Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2013, 22:01   #1
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

czy ktoś to robił?
wkurza mnie nie miłośiernie wciskanie sprzęgła przy odpalaniu.
Wyłącznik jest sprzęgnięty z komputerem, podowiadaczem aby zmienić bieg, podczas jazdy gdy sygnalizuje wrzucenie kolejnego biegu, gdy wcisnę sprzęgło, gaśnie podpowiadaczka, ale na chwilę.

Upierdliwe brzęczenie niezapiętych pasów już popsułem....ale to był beznadziejny uprzykrzający życie wynalazek.. teraz jest cisza..

__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:24   #2
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Brzęczenie pasów też mnie denerwuje ale odkąd zapłaciłem stówkę za niezapięte pasy doceniłem natarczywość tego brzęczka. Nawet na wiosce go nie dezaktywuję jak zobaczyłem że miśki stoją za przystankiem PKS i łapią wszystkich za wszystko nawet jak ludzie przejeżdżają ze sklepu do sklepu 100m a między nimi miśki .Zapinam zawsze . Co do sprzęgła po prostu patrz na drogę nie na zegary będzie zdrowiej i może nawet bezpieczniej, a odpalać silnik ze wciśniętym sprzęgłem jest dużo zdrowsze dla rozrusznika.
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:31   #3
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

a widzisz, nie zauważyłem oszczędności w produkcji nawet tutaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabszy rozrusznik = odpalanie ze sprzęgłem.

Jest to nieznośne zwłaszcza zimą, gdy trzeba odpalić auto i odśnieżyć, to trzeba wsiąźć i nanieść śniegu do środka.
Wszystkie rozwiązania fodorwskie są any egronomiczne, tylko nie wiem dlaczego...

Jężdże z pasami, ale czasami ruszam bez i wtedy dzwoniło...dzwoniło bo już się popsuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ręce mi opadają z tym fordem.....
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......

Ostatnio edytowane przez majsterus_nt ; 21-05-2013 o 07:34
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:40   #4
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a widzisz, nie zauważyłem oszczędności w produkcji nawet tutaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabszy rozrusznik = odpalanie ze sprzęgłem.

Jest to nieznośne zwłaszcza zimą, gdy trzeba odpalić auto i odśnieżyć, to trzeba wsiąźć i nanieść śniegu do środka.
Wszystkie rozwiązania fodorwskie są any egronomiczne, tylko nie wiem dlaczego...

Jężdże z pasami, ale czasami ruszam bez i wtedy dzwoniło...dzwoniło bo już się popsuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ręce mi opadają z tym fordem.....
Przecież wszędzie tak jest, zawsze zaleca się nawet w instrukcji do każdego auta wciśnięcie sprzęgła przy odpaleniu - tak jest zdrowiej dla auta, a nie od razu słabszy rozrusznik...., piszczy podobnie w każdym samochodzie jak nie masz pasów, masz podobne zalecenia zmiany biegów itd. więc o co ci chodzi ? sprzedaj Forda jak cię wkurza i kup inną markę z takimi samymi lub gorszymi przywarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:43   #5
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Weź przestań, w nowym aucie??
rozumiem w 10 letnim to sobie mogę deptać sprzęgło. Ale nie w nowym prosto z salonu.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:49   #6
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weź przestań, w nowym aucie??
rozumiem w 10 letnim to sobie mogę deptać sprzęgło. Ale nie w nowym prosto z salonu.
W każdym aucie odpalałem przy wciśniętym sprzęgle - ZAWSZE !, więc w pale mi się nie mieści by wciśnięcie sprzęgła było takim problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wręcz boki zrywać można przy twoich postach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 08:50   #7
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Co prawda juz dawno to bylo, ale z tego co pamietam to na nauce jazdy mowili zeby odpalac z wcisnietym sprzeglem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla zwyklego odruchu i bezpieczenstwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 08:53   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda juz dawno to bylo, ale z tego co pamietam to na nauce jazdy mowili zeby odpalac z wcisnietym sprzeglem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla zwyklego odruchu i bezpieczenstwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dokładnie, a majsterus_nt ujada jakby miał tonę węgla przy odpaleniu zrzucić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To jest już nic innego szukanie problemów na siłę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 09:18   #9
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

dodam jeszcze jedno TOTALNIE BEZNADZIEJNE rozwiązanie:
podjeżdżasz wieczorem, nie chcesz aby ktokolwiek widział, że jesteś w aucie, wyłaczasz światła, ok są automatyczne, świecą sie dalej...wyłączasz silnik a tutaj dalej się światła świecą....i nie można ich wyłączyć

podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????
bezsens totalny, ale żeby to jeszcze można było wyłączyć, nie można.
Filozofia forda to filozofia kretynów.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 09:22   #10
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filozofia forda to filozofia kretynów.
Taaa, woda na młyn malkontentów z 10letnich "bryk"! Och jak to dobrze było kiedy auto miało 4 koła i kierownicę, po co te wynalzki co teraz montują.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.