Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2011, 22:24   #1
mar_So
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2011
Model: Galaxy MKII, Mondeo MKiV
Silnik: 2.3, 2.0 TDCI
Rocznik: 2000, 2014
Postów: 1
Domyślnie ciepły silnik dusi się powyżej 2200 obrotów

Witam - jako nowy użytkownik zarówno Galaxy jak i forum proszę o wyrozumiałość.

Galaxy MK2 2.3 16V benzyna + LPG (sek. stag). Silnki tuż po odpaleniu reaguje na pedał gazu tak jak powinien - wkręca się na obroty aż miło. Po chwili pracy zaczyna się dusić po osiągnięciu 2200 obrotów. Po nagrzaniu silnika do temp. pracy - bez zmian - bez względu na rodzaj paliwa dusi się około 2200 przy płynnym dodawaniu gazu, lub nieomal natychmiast - po mocniejszym naciśnięciu pedału. Nie szarpie, nie prycha - zaczyna buczeć a wrażenie jest takie jakby ciągnął 20 ton za sobą. Jak próbuję uparcie wcisnąć gaz w podłogę to gaśnie (czasem z jednym "prychnięciem"). Wcześniej nie było jakichś ostrzegawczych symptomów - no może poza przypadkam zachwiania się obrotów w rejonie 3500, w trakcie dynamicznego przyspieszania. Ale toto pojawiło się może ze 2 razy...

"przyduszenie" pojawiło się wczoraj w drodze dobrze, że blisko domu - niezbyt fajnie jedzie się używając zakresu obrotów do 2000. Dziś po pracy udało mi się:
- podmienić cewkę - bez zmian
- w miarę możliwości sprawdzic, kable wiązki i wężyki - nic nie stwierdzono...
- wykręcić lambdę (za tel. poradą mechanika - podobno by wyeliminować, problem z nią i równocześnie czyniąc dziurę w wydechu sprawdzić czy nie wina katalizatora) - bez zmian
- odpiąć złączkę od przepływomierza - bez zmian
- skoczyć na diagnostykę - jedyne błędy jakie odczytano to "obwód czujnika poziomu paliwa" i "obwód czujnika temperatury powietrza wlotowego"
- reset kompa - bez zmian

Na stacji gdzie robili diagnostykę stawiają na przepływomierz - nie wiem czy próbować go czyścić (skoro jego odłączenie nie powoduje wcale zmiany w pracy silnika), czy pododzić się z wydatkiem i potulnie podreptać po nowy (finansowo boli). Jakieś wskazówki?
W innych tematach, ze zbliżonymi objawami, widzę sporo nt. "wymień świece i przewody WN" - tylko, że w 70% przypadków to nić nie daje - warto więc? (jeżeli wierzyć poprzedniemy własicielowi przewody i świece w moim aucie mają w tej chwili jakieś 30 tys. - odkręcałem dekielek i patrzyłem - przewody wyglądają jak nowe - przebić brak, na wykęcanie świec zabrakło mi już dnia i siły...)

Ostatnia obserwacja - w momencie gdy silnik się nagrzeje i objawy występują (przytrzymałem go trochę w okolicy 2200 tuż przed punktem przyduszenia) słychać syk (jak z przebitej opony) gdzieś w rejonie spodu silnika. Może więc nieszczelność jakaś - na co zwracać uwagę?


Ostatnio edytowane przez mar_So ; 14-02-2011 o 23:49
mar_So jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 20:05   #2
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

wg mnie mogą być 2 rzeczy:
turbina - zawiesza się
lub skoro piszesz coś o syczeniu to nieszczelność układu doładowania turbiny
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 21:18   #3
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

Cytat:
Napisał waldekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest na pewno turbina w 100%
O czym wy piszecie ? turbina w 2.3 benzyna -to jakaś nowinkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 19:12   #4
luckyluck76
ford::beginner
 
Avatar luckyluck76
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Starachowice
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,3 B + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

Ja też jak kupowałem auto to usłyszałem że kable i świece są po wymianie. Miałem problem z gazem, tzn, czasami szarpał. Wymieniłem cewkę, świece a kabli nie ruszałem bo przecież są po wymianie. Po 6 miesiącach walki z szarpaniem i wymianą instalacji gazowej okazało się że winne są przewody. Nie twierdzę, że w twoim wozie winne są przewody i swiece, ale chyba warto je wymienić bo mają już 30000km, a tak naprawdę to nie wiadomo ile mają przejechane. Koszt nie zwala z nóg a będziesz miał spokój na jakiś czas i wyeliminujesz jedną z możliwych przyczyn. A wracając do twojego problemu to wynika jakby dostawał za mało paliwa albo zalewało świece i traci moc. Sprawdź ciśnienie na pompie paliwa.
luckyluck76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 07:13   #5
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

nie piszesz jaki masz przebieg ?
- może kat zapchany
- jeśli masz LPG to obowiązkowo ori świece i kable WN
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 11:08   #6
Gre6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: LS
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2,3 16V
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

Witam kolegów,
Galax-siaka mam od czerwca, a wcześniej jeździłem Mondeo 2,0 16V. Z objawami jak opisane w poście spotkałem się właśnie w mondku i dzięki dobrej poradzie sprzedawcy wymieniłem gumowy trójnik w obwodzie cyrkulacji spalin. Pomogło! Sprzedałem mondka i kupiłem rodzinobus a objawy jak bumerang po pół roku "wróciły" ale to przecież nie to auto! Jeszcze nie znam szczegółów silnika 2,3 - będę obserwował posty.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Gre6 ; 18-02-2011 o 11:30
Gre6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 11:26   #7
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

Nic nie wyczytałem na tema świec zapłonowych. Czy je wykręcałeś i czy robiłeś już zmianę świec? To już zaczyna być nudne :-) świece tylko Motorkrafta , żadne inne wynalazki.
Jeszcze spróbuj na podmianę przepustnicę ( czsami padają czujniki polożenia przepustnicy)
i na jaką sondę wymieniłeś (nową ,używaną ,boscha???)
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 17:41   #8
luckyluck76
ford::beginner
 
Avatar luckyluck76
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Starachowice
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,3 B + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

W niektórych modelach 2,3 było coś takiego jak pompa recyrkulacji spalin lub coś o podobnej nazwie. Wiem że sprawiało to problemy. U mnie akurat jej nie ma, nie wiem jak w nowszych modelach. Przypomniałem sobie że podobny objaw miałem w GOLFIE, kiedy umarła pompa paliwa i dawała ciśnienie tylko do 2500obr/min. Po jej wymianie wszystko wróciło do normy. Możliwości usterki jest wiele, tak zdalnie to ciężko ocenić co umarło. Zacznij od wymiany świec i kabli tak jak wszyscy radzą, potem sprawdź pompę paliwa i katalizator czy nie zatkany. Sprawdź czy masz tą pompę recyrkulacji spalin. Skoro w Mondku miałeś podobny objaw może tu też to być problem.
luckyluck76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 14:16   #9
Gre6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: LS
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2,3 16V
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

nie wyklucza to innych usterek ale potwierdzam kolejność:
1. cewka BOSH
2. świece np. BERU ale PLATINIUM
3. kable BERU (dobre ale nie mają plastikowych osłon na fajki, warto zadbać o to, żeby się nie przecierały o krawędzie w głowicy)
Po takich kosmetycznych zabiegach silnik mruczy jak kot na zapiecku.
Gre6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 19:53   #10
marbit0000
ford::beginner
 
Avatar marbit0000
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Dębica
Model: Galaxy MKI
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: ciepły slnik dusi się powyżej 2200 obrotów

zapchało Ci tłumiki. Rdza zjadła je o środka i zapchało wygłuszeniem.

zwal tłumik zaraz za katalizatorem i zobacz czy się wkręca na obroty.

Wrażenia słuchowe - fantastyczne.

pozdrawiam. Choś patrząc na datę postu to pewnie już po usterce. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marbit0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.