Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2011, 18:31   #1
rockjajo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna +LPG
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie MK3 1.8 duratec he- instalacja gazu/jaki zestaw?

czytałem już tematy dotyczące instalacji gazu jednak nie chciałbym tam odświeżać, ponieważ zależy mi na dość szybkiej odpowiedzi.

mam Mondeo 2001, silnik 1.8 duratec he. Jestem umówiony za 2 dni w serwisie na założenie gazu. Gazownik polecił STAGa, wtrysk chyba Valtek lub cos takiego, a z reduktorem coś na podobieństwo BRC, ale nie pamiętam nazwy. Wspomniał jeszcze o założeniu lubryfikatora. Na pytanie czy musi być odpowiedział ze po 5tys. km, może mi cos tam sie rozwalić. Po przeczytaniu kilku/kilkunastu postów na temat "lubry" stwierdzam, że nie bardzo chcę "to" montować. Koszt instalacji 2200zł.

Co koledzy powiedzą na wymienione części do instalacji gazu? Czytałem, że polecano już zestaw STAG+Hana+Zavoli (jaka może być orientacyjna cena? czy przekroczy 2400?) Jestem już raczej zdecydowany na STAGa, ale nie wiem co z wtryskiwaczem i reduktorem. Proszę o pomoc.

rockjajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 18:54   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: MK3 1.8 duratec he- instalacja gazu/jaki zestaw?

Lubryfikację odpuść sobie. Wtryskiwacze weż jakiekolwiek lepsze od Valteków. Hana może być
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 23:04   #3
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: MK3 1.8 duratec he- instalacja gazu/jaki zestaw?

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hana może być
Podłączę się do tematu i spytam przy okazji o te wtryski firmy HANA. Ja również zażyczyłem sobie takie wtryski na co mój gaziarz odparł, że i owszem nawet takie posiada i mi je pokazał. Problem w tym że jak się okazało mają one oznaczenie EG2000 zamiast obecnie spotykanego H2000. Czy to jakieś podróbki, czy też oryginały tyle tylko że starszej wersji? A jeśli to jakaś stara wersja, to czy kłócić się z gazownikiem aby zamówił H2000, czy też te które ma wystarczą z zupełności? Zestaw który wybrałem to: Stag premium + KME Silver + te wspomniane wtryski HANA. Dodam tylko, że pozostałe oznaczenia na tych wtryskach są identyczne jak na tych H2000. Bardzo proszę o szybką poradę gdyż auto stoi u gazownika i jutro będzie przechodzić metamorfozę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast odpowiadając na post autora wątku to Valteki tak, ale tylko z oznaczeniem 34 - większość ma o nich dobre zdanie w przeciwieństwie do starszego typu Valteków. Co do ceny za staga + zavoli + hana, to o ile nie jest to stag premium, to cenowo będzie zbliżone do 2500 zł.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 11:10   #4
harc2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: MK3 1.8 duratec he- instalacja gazu/jaki zestaw?

A mi zaproponowano coś takiego:

"Do tego samochodu polecamy zamontowanie sekwencyjnej instalacji firmy ELPIGAZ w cenie 3200zł(Stella OBD), gwarancja 24mc(60000 km) oraz system lubryfikacji -300zł, "

Co o tym myślicie? O co wypytać gazownika? Temat gazu zaczynam i nie mam na ten temat za dużej wiedzy, więc będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
harc2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 18:56   #5
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: MK3 1.8 duratec he- instalacja gazu/jaki zestaw?

Tak jak to już było mówione lubryfikację sobie odpuść - a w dodatku cena 300 zł za buteleczkę i płyn to chyba jakaś abstrakcja. Ewidentnie chcą Cię na nią naciągnąć. Takie pieniądze można dołożyć na lepsze wtryski, choć jak się nie mylę Elpigaz to zestaw i chyba aby mieć gwarancję nie ma możliwości podmiany. Jak ja się dowiadywałem o lubryfikację, to kosztowała 100 zł (ostatecznie jej nie wziąłem po przeczytaniu mnóstwa postów i wypytaniu gazownika, który potwierdził, iż nie ma dowodów na to że działa). Poczytaj trochę to i inne fora, dowiesz się paru rzeczy o co warto wypytać gazownika, np. czy robi autokorety z laptopem w czasie jazdy, czy tylko na postoju na biegu jałowym. Najważniejsze - co wszyscy powtarzają to sprawdzony gazownik, ja przed montażem u siebie obejrzałem inny samochód (mazda 6) pod kątem staranności montażu i używanych materiałów i to oraz dobra opinia o człowieku na internecie przeważyły o decyzji.
Ponawiam tymczasem pytanie o wtryski hana z oznaczeniem EG2000 - spotkał się ktoś z Was z takimi?

Ok, już wszystko wiadome - dla osób, które spotkałyby się z takim przypadkiem śpieszę z wyjaśnieniem; posłużę się tu cytatem z udzielonej mi odpowiedzi z firmy Europegas z Białystoku- wyłącznego dystrybutora wtryskiwaczy firmy Hana na Polskę:

"Wtryskiwacze oznaczone jako EG2000 to wtryskiwacze H2000 produkowane przez firmę Hana Eng. specjalnie dla nas jako autoryzowanego dystybutora. Obecnie jesteśmy w trakcie rozszerzania homologacje ze względu na nazwę EG 2000 (skrót od H2000). Jest to ten sam wtryskiwacz co H2000."

Wszyskim zaangażowanym w poszukiwanie odpowiedzi dziękuję za poświęcony mojemu problemowi czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Kubulsen ; 16-08-2011 o 20:34
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.