Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2012, 18:18   #1
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

Witam,

Po tym jak choroba wycieraczkowa dopadła równiez mojego Galaxiaka (zatarły się tak, że ani o centymetr nie chciały pójść) oddałem je do "Pana Kazia" który mówił że juz parę razy z tym walczył.
Generalnie wycieraczki po tej naprawie działają ale....

pojawił sie nowy, wcześniej nie zaobserwowany symptom:
Po włożeniu kluczyka i przekręceniu do pozycji 1 (grzanie grzałek i właczone podświetlenie licznika) wycieraczki (nawet przy przełaczniku wycieraczek przełaczonym na wyłaczone) robią kilka KRÓTKICH (kilka centymetrów) ruchów w górę, w dół.
Najczęściej po 3, a czasem po 6 takich cyklach sytuacja się uspakaja.
Jedyne co mnie martwi że lewa wycieraczka po takiej akcji zatrzymuje sie odrobinę wyżej niż to bywało przed "naprawą". Dopiero użycie wycieraczek powoduje powrót do stanu jaki znam sprzed naprawy.

Troche mnie to denerwuje, bo po rozruchu silnika drugi raz jest taka akcja. Jak wycieraczki sa lekko przymarźnięte to ta szarpanina mi niszczy pióra.

Ma ktoś jakis pomysł jak to zreperować?


Z góry dziękuję

sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 21:59   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

coś tutaj jest źle złożone i wycieraczki próbują wrócic do położenia w jakim wyłącznik krańcowy je rozłącza.
sprawdzić wyłącznik krańcowy i wyjąć przesmarować złożyć porządnie mechanizm. Jak już Pan Kazio je zdejmował to powinno pójsc gładko, bo na wieloklinie nie są zapieczone.
Przechodziłem to i w alhambrze i w galaxy.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 09:53   #3
toronto
ford::average
 
Imię: Andre
Zarejestrowany: 20-04-2011
Skąd: RP
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2 litry benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

Witam Kolegę! Osobiście pół roku temu walczyłem z zapieczonymi sworzniami wycieraczek w mojej Alhambrze. Wycieraczki uruchomiłem, ale mam ten sam "skok" i mimo znajomości mechanizmu nie mogę sobie z tym poradzić, dlatego podłączam się pod temat. Może któryś z Kolegów wytłumaczy /jak kr..ie na granicy/ jak usunąć tę usterkę! Z góry wielkie dzięki.
toronto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 14:38   #4
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

A zpytam tak z głupia frant.
Po zdjęciu ramion, na wieloklinie da sie założyć je w innym ustawieniu niż były przed naprawą?
Czy to raczej niemożliwe?
Bo jesli tak, to może ukłąd po zapłonie testuje obecna pozycję wycieraczek i próbuje je "wyzerowac"? Zeby nie zaczepiły póxniej o siebie?

Pozdrawiam
sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 00:13   #5
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

Wycieraczki można dowolnie założyć na wieloklinie, aby je dobrze wyregulować po posmarowaniu należy ustawić element ze sworzniem kulowym pomiędzy znakami > < wypuncowanymi (wytłoczonymi) na obudowie silnika, po założeniu mechanizmu do samochodu należy włączyć i wyłączyć wycieraczki bez założonych ramion żeby wszystko się dobrze ustawiło i dopiero założyć ramiona na wieloklin. Przy naprawie zatartego mechanizmu wycieraczek należy się zaopatrzyć w nowe oringi i ze dwie twarde nakrętki do nakręcenia na gwinty wieloklinów aby te pod wpływem energii kinetycznej przekazywanej przez młotek się nie spęczyły i i dało się później nakręcić nakrętki zabezpieczające ramiona. Oczywiście zanim zaczniemy walić w wielokliny należy zdemontować zabezpieczenie (ala seger) podkładkę i wyciągnąć oring. Po oczyszczeniu (dokładnym) nasmarować smarem ja używam połstałego teflonowego i styka na jakies 100 tys km.


Podro
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2012, 21:44   #6
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

Jakie oringi rozmiar bo u mnie nie było co zmierzyć?? Zamontowałem to co zostało ze starych, nasmarowałem smarem do przegubów.
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 07:58   #7
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

Dzięki Abund!
Pełna i wyczerpująca jak dla mnie informacja.
sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 16:14   #8
radza0213
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-09-2012
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: Focus
Silnik: 1.8d
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

miałem ten problem ze skaczacymi wycieraczkami ale wyjołem cały mechanizm rozebrałem i dobrze wszystko nasmarowałem i nie ma problemu 30min roboty. tam są łożyska slizgowe które lubia sie przycierac .
radza0213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 21:22   #9
petrov
ford::amateur
 
Avatar petrov
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2011
Skąd: Dębno
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 Tdi
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

Przyczyną zacierania się wycieraczek jest dostająca się woda pod oringi. Nawet jak nasmarujecie za rok, dwa problem powróci. Jak będzie to blisko domu to ok, mi wysiadły we Francji, chociaż rok wcześniej wszystko nasmarowałem. Ale jest na to lekarstwo. Cienkim wiertłem wywiercić należy dwa otwory: jeden na górze drugi na dole i raz na pół roku, albo nawet rzadziej psiknąć tam WD-40. Zobaczycie ile rdzy wyleci. Tylko przy wierceniu najlepiej zrobić to tak aby bez żadnego zbędnego odkręcania ramion itp można było je nasmarować. Smarowanie zajmuje mi minutę, może dwie. Od 3 lat mam spokój z tym FABRYCZNYM NIEDOROBIENIEM. Polecam
petrov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 21:31   #10
toronto
ford::average
 
Imię: Andre
Zarejestrowany: 20-04-2011
Skąd: RP
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2 litry benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Skaczące wycieraczki po włączeniu zapłonu.

petrov, wszystko jest okey. ale wskaż precyzyjnie, gdzie należy wiercić te otwory..
toronto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.