Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2011, 15:33   #1
piotrekUK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2011
Model: focus
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Pojedynczy odgłos łamanej deski przy hamowaniu

Witam. Naszukałem się na forum ale niestety nie znalazłem identycznych objawów.
Problem polega na tym, że podczas hamowania czy to przy małej czy przy większej prędkości auto wydaje dźwięk łamanej deski lub mniej więcej większego kamienia uderzającego w szybę (na wstecznym również). Ogólnie jest mi ciężko stwierdzić z której strony dokładnie ale raczej z okolic tylnego zawieszenia. Do momentu, kiedy nie dodam gazu i nie przejadę kilkudziesięciu metrów to wszystko jest ok. A przy hamowaniu znowu trzask... i tak w kółko...

1.6TDCi 250tys

piotrekUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 16:40   #2
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Pojedynczy odgłos łamanej deski przy hamowaniu

Czasami proste odpowiedzi sa skuteczne wiec zaryzykuje, bo tez tak mialem w FF2 FL... sprawdzales czy cos we wnece kola zapasowego lub gdziekolwiek indziej w bagazniku (kolo / klucz / ucho do holowania / trojkat / gasnica itp.) nie 'lata' luzem? Wbrew pozorom nawet jesli we wnece kola stuka cos malego, niesie sie po calej karoserii. Najlepszy sposob to wyjecie wszystkiego i wtedy poprobowac z hamowaniem.
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 16:53   #3
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pojedynczy odgłos łamanej deski przy hamowaniu

popieram przedmówce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy przyspieszaniu słyszałem stuki z tyłu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hahaha sorki ale przeraziła mnie moja ignorancja, nawet bym nie wpadł na to ze lewarek czy klucz już nie pamiętał latał mi po wnęce koła zapasowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


radził bym tez sprawdzić czy klocki są sprawne bo po 1 stronie mogą by znośne a od środka trą po stali.... tez autopsja
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM

Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 18:07   #4
piotrekUK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2011
Model: focus
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Pojedynczy odgłos łamanej deski przy hamowaniu

Pod kołem wszystko jest przytwierdzone poprawnie. Jeśli hamuję przy otwartej szybie w małej przestrzeni pod mostem lub między domami to pogłos wtedy jest słyszalny głośniej spod auta.
piotrekUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 17:09   #5
piotrekUK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2011
Model: focus
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Pojedynczy odgłos łamanej deski przy hamowaniu

Dzisiaj mechanik wymienił amortyzatory z przodu i stukanie ustało. Więc na 95% to była wina amorów, no chyba, że to było coś w kołach które "przypadkiem" naprawił młotkiem przy wymianie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrekUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.