Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2010, 15:43   #1
cheatos
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-11-2009
Skąd: Czestochowa
Model: ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

Witam mam problem z mondkiem, otoz padla mi turbina kupilem uzywke w sklepie z czesciami, wymienilem i po paru km silnik zaczal wydawac dziwne dzwieki jak dodaje gaz- tak dziwnie rzezi,metaliczny klekot, samochod nie ma mocy w tym momencie i chyba kopci. takie same objawy mialem zanim wymienilem stara turbine. Czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie? jeden mechanik spr turbine ale szalu z nia nie ma bo przepuszcza olej, ale powiedzial ze jest dobra ze dziala.

cheatos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 07:19   #2
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

Cytat:
Napisał cheatos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam problem z mondkiem, otoz padla mi turbina kupilem uzywke w sklepie z czesciami, wymienilem i po paru km silnik zaczal wydawac dziwne dzwieki jak dodaje gaz- tak dziwnie rzezi,metaliczny klekot, samochod nie ma mocy w tym momencie i chyba kopci. takie same objawy mialem zanim wymienilem stara turbine. Czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie? jeden mechanik spr turbine ale szalu z nia nie ma bo przepuszcza olej, ale powiedzial ze jest dobra ze dziala.
Być może kondycja twojego silnika jest już słaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale co do tej turbiny to skoro cieknie to bym ją oddał (Płacisz to wymagaj) , A ile poległeś za turbinkę ?
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 11:53   #3
cheatos
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-11-2009
Skąd: Czestochowa
Model: ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

no wlasnie tylko ze w chwili obecnej znajduje sie w holandi i nie mam jak wrocic;/ za turbine z kolektroem 550zl. Tylko ze te stuki raz wystepuja a raz nie, na ogol na 2,3 biegu 4 i 5 nie sprawdzalem bo nie mialem gdzie sie rozpedzic noi ograniczylem jazde do minimum. w zaleznosci jak sie gazu daje to zaczyna rzegotac metalicznie i nie jedzie tzn nie przekazuje dalej mocy. to rzegotanie dobiega tak jakby z zaworow albo w poblizu ciezko okreslic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(
cheatos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 12:07   #4
niuniek24
ford::average
 
Avatar niuniek24
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 112
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

weś sobie zobacz czy wszystko masz przykręcone dobrze i założone ponieważ tez milem metaliczny odgłos z silnika i na początku mówili ze vacum pompa okazało się ze nie hehe potem ze turbina okazało się ze nie na końcu wyszło ze jakiś tam kawałek metal tłukł się o metal i tak było słychać ze coś siedzieje nie dobrego hehehe kawałek metalu został wygięty ze nigdzie nie dotyka i chałas się skończył pozdrawiam
niuniek24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 12:21   #5
cheatos
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-11-2009
Skąd: Czestochowa
Model: ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

juz wczesniej patrzelismy z kolega dokladnie i z zwenatrz nic nie widac. wszystko jest przykrecone tez sprawdzalem na poczatku i dlatego jestem przekonany ze to jest cos w srodku jak juz wspomnialem wczesniej w okolicy zaworow. ktos mi powiedzial ze taki dzwiek moze byc jak jest za wczesny zaplon i ze czujnik polozenia walu moze byc walniety i porzyspiesza zaplon aklbo cos z wtryskami. Nie wiem czy to moze byc to bo sie nie znam, albo ze ktoras rolka od rozrzadu sie luzuje ale to raczej wykluczam nowy rozrzad przejechane ok 8tys km. Czy ktos sie spotkal z takim czyms?
cheatos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 18:12   #6
FrostiGMR
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Lublin/Jabłonna
Model: Volvo V40
Silnik: 1.9 DI
Rocznik: 1999
Postów: 167
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

Cytat:
Napisał cheatos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaczyna rzegotac metalicznie i nie jedzie tzn nie przekazuje dalej mocy
A nie od sprzęgła to pochodzi? Może nowa turbina daje aż miło i zdycha stare sprzęgło (oby nie skrzynia, przeguby się rozpinają?). Na starej dmuchawce chulało wszystko, bo nie miał motorek siły...
FrostiGMR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 19:13   #7
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

Cytat:
Napisał cheatos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juz wczesniej patrzelismy z kolega dokladnie i z zwenatrz nic nie widac. wszystko jest przykrecone tez sprawdzalem na poczatku i dlatego jestem przekonany ze to jest cos w srodku jak juz wspomnialem wczesniej w okolicy zaworow. ktos mi powiedzial ze taki dzwiek moze byc jak jest za wczesny zaplon i ze czujnik polozenia walu moze byc walniety i porzyspiesza zaplon aklbo cos z wtryskami. Nie wiem czy to moze byc to bo sie nie znam, albo ze ktoras rolka od rozrzadu sie luzuje ale to raczej wykluczam nowy rozrzad przejechane ok 8tys km. Czy ktos sie spotkal z takim czyms?
Wracając do tematu turbiny , jeżeli się nic nie zmieniło to za 700 zł masz turbinke po regeneracji z gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a co do tego dzwięku który podobno wydostaje się z okolicy zaworów , to może żle ustawiony rozrząd ?
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 11:04   #8
cheatos
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-11-2009
Skąd: Czestochowa
Model: ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

Witam rozrzad sprawdzony OK, przeguby, sprzeglo i skrzynia tez wporzadku, ciezko wyczuc moze cos z wtryskami?? to tak dziwnie sie zalacza jak gazu dodaje to zaczyna glosno rzezic stukac i wtedy nie ma wogule sily. to zjawisko nie zawsze wystepuje tzn czesto ale nie za kazdym razem, np na 1 biegu nie na 2 i 3 tak na 4 nie pozniej na 4 znowu i nie ma reguly kiedy pozniej jest odwrotnie. moze to byc wina jakiejs uszczelki?
cheatos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 12:53   #9
maciasgawcio
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Ozorków
Model: Mondeo MKII kombi + Fiesta MKIV
Silnik: 1,8 TD + 1,25 16V
Rocznik: 2000 + 1998
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mondeo mk2 1.8TD dziwne stuki w silniku

Witam. Wtryski kolego w pierwszej kolejnosci sprawdz. Na 90 % to wlasnie one sa winne.

pozdrawiam
maciasgawcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.