Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2013, 20:35   #1
Radar41
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Stolica Speedwaya - Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Usterka - ułamana kierownica spalin turbiny 1.6 TDCi

Witam.

Auto jezdziło normalnie do 120km/h, następnie na wyższych biegach wchodziło w tryb awaryjny, aż do kolejnego odpalenia. I tak w kółko.
Diagnoza - zabrudzona turbina i zacinające się łopatki, które powodują taki stan rzeczy.

No to turbina rozebrana i okazało się ze wyłamana jest jedna kierownica spalin.

Sama turbina jest dobra -( nie jest wyrobiona czy zatarta- jeśli chodzi o część wirnikową), ale ta kierownica, która jest ułamana niestety nie da się zregenerować i trzeba kupić nową/regenerowaną turbinę.

Mechanik chce założyć turbine po regeneracji (wiem ze nowa to nowa, ale nie mam aktualnie 3 tys zł na nową) ale twierdzi, że nie ma sensu czyścić miski i rozbierać tego, bo turbo nie padło z braku smarowania, tylko po prostu wyłamała się łapka-kierownica spalin (sama??, no ok , czytałem że to nawet częsty problem).

Czekam na wasze opinie, odnośnie mojego problemu. Czy postępowanie jest prawidłowe w przypadku tej usterki ?

Oraz kolejne pytanie. Czy moje sprawne turbo (bo łopatka to ta druga część całości turbo) będzie w razie "w" pasować do tego nowego, regenerowanego turbo, gdyby to przypadkiem się rozleciało, bo np było zregenerowane na cześciach made in china ? One będą takie same prawda ?

Rozsypało się to co zaznaczyłem na obrazku. Z góry dzieki za wszelkie info. Auto ma 140 tys.

---
Edit - nazewnictwo zostało zmienione na poprawne, by lepiej rozumieć problem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg turbo-14.jpg (19.0 KB, 56 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Radar41 ; 20-05-2013 o 21:39
Radar41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 21:32   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Usterka - ułamana łopatka turbiny 1.6 TDCi

To nie jest łopatka, tylko kierownica spalin, a dokładniej to jedna z kierownic spalin.

Nawet jak Ci się turbo rozleci to nowe regenerowane, to jak niby chcesz z tych dwóch poskładać jedno? Może uderz do jakiegoś warsztatu, który zajmuje się regeneracją bezpośrednio i może będą chcieli odkupić od Ciebie tą sprężarkę?
może mają na stanie kierownicę sprawną i pasującą i dałoby się z tej Twojej poskładać w pełni sprawną?
Jak już będziesz się bawił w regenerowanie to warto to chyba zrobić dobrze, więc warto sprawdzić łożyska, czy oś nie ma za dużych luzów poprzecznych, czy się kanały olejowe nie pozapychały, smoka i miskę i tak warto odkręcić i tam zajrzeć, bo różnie może być.

Jeszcze jedna niepokojąca rzecz to gdzie jest ta ułamana kierownica?
Jeśli miałeś dużo farta, to poszła w katalizator i teoretycznie jest bezpiecznie. Urwało się po gorącej stronie turbo, także jedyna szansa, aby zassało do kolektora to jakby się gdzieś przez EGR przedostała czyli praktycznie żadna.

Daj znać jak się z tym uporasz i ile ta impreza kosztowała w ogóle.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 22:01   #3
Radar41
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Stolica Speedwaya - Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Re: Odp: Usterka - ułamana łopatka turbiny 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jak Ci się turbo rozleci to nowe regenerowane, to jak niby chcesz z tych dwóch poskładać jedno?
No myślałem, że może jeśli rozleciałaby się ta nowa (regenerowana) turbina to uszkodzeniu uległaby sama turbina - ta część gdzie ustawia się geometrię, bo ta część w mojej starej turbinie jest w pełni sprawna i nie ma żadnych luzów. Ciśnienie też trzymała odpowiednie, więc to do wyrzucenia na pewno nie jest. Mechanik powiedział mi, że tej kierownicy spalin kupić nie można osobno i że generalnie inna pasować nie będzie, prawda to ?

Bo gdyby pasowało, to miałbym moją starą sprawną turbinę na podmiankę (zakładam ze kierownica spalin byłaby sprawna w tej regenerowanej) w razie by ta regenerowana kiedyś padła, a co orginalna to orginalna. Dobrze kombinuje, czy to nie jest wykonalne ?
Radar41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 22:09   #4
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Usterka - ułamana kierownica spalin turbiny 1.6 TDCi

Kup turbo z anglika.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 22:21   #5
Radar41
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Stolica Speedwaya - Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Re: Usterka - ułamana kierownica spalin turbiny 1.6 TDCi

Turbo jest już zamówione. 800zł będzie mnie ono kosztować, więc niestety, ale już po ptokach. Też myślałem o kupnie orginalnej z anglika, ale też pewności nie mam ile to do końca ma nakulane i ile to potrzyma. Temat mentalnie bardzo trudny, chciałoby się zatargać Foke do ASO, kupić u nich nówke, kazać wszystko założyć i za jakieś 3500zł mieć gwarancje na conajmniej 2 lata.... niestety, mając budżet 3x mniejszy kombinujesz po mechanikach.... a prawda taka, że na 100 może 1 wie co robi, reszta się uczy na twoim aucie..... Oczywiście Ty za tą impreze płacisz.

Pozostaje mi wierzyć, że to auto pojeździ. Pożyjemy, zobaczymy. Jak padnie regenerowana to na 100% nie wracam więcej do marki FORD. Z Mondeo były problemy (EGR elektryczny + DPF na DELPHI) to się teraz Focus kojdzi.... A moja Vectra jezdzi aż miło.... no ale nie rozwijajmy tematów pobocznych. Jutro odbieram auto, będę informował na bieżąco.
Radar41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 23:57   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Usterka - ułamana kierownica spalin turbiny 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup turbo z anglika.
A co to z anglika lepsze? tańsze? Nie wydaje mi się.
Z anglika to tańsze mogą być lampy, lusterka i inne części, które do europejców nie pasują.
Uniwersalne, skoro są uniwersalne, to czy z europejczyka czy z anglika będą kosztowały praktycznie tyle samo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 21-05-2013 o 00:02
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 21:25   #7
Radar41
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Stolica Speedwaya - Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Re: Usterka - ułamana kierownica spalin turbiny 1.6 TDCi

Turbina zostala wymieniona na inna, uzywana, zregenerowana i wyczyszczona. Autem zrobilem jakies 150 km i na razie jestem zadowolony. Na 4 i 5 biegu auto ma kopa i rozpedzenie z 80km do 160km to moment, oczywiscie bez trybu awaryjnego i innych przygod. W moim aucie po prostu zapiekla sie kierownica spalin i w efekcie wylamala sie jedna lopatka tejze kierownicy. Stara turbina zostanie jednak zregenerowana gdyz sama geometria jest w pelni sprawna i nie ma luzow. Koszt regeneracji starej to jakies 300zl. Bedzie w razie w na zapas, chyba ze ja opchne na alledrogo. Tyle. Pozdrawiam.

Aha, laczny koszt naprawy to 1000zl.
Radar41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.