Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2011, 23:20   #1
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Poprawne podłączenie świateł do jazdy dziennej LED

Dziś "zanabyłem" dzienne ledy.
Sprzedawca poinformował mnie co do montażu że: kabelek czarny dajemy na mase pojazdu, kabelek zółty do plusa w pozycjach by po włączeniu pozycji ledki gasły, kabelek czerwony dajemy pod jakiś bezpiecznik który dostaje prąd po odpaleniu auta by światełka włączały się po odpaleniu silnika a nie tylko po przekręceniu kluczyka.
Doradźcie teraz proszę pod który bezpiecznik się wpiąć by nic nie zakłócać i by był pod nim prąd kiedy silnik pracuje. Słyszałem też opinie że można ten czerwony podłączyć gdzieś do alternatora by światła włączały się dopiero kiedy ten rozpocznie ładowanie czyli silnik będzie uruchomiony ale nic na ten temat więcej nie znalazłem.
Ewentualnie jeśli to nie możliwe to opcja po przekręceniu kluczyka też wchodzi w gre.

Tyskiebeer jest offline  
Stary 14-05-2011, 07:10   #2
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Poprawne podłączenie świateł do jazdy dziennej LED

Cytat:
Napisał Tyskiebeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem też opinie że można ten czerwony podłączyć gdzieś do alternatora by światła włączały się dopiero kiedy ten rozpocznie ładowanie czyli silnik będzie uruchomiony
Przy alternatorze bym lepiej nie grzebał, mało miejsca coś źle zaizolujesz i masz "zonk"
Pobór prądu przez diody jest tak znikomy, że śmiało możesz je podłączyć jak opisywałeś pod jakiś bezpiecznik, który dostaje napięcie po zapłonie. Miernik i do dzieła. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.