje w temacie.
treq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 09:02   #99
czader
ford::average
 
Imię: Lucas
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Wrocław
Model: był S-MAX szukam nowszego :-)
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba nie ma związku z liftem, bo ja mam też z 2008 roku i autogrzania szyb nie mam.
A czytales Swoja konfiguracje ELMConfig ? Jak to nie problem to podeslij mi ja prosze na priva ( lub jesli nie chcesz podyslac to podeslij screen shoty) to porownam ze swoja - moze jakos uda sie rozkminic jak to wylaczyc ...

Dzieki !

Czader
czader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 09:37   #100
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał czader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podeslij screen shoty
moje (jeszcze ze starej wersji 0.2.2c):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ogrzewanie szyb nie włącza się

ps.
planuję zmienić GEMa na nowszą wersję, aby autoblokowanie działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.