Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2013, 06:27   #1
kristof85
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: c max
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Dylematy mlodego taty c max

Witam wszystkich Jak napisalem w temacie od niedawna jestem tata i obecny focus stal sie ciasny dla naszej 3 i klamotow ktorych bardzo przybylo. Chcialbym cos wiekszego wygodniejszego i z wiekszym bagaznikiem a jednoczesnie w miare zwinnego i krotkiego zeby parkowanie i znalezienie jakiego kolwiek miejsca niebylo jazda w kolko przez godzine tylko miejsca wzdluz drogi (mieszkam we Francji) focus mk1 byl idealny a teraz padl wybor na c maxa po lifcie z 2007 i tutaj zaczyna sie problem bo robimy rocznie jakies 13 tys km cykl mieszany plus wielka podroz do Polski 5000 km raz w roku co wskazywalo by na benzyne ale bardzo malo jest benzyn na rynku 80% to diesle przynajmniej tutaj jedyna opcja benzynowa jest 1.8 flexi fuel co jest opcja ciekawa bo niedaleko stacje z e85 ss a jesli nie to ktory z diesli 1.6 110 czy 1.8 115 wiem ze ten drugi nie ma dpf co jest istotne przy moich przebiegach co polecacie w moim przypadku dziekuje i sory ze wszystko ciagiem ale to z telefonu

kristof85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 07:36   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

C-max wcale nie jest taki obszerny jakby się wydawało.W drugim rzędzie mało miejsca i siedzenia dla skrzatów.Nie kupuj diesla bo naprawy sę nie do zapłacenia,ten 109KM to tragedia,problem z turbo,całe Forum roi się od tego tematu
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 10:35   #3
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Kolego miałeś 1.6 Tdci?

Bo dziwnym trafem mi przy 260 tyś przebiegu, chipie, dość żwawej jeździe zarówno po mieście i trasie nic z turbo się nie dzieje...
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 11:56   #4
kristof85
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: c max
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Ale skoro nie c max to co focus mk2 kombi ? A co z tym motorem 1.8 flex ma wystarczajaca moc ?
kristof85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 12:17   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Cytat:
Napisał xander! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego miałeś 1.6 Tdci?

Bo dziwnym trafem mi przy 260 tyś przebiegu, chipie, dość żwawej jeździe zarówno po mieście i trasie nic z turbo się nie dzieje...
Poczytaj forum dokładnie o silniku 1,6 Tdci a potem się odezwij.Jesteś jeden z nielicznych którzy mają szczęście.Co do 1,8 nie znam dlatego nic nie mówię

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 22-01-2013 o 12:19
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 12:24   #6
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

kristof85 a może Galaxy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA pzy pierwszym małym myślałem, że kombi starczy, ale szybko pomysł się zweryfikował, że za mało miejsca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 12:32   #7
kristof85
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: c max
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Galaxy za duzy dla mnie jesli juz ten c max to jaki ? Wersja ghia mnie interesuje
kristof85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 12:35   #8
Wania85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bezrzecze
Model: Focus II
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Co do wielkości to powiem że mam identyczną sytuację, jakiś czas temu urodził się młody i stwierdziliśy że trzeba większego autka od obecnego, ale też na razie niekoniecznie cały autobus i szukam C-max'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli za jakiś czas okaże się za mały to wtedy ponownie zmieni się auto może na coś w stylu S-max/Galaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wania85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 14:01   #9
sprytny
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: smax
Silnik: 1.6eb
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Z doświadczenia (większego - trójka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
1-2dzieców - od biedy segment "B" (używałem przez pewien czas z dwójką), bez problemów segment "C" kombi. C-maxa poleciłbym tylko jeżeli komuś bardziej się podoba od focusa kombi. Polecam zobaczyć np. bagażnik na żywo - co z tego że c-max ma sporą pojemność skoro jest krótki a wysoki.
3dzieciów - od biedy segment "C" kombi (tak obecnie mam). Komfortowo w segment "E" i E-van np. s-max (oddzielne pełnowymiarowe fotele w drugiej klasie - ważne przy fotelikach).
>3 - brak doświadczeń
sprytny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 15:22   #10
ppgor
ford::beginner
 
Avatar ppgor
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Gorlice
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.6 TDCI 90 PSA
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dylematy mlodego taty c max

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
C-max wcale nie jest taki obszerny jakby się wydawało.W drugim rzędzie mało miejsca i siedzenia dla skrzatów.
bzdura, miałem Focusa 8 lat i na fotelach pasażerów w C-max'e jest więcej miejsca. Do tego wymontować środkowy i zsunąć dwa pozostałe -
robi się wtedy bardzo dużo miejsca.
__________________
ppgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.