Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2015, 16:06   #1
patryktylza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Witam Państwa,

Przebrnąłem już mnóstwo wątków odn. gazu w zetec'ach i duratec'ach, lubry itp... I powiem szczerze że im więcej czytam tym bardziej nie wiem co myśleć. Wszystkie portale auto itp. pisza ze LPG w duratecu = wypalenie ceramiki gniazd po 50kkm czy z lubrą czy bez. Opierają sie na tzw liście Prins'a czyli jakiejstam wewnetrznej dokumentacji producenta instalacji. Skoro sam
Producent instalacji twierdzi ze montowac LPG do tych silnikow nie nalezy to wydaje sie to przekonujace... Z drugiej strony na forach przewaza opinia (glownie uzytkownikow z ktorych kazda sroka ogon swoj chwali lub instalatorow ktorzy maja w tym interes) ze gaz do durateca z lubra czy bez jak najbardziej tylko stag i wtryski hana plus dobry gazownik i dobra regulacja. Czy jest tu moze ktos (np. mechanik) kto mial do czynienia z duratec'iem LPG w serwisowaniu i np. widzial kiedykolwiek na oczy te gniazda wypalone po 50 tys. km ? Bo z jednej strony wydaje sie to niewiarygodne, przeciez tylu uzytkownikow nie moze sie mylic a z drugiej po co Prins mialby odradzac montaz LPG w jskimkolwiek aucie, przeciez to nie w ich interesie...?

Pytam poniewaz takowa foke mam, auto od nowosci w rodzinie, bardzo zadbane, aczkolwiek duze przebiegi (30kkm w pol roku...) tłukę w trasach i koszty Pb bolą... Auto ma aktualnie 137kkm kupione w lutym od brata z przebiegiem 103kkm... Jesli za rok mam wlozyc 2k w remont glowicy to niby nadal sie oplaca ale troche szkoda auta, bo pewne i zadbane, lepiej oddac kobiecie a samemu pojsc w cos innego... Pomozecie?


Ostatnio edytowane przez patryktylza ; 15-08-2015 o 16:14
patryktylza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 21:56   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie

Zrobiłem Mondeo MkIV 1.6 prawie 50000km na lpg i palcem nie kiwnąłem. Zakładać dobrze wystroić i się cieszyć.

wyryte w kamieniu
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 21:16   #3
krisgi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Ford instalował sekwencję BRC do Durateca 2.0 HE "w fabryce" na rynek włoski. Aczkolwiek były drobne różnice (np inne zawory, inne świece). Silnik zwie się bifuel.
krisgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 14:07   #4
wyparek1906
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Bochnia
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Cytat:
Napisał patryktylza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Państwa,

Przebrnąłem już mnóstwo wątków odn. gazu w zetec'ach i duratec'ach, lubry itp... I powiem szczerze że im więcej czytam tym bardziej nie wiem co myśleć. Wszystkie portale auto itp. pisza ze LPG w duratecu = wypalenie ceramiki gniazd po 50kkm czy z lubrą czy bez. Opierają sie na tzw liście Prins'a czyli jakiejstam wewnetrznej dokumentacji producenta instalacji. Skoro sam
Producent instalacji twierdzi ze montowac LPG do tych silnikow nie nalezy to wydaje sie to przekonujace... Z drugiej strony na forach przewaza opinia (glownie uzytkownikow z ktorych kazda sroka ogon swoj chwali lub instalatorow ktorzy maja w tym interes) ze gaz do durateca z lubra czy bez jak najbardziej tylko stag i wtryski hana plus dobry gazownik i dobra regulacja. Czy jest tu moze ktos (np. mechanik) kto mial do czynienia z duratec'iem LPG w serwisowaniu i np. widzial kiedykolwiek na oczy te gniazda wypalone po 50 tys. km ? Bo z jednej strony wydaje sie to niewiarygodne, przeciez tylu uzytkownikow nie moze sie mylic a z drugiej po co Prins mialby odradzac montaz LPG w jskimkolwiek aucie, przeciez to nie w ich interesie...?

Pytam poniewaz takowa foke mam, auto od nowosci w rodzinie, bardzo zadbane, aczkolwiek duze przebiegi (30kkm w pol roku...) tłukę w trasach i koszty Pb bolą... Auto ma aktualnie 137kkm kupione w lutym od brata z przebiegiem 103kkm... Jesli za rok mam wlozyc 2k w remont glowicy to niby nadal sie oplaca ale troche szkoda auta, bo pewne i zadbane, lepiej oddac kobiecie a samemu pojsc w cos innego... Pomozecie?
Witam
Mam focusa z tym silnikiem tylko 100km a Ty masz pewnie 115km ten silnik ma oznaczenie HWDA .Poczytałem trochę i wiem mniej oppinie są różne co nie zmienia faktu że istotna jest kalibracja odpowiednia mieszanki gazowej sam wacham się przed założeniem LPG ,ale się chyba zdecyduje.Będzie trzeba co 30000 km sprawdzać luzy zaworów i ewntualnie regulować co wiąże się z kosztami.Pomimo tego istnieje ryzyko że będzie trzeba po jakimś czasie zrobić głowicę bo w nieskończoność nie da się robić regulacji.Jak zomontowałęś lpg to odpowiędz jaką instalację i czy wszystko gra.
wyparek1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 15:11   #5
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

No właśnie jak to jest z tymi 2.0 Duratec. Kumpel ma Włocha z gazem orginał i mechanik mu powiedział iż on nie musi robić luzu zaworowego. A mi powiadają że za jakiś czas będe musiał sprawdzić bo ja sam zakładałem gaz.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 18:20   #6
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Ja zakładałem LPG w swoim S-MAXsie, z pogaduch z fachowcem wniknęło, że 2.0 i 1.8 Duratec na gazie będzie ok, do 1.6 nie polecał. Mówił, że zakładali instalacje na zlecenie we flocie 70 szt. nowych Focusów III 1.6 115KM (z lubryfikacją - taki był wymóg Forda żeby zachować gwarancję). Jak byli kierowcy normalni przyjeżdżali na serwis z przebiegami 120-140 tys i było ok. Ale było kilku dżygitów, którzy jeździli z gazem w podłodze to im przy 60-70 tys silniki padały.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2016, 19:37   #7
maciuo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2012
Model: Focus
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Ja bym założył.
Też się wahałem bo ludzie różne głupoty pisali na forach-gniazda i zawory ceramiczne-bzdura, nie do takich sprzętów gaz się montuje.
Podstawa to ogarnięty gazownik, poszukaj takiego na lpg-forum.pl i załóż dobrej jakości instalację.

Jedyna rzecz która może być przykra to konieczność regulacji luzu zaworowego. Z tego co pamiętam w foce II wiąże się to ze zdjęciem wałków rozrządu, popychacze nie mają płytek regulacyjnych. Nie każdy mechanik ci to ogarnie lecz być może w ogóle nie będziesz musiał regulować.
Ja u siebie regulowałem 2 razy, mam nalatane na gazie 110tkm.
Przed założeniem gazu posprawdzałbym luzy i poustawiał jeśli jest źle i potem kontrolował co ok 30-40tkm.
maciuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2016, 20:25   #8
wojtekpl
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: KR
Model: Fiesta MK7 Trend, GoldX
Silnik: 1,4i LPG
Rocznik: 2013
Postów: 120
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Jak wyżej. Odpowiednie klamoty oraz ogarnięty gazownik i będzie git.
W mojej fieścinie wg. etis'a kontrola (nie regulacja - choć może być potrzebna) luzów zaworowych na lpg co 60k km. A nawet jak klęknie głowica po ~100k km, jakie są koszta regeneracji? 1000-1500 zł. Przecież oszczędności z jazdy na lpg są dużo wyższe.
Po mojemu: żadne lubryfikacje, dotryski i inne podobne historie. Nie oszczędzać na podzespołach i gazowniku, a będzie dobrze.

Na Daćkowym forum strach przed gazowaniem "nowych" silników HR16DE, Renault/Dacia wycofał ze sprzedaży z fabryczną/dealera instalację lpg do tych silników (wiadomo o co chodzi), a Nissany z tymi silnikami (Tidia, Qashqai) od lat śmigają na lpg bez problemów - oczywiście na prawidłowo dobranej, zamontowanej i wystrojonej instalacji.

Tyle mojego. Konstruktywnych rozważań życzę. Ja ten problem mam już za sobą ok 10 litrów/100 kilometrów w krakowskich korkach (lpg po 1,5-1,6 zł ostatnio) do tego jakieś 10 litrów Pb co dwa miesiące na rozruchy.
__________________
pozdrawiam
wojtekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 05:49   #9
ko.mar
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus Mk II
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 475
Domyślnie Odp: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Posiadam Duratec 2,0 HE włoska wersja z instalacją BRC 160 kkm i nie widać żądnych oznak zużycia zaworów
__________________
Uśmiechnij się!Jutro może być gorzej!
ko.mar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 09:52   #10
Przemek18818
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Kurdupel :) Grand C-Max Black Panther
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Re: Focus II 1.6 Ti-VCT z LPG a lista Prins'a

Witam.

Ja mam dokładnie ten silnik w Focusie 2009 1.6 TIVCT 115 KM . Mam teraz przejechane na LPG 50000 km . Przez ten czas nic się nie działo. Luz zaworowy zmierzyłem przed założeniem LPG i po 30000 km na LPG i luz jest w normie. Instalacja to stag 300+ wtryski Hana. Acha nie mam założonej żadnej lubry. Zakładałem w Katowicach na Konduktorskiej. Tak że z mojej strony polecam.
Przemek18818 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.