Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2013, 13:22   #11
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

sam zaślepiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 19:31   #12
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał janek001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wiem bo koledzy w pracy maja 2 takie fokusy z tym silnikiem , wychodzi błąd przepływu egr
Ten błąd przepływu oznacza brak odpowiedniego ciśnienia spalin kierowanych spowrotem do silnika, ale nie jest to tożsame z szybszym zapychaniem filtra DPF.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 20:47   #13
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Nie mam filtra DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli jednak dało radę kluczem? może spróbuję jeszcze ale nie wiem jaki to ma być markowy klucz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się to odkręci to mi chyba szczęka opadnie, bo już śruba zmasakrowana totalnie... ale wtedy już nigdy nie kupię takiego g**nianego klucza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysł na odkręcenie tego jeśli kluczem nie pójdzie? Nie chce mi się za każdym razem ściągać podszybia, bo już 3 razy to robiłem, dlatego chcę mieć zestaw pomysłów przygotowanych zanim zabiorę się za robotę
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 20:51   #14
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Jeżeli łeb wyrobiony to może jakiś dłuższy przecinaczek oraz młoteczek w rękę i heja do odkręcania (ucięcie zawsze możliwe).
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 21:24   #15
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli łeb wyrobiony to może jakiś dłuższy przecinaczek oraz młoteczek w rękę i heja do odkręcania (ucięcie zawsze możliwe).
Młotkiem to w ogóle nie ma jak podejść:/
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 22:39   #16
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

A możesz zrobić fotkę tego miejsca z widocznym łbem felernej śruby?
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 06:34   #17
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Nie chce mi się tego rozbierać wszystkiego, żeby zrobić foto, poza tym siedzę już w pracy, więc wrzucę fotę poglądową zapożyczoną z innego tematu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie jest to miejsce za silnikiem, więc trzeba wsadzić głowę w dziurę powstałą po zdemontowaniu podszybia, a na zdjęciu po lewej stronie jest już ściana grodziowa, więc też nie ma miejsca na zamach.

Teoretycznie wydaje się że miejsca jest dość, ale uformowanie "terenu" w sąsiedztwie samej śruby jest takie, że większym kluczem się nie podziała...
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 11:07   #18
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Na kilka godzin przed ponowną próbą odkręcenia czymkolwiek tej śruby psiknij WD40 (lub Pepsi) w miejsce gwintu - może łatwiej puści.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 11:46   #19
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na kilka godzin przed ponowną próbą odkręcenia czymkolwiek tej śruby psiknij WD40 (lub Pepsi) w miejsce gwintu - może łatwiej puści.
Przy pierwszej próbie odkręcenia psikałem takim penetrującym smarem w sprayu ale do gwintu jest tak ciężki dostęp że nie wiem czy to dało cokolwiek...
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 18:01   #20
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Może poszukaj jakiegoś mniejszego klucza i spiłuj go do rozmiarów tej śruby i może puści. Polecam przed odkręcaniem popsikać jakimś środkiem penetrującym i popukać młoteczkiem w łeb tej śruby tylko z wyczuciem żeby czegoś nie uszkodzić.
Może poszukaj jakiegoś mniejszego klucza i spiłuj go do rozmiarów tej śruby i może puści. Polecam przed odkręcaniem popsikać jakimś środkiem penetrującym i popukać młoteczkiem w łeb tej śruby tylko z wyczuciem żeby czegoś nie uszkodzić.

Bump: Miałem podobny problem przy odkręcaniu piasty z pomocą przyszedł młotek i przecinak.
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.