Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 11:17   #51
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Tedi

Zgadza się, ale po części Atlis ma rację tzn. gdybyś jechał 70 km/h może dał byś radę ominąć lub byś wyszedł bez szwanku..

Ale nie nam to oceniać i ja teraz nie raz nie zwalniam na 70 tylko dzida dalej a szczególnie na katowickiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... bo tam niektóre ograniczenia są na pałę postawione.

Grunt że jesteś z nami !... i gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem nie ma senu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:19   #52
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Prędkość może biegły wyliczyć na podstawie zniszczeń samochodu....jeśli faktycznie była tam 70 -tka, to pomimo wszystko i tak winny może zostać kierowca betoniary, bo jednak mamy do czynienia z wymuszeniem pierwszeństwa - to UMYŚLNE naruszenie przepisów PoRD tym bardziej, że siebie obciąża mówiąc, że widział, ale myślał że go tedi ominie....

Bump:
Cytat:
Jechał za szybko i tylu ... może hamował .. przed znakiem nie wiemy
No właśnie z rejestratora wynika, że nie hamował, całym rozpędem walnął w betoniarę, 118 km/h i trzask.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:23   #53
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

tedi_k

Moje uwagi są jak najbardziej słuszne. Nie jestem żadnym adwokatem kierowcy betoniarki i moja konkluzja z pytaniem są jasne - jak byś jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego, wypadku by nie było, bo jechałbyś o 50km/h wolniej, prawym pasem i kierowca betoniarki choć nieprawidłowo, ale włączył by się w ruch.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:24   #54
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k

Moje uwagi są jak najbardziej słuszne. Nie jestem żadnym adwokatem kierowcy betoniarki i moja konkluzja z pytaniem są jasne - jak byś jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego, wypadku by nie było, bo jechałbyś o 50km/h wolniej, prawym pasem i kierowca betoniarki choć nieprawidłowo, ale włączył by się w ruch.
No tak, w sumie racja, ale wymuszenie pierwszeństwa to jednak duży ciężar gatunkowy wykroczenia i betoniara pomimo wszystko ma przewalone moim zdaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 14-11-2014 o 11:27
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:32   #55
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Oczywiście, że racja - jak bym w McDonaldzie za Piotrkowem jadł FishMaca o 5 minut dłużej nie było by dyskusji.
A jak by gość z betoniarki nie wymusił pierwszeństwa to też nie było by dyskusji... Jakoś nie przypominam sobie, że można wymuszać jak się widzi, że ten na głównej jedzie trochę za szybko (jak i wszyscy pozostali widoczni na filmie...). Nie ma dyskusji mojej prędkości, bo gość z betoniarki włączył się do ruchu w taki sposób, iż jadąc drogą główną uderzyłem w tył jego pojazdu 5 m za skrzyżowaniem.
Wszelkie dyskusje w związku z tym "co by było gdyby" są bezprzedmiotowe.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:38   #56
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś nie przypominam sobie, że można wymuszać jak się widzi, że ten na głównej jedzie trochę za szybko (jak i wszyscy pozostali widoczni na filmie...).
Dokładnie, wymuszenie to wymuszenie i jeszcze mówi, że widział - odpada więc argument, że nie mógł zobaczyć, bo jechałeś absurdalnie szybko.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:38   #57
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Tadeusz, przed chwilą dowiedziałem się od Waldka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba każdy wolałby w ogóle nie czytać takich informacji ale całe szczęście że znalazł się w niej najcenniejszy fragment "...żyję..."!
Przykro słyszeć, że akurat Tobie się to przytrafiło. Od wielu tygodniu wytrwale przekładam w telefonie wpis "Tadeusz kawa", teraz chyba będę musiał trochę poczekać...

Maksiowi trzeba zgodnie podziękować za strefy zgniotu, poduchy, itd. Spisała się puszka!

Życzę szybkiego i jak najmniej bolesnego powrotu do pełni zdrowia! Jestem z Tobą! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:47   #58
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie ma mowy, by koleś wyjechał z podporządkowanej tak szybko, by się znalazł przed tobą 5m w ciągu jednej dziesiątej sekundy tak, byś uderzył w jego tył. Inna sprawa jak byś uderzył w jego kabinę lub bok. To betoniarka, nie LaFerrari.

Dla mnie sprawa jest prosta. Koleś od betoniarki nie raz tędy wyjeżdżał. Widział nadchodzący samochód w odległości, którą uznał za bezpieczną i ruszył, spodziewając się, że ty, jadąc 70km/h na ograniczeniu poprostu zjedziesz na prawy pas i go obiedziesz z prawej. Niestety ty leciałeś od kilku kilometrów lewym pasem, w ostatniej chwili kompletnie ignorując ograniczenie do 70km/h, kolesia nie zauważyłeś, bo jechałeś za szybko i on był pod złym kątem i w niego wparowałeś.

Dwóch kolesi w jednym miejscu złamało kilka przepisów, wszystko się złożyło do kupy i ty skończyłeś w rowie. Na szczescie ucierpiała tylko blacha.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 14-11-2014 o 11:50
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:52   #59
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

tedi temat trzeba potraktować jako przestrogę na przyszłość oczywiście według mnie wina jest betoniary natomiast najgorsze jest to, że to ty musisz mieć cierpieć a nie on. Teraz trzeba tylko wyzdrowieć kupić nowego maxia i śmigać dalej (tylko wolniej).

ps. ciekawe kiedy będziemy czytać o twoim starym maxiu w dziale KUPUJEMY AUTO "super bezwypadkowy" (taki żarcik)
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:54   #60
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo bierne C-max 2008 - dowód empiryczny... (niestety...)

Tak, wszystko tak niefortunnie się poskładało, że doszło do poważnego wypadku, ale wina i tak betoniary pomimo wszystko moim zdaniem, choć wszystko co napisał Atlis w ostatnim poście idealnie oddaje przebieg zdarzenia - trzeba to przyznać, tak właśnie musiało być.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 14-11-2014 o 11:57
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.