Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2015, 23:08   #1
spychacz84
ford::average
 
Avatar spychacz84
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3 130KM oraz MK5 2016
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006 oraz 2016
Postów: 53
Domyślnie Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.

Witam.

Mam 3 EGR z kostką elektryczną. Z czego jeden na pewno jest dobry bo w innym aucie nie powoduje dymienia.

Zaślepiając EGR pozbywam się efektu dymienia.

Chciałbym się zapytać co może powodować takie dymienie, że zaślepiając EGR je niweluje?

Ciemny dym pojawia się u mnie w dwóch przypadkach:

1. W pierwszej fazie przyspieszania ( czyli w momencie w którym EGR powinien się zamykać, - działa to jakby ze zwłoką. Czas tej zwłoki to czas dymienia zakładam.

2. Przy obciążeniu silnika powyżej 3000 rpm lub pod górkę pod obciążeniem

Wiem, że mam końcówki do regeneracji, ale czy to powoduje podobne objawy? - zwracam uwagę że zaślepienie EGR rozwiązuje mój problem z krótkim dymieniem przy przyspieszaniu.

Będę wdzięczny za informację, czy takie zjawisko z zaślepianiem EGR przy lejących wtryskach to norma i czy brać się od razu za wymianę:
- elektrozaworu: 5S7Q-9S468-AC ( cena części nowej to ok 500-600 PLN)
- pompy podciśnienia Vacum Pierburg XS7Q-2R451-BH (cena części nowej to ok. 600-700 PLN)

Pytam o to dlatego, że nie dostanę gwarancji na wtryskiwacze jak nie rozwiążę problemu EGR - stanowisko Bosch.

spychacz84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 09:56   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.

Skoro zaślepienie przynosi poprawę, to oznacza, że albo EGR się nie zamyka, bo się zacina, albo wada jest w sterowaniu EGR-a. Wymontuj tego „dobrego”, podłącz do auta i obserwuj, jak pracuje.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 21:37   #3
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.

w sprawie zaślepienia egr chce się podzielić swoimi odczuciami.

Ta błaha operacja w dużej mierze pozbawiła największej wady w użytkowaniu mondeo TDCI.
A mianowicie słabości silnika przy ruszaniu, manewrowaniu, włączeniu dwójki tocząc się z małą prędkością. Generalnie dławienia się silnika w okolicach 900 - 1300

Zawsze wkurzało mnie to, bo dużo słabsze diesle nie mają tego objawu a przynajmniej nie w takim stopniu.(np. 1.7 dti)
W Mondeo zawsze trzeba było trzepnąć gazem przed ruszaniem. Teraz jest zdecydowanie lepiej.
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2015, 14:46   #4
weteran bezdroży
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Nowy Dwór Maz.
Model: Focus mk3 fl Titanium hatchback
Silnik: 1,0 Ecoboost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 165
Domyślnie Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.

Jak przebiega procedura tzw. zaślepienia egr? Ile to kosztuje, czy potem już spokój z egr?
Przebieg 207 tys. km

Ostatnio edytowane przez weteran bezdroży ; 07-08-2015 o 14:47 Powód: zapomniałem
weteran bezdroży jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2015, 22:45   #5
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.

trzeba wsadzić blaszkę w egr.


niestety jest też druga strona medalu - palący się check engine. U mnie wywaliło po kilkudziesięciu kilometrach i to pomimo wywierconego otworu 5mm w blaszce. Gdzieś czytałem, że w późniejszych tdci jest dodatkowy system sprawdzania przepływu egr


no cóż, nie mam zamiaru wracać do tego przygasania przy ruszaniu
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.