Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2016, 14:40   #1
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Question Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Witam

Mam pytanie czy ktoś już może wymieniał napęd DVD mapy samochodowej przy nawigacji dotykowej Blaupunkt NX - Mondeo przed liftem bez kamery cofania - proszę o wszelkie wskazówki i podpowiedź czy uda mi się podmienić napęd w warunkach garażowych.

Posiadam już drugi napęd lecz kupiony w ciemno - czy zna ktoś może oznaczenie napędu do tej nawigacji ?

Pozdrawiam

LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 20:27   #2
holdenikus
ford::average
 
Avatar holdenikus
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-01-2013
Skąd: Sochaczew
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 73
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

np. DVS-7150V

pozdr.
holdenikus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 21:42   #3
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Dzięki. Taki napęd właśnie zakupiłem - jutro muszę zakupić jeszcze wyjmaki tylko zauważyłem że są dwa rodzaje - no i w dalszym ciągu stoję pod znakiem zapytania czy w warunkach domowych będę w stanie podmienić napęd DVD czy zlecić to jakiemuś elektronikowi
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 22:14   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał LeonnMondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jutro muszę zakupić jeszcze wyjmaki tylko zauważyłem że są dwa rodzaje ...
A jaki jest drugi - oprócz jedynego "słusznego" [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Pamiętaj, że potrzebujesz 2kpl. (4szt.) tych wyjmaków.

Wymiana napędu DVD to najprostsza z operacji do wykonania w NX (o niebo prostsza niż np. rozbieranie panelu przedniego). Jak umiałeś znaleźć właściwe DVD, to reszta to banał. Oczywiście pod warunkiem, że DVD jest sprawne...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 22:22   #5
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Nawigacja była już rozbierana dwukrotnie przez kolegę kiedy był jeszcze właścicielem Mondka i dawał do naprawy ale wszyscy rozkładali ręce po czym stwierdzili należy zakupić napęd (objawy: po włożeniu płyty napęd nie startuje płyty i słychać tylko cykliczne ciche stukanie a na ekranie widnieje ciągle napis włóż oryginalną płytę z mapą) zakupie te wyjmaki i spróbuję samodzielnie wymienić napęd - przewertowałem cały internet i nie znalazłem wskazówek ale może dam radę - w razie czego zapytam jeszcze który to bezpiecznik od nawiewu bo słyszałem że po wyciągnięciu NX-a nawiewy chodzą nieustannie na full
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 22:32   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Możesz sterownik klimy odkręcić od NXa (4 śrubki, nie jest nijak podpięty do NX) i podpiąć normalnie do wiązek. Klima będzie działać na ostatnich nastawach.
NX ma konstrukcję "modułową":
1) moduł klimy (praktycznie osobny);
2) moduł panela przedniego - śrubki z boku, złącza nożowe wewnątrz, oddziela się bez stresu
3) moduł główny (największa "skrzynka")
4) moduł napędu DVD (mniejsza skrzynka pod modułem głównym (spięta z modułem głównym taśmą ze złączem - oddziela się bez większego stresu).
Wszystkie śrubki wyraźnie widać co ze sobą łączą.

Potrzebujesz oddzielić tylko moduł klimy i moduł DVD. Nie musisz rozbierać całości na "czynniki pierwsze"...

BTW - a tak w ogóle to trzeba było tą navi dać do zrobienia koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - robi je "taśmowo" i nie "rozkłada rąk"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-04-2016 o 22:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 22:53   #7
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

dzięki Twojemu wpisowi zagłębiłem się w forum poczytałem o holdenikus i faktycznie myślę że on by rozwiązał problem i tak zrobię że jak coś pójdzie nie tak to wybiorę się do Sochaczewa z tym że jak na razie chciał bym zaoszczędzić kilometrów, spróbować wyjąć tego NX-a samodzielnie i podmienić DVD
------------

Jutro zabieram się za wymiane DVD od rańca, przewertowałem net w poszukiwaniu tutorialu wyjęcia NX'a i zdania wyczytałem podzielone więc może tutaj uzyskam odpowiedź zanim coś popsuje a mianowicie: Czy do wyjęcia navi NX potrzeba rozbierać wszystko wokół (jak na drugim zdjeciu) i odkręcać doodoła śrubki czy wystarczy tylko zdjąć zaślepki w skrajnych dolnych narożnikach, odkręcić dwie śrubki i wyjmakami wyciągnąć cały zestaw (posiadam dokładnie ten zestaw jak na jednym z foto)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez LeonnMondeo ; 22-04-2016 o 22:08
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2016, 08:08   #8
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Odświeżam temat może ktoś wyciągał Balupunkta NX i coś podpowie żeby niczego nie pourywać
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2016, 08:50   #9
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał LeonnMondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś podpowie żeby niczego nie pourywać
no zaczynasz od .....
1. podnosisz osłonę lewarka ...
2. potem rwiesz tunel między fotelami ...
3. zdejmujesz osłony takie trójkątne po lewej prawej stronie i masz tam dostęp do dwóch śrub ... a pod radiem masz następne dwie które się ukażą po ściągnięciu (tunelu z PKT2)

tu taki film [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wszystko na spokojnie i bez nerwów i masz wszystko w 10 min na wierzchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 23-04-2016 o 08:55
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 09:51   #10
inteligent
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jak wymienić napęd DVD od nawigacji Blaupunkt NX

Panowie wszystko wskazuje że i mnie dopadła usterka napędu DVD w nawigacji. Aktualnie co prawda nie mam komunikatu "No DVD" jednak pomimo widoczności kilku satelit po naciśnięciu przycisku INFO po wybraniu MAPA mam na środku znacznik i nic poza tym (pusta mapa), po ręcznym oddaleniu mapy nie ma ulic, miast itp. a wyszukanie czego kolwiek też graniczy z cudem bo tak długo się zastanawia generalnie wygląda tak jakby nie mógł odczytać danych z płyty. Czasami podczas jazdy odczyta kawałek mapy ale po przejechaniu kilku kilometrów znowu wszystko znika (bo nie jest wstanie doczytać kolejnego).

Generalnie chciałbym samodzielnie wymienić moduł DVD. Z tego wątku wiem że pasuje model np. DVS-7150V jednak pozostaje najważniejsza kwestia skąd najlepiej go zakupić?

Na znanym portalu jest jedna aukcja z używanym (nie ukrywam że wolałbym coś nowego żeby mieć spokój). Z tego co widziałem na aliexpress jest tego mnóstwo ale wiadomo jak to z wyrobami od Chińczyków.

Pytanie brzmi czy ktoś może coś doradzić albo potwierdzić, który napęd z aliexpress byłby w porządku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Będę wdzięczny za pomoc.
inteligent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.