Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2015, 21:11   #1
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Koledzy mam problem z Galaxym MK2 1.9.TDI 115km 2000r . Problem polega na tym ze w aucie jak zagrzane spada poziom płynu w zbiorniczku o około 1-2 cm węże nie są jakieś twarde ale jakieś podciśnienie się robi które utrzymuje się do rana , nawet gdy silnik zimny stan jest zaniżony o te 2 cm max do momentu otwarcia zbiorniczka wtedy wraca wszystko do normy . Dodam ze temp normalna autko się nie grzeje , ogrzewanie jak talala , oraz był robiony test na zawartość CO2 jest wszystko oki żadnych zmian koloru na testerze . Aha jeśli już otworze zbiorniczek i płyny powrócą na swoje miejsce to potem auto może sobie na postoju iść nawet i 1 h można gazować itp i nic płyn nie spada , spada znowu po przejechaniu kilku kilometrów nie ważne czy 10 czy 40 km spada o te 2 cm i tyle. Martwi mnie tylko to podciśnienie utrzymujące się nawet na zimnym silniku do momentu otwarcia zbiorniczka .


Ostatnio edytowane przez Natben ; 24-06-2015 o 21:14
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 21:22   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Sprawdż dokładnie czy to jest podciśnienie czy ciśnienie.
A najlepiej kup nowy korek zbiorniczka wyrównawczego, kosztuje 10 zł.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 03:24   #3
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Kolego jak sprawddzic czy to podcisnienie czy cisnienie w zbiorniczku sie robi . Korek oczywiscie sprawdze .

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-06-2015 o 08:21
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 06:39   #4
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Jak opada poziom płynu w zbiorniczku to jest nadciśnienie w układzie.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 11:15   #5
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Koledzy korka na razie nie wymieniałem ponieważ zauważyłem korek działa , ponieważ powoli zaczyna się wszystko stabilizować , chyba był układ zapowietrzony , teraz stan nie obniża się podczas jazdy tylko lekko podnosi co wydaje mi się normalne a rano gdy ostygnie stan wraca do normy , jest jeszcze coś takiego ze jak odkręciłem korek rano gdy ostygnął jest lekkie psyknięcie i stan się podniesie jakiś 1 cm max i tu moje pytanie czy jeszcze może być coś nie tak ?
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 12:45   #6
ws333
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Lubelskie
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 Tdi AUY
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Witam.Nic się nie martw,po odkręceniu korka zawsze podnosi się poziom .To normalne u siebie też tak mam.
ws333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 16:51   #7
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Cytat:
Napisał Natben Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy korka na razie nie wymieniałem ponieważ zauważyłem korek działa , ponieważ powoli zaczyna się wszystko stabilizować , chyba był układ zapowietrzony , teraz stan nie obniża się podczas jazdy tylko lekko podnosi co wydaje mi się normalne a rano gdy ostygnie stan wraca do normy , jest jeszcze coś takiego ze jak odkręciłem korek rano gdy ostygnął jest lekkie psyknięcie i stan się podniesie jakiś 1 cm max i tu moje pytanie czy jeszcze może być coś nie tak ?
Cieszyłem się chwilowo dwa dnie było oki płyn w granicach miedzy min a max a dziś przejechałem kilka km podnoszę maskę a w zbiorniczku ponad stan max jakieś 2 cm ja już cały głupi jestem z tego , najdziwniejsze jest to ze wąż od powrotu zimny nawet po przejechaniu kilkunastu kilometrów , temperatura w normie 90c a wąż zimny dodam ze termostat wymieniłem ale nic to wiele nie pomogło
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 17:41   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Jak dolny wąż jest chłodny, to jest normalny objaw, że termostat działa prawidłowo.
Korka nie wymieniałes, a u mnie dopiero czwarty korek okazał sie prawidłowy, i pasuje do mojego zbiornika wyrównawczego. Nie wymieniasz, Twoja sprawa, ciagnij temat jeszcze dalej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 17:51   #9
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

A jakie miałeś objawy jak walnięty korek był ? Jeśli można wiedzieć ?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-07-2015 o 07:34
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 17:57   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Aby nie powtarzac, wejdż na mój panel użytkownika, i przeczytaj moje ostatnie posty dotyczące przegrzewania i ubytku płynu w układzie chłodzenia. Może cos podpasujesz do siebie.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.