Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2006, 14:11   #1
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie Jak wyjać szkło lusterka

Witam, musze sprawdzic dlaczego nie grzeja lusterka i nie wiem jak sie zabrac do szkla zeby je wyjac. Ktos wie moze?

__________________
Pozdrowienia

Ostatnio edytowane przez deku ; 26-09-2014 o 10:48 Powód: prefix, tytuł
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 20:51   #2
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: Jak wyjac szklo lusterka model 2001

W moim modelu z 98 dostep jest po zdjeciu plastikowej oslony lusterka (zatrzask widoczny po zgięciu/złożeniu lusterka). Potem cztery śrubki, parę zatrzasków plastikowych i szkło wyszło.
Wystarczylo w środku trochę przeczyścić, styki - wtyczkę, pająki, pajęczyny :fcp2 i larwy, które w zakamarkach się uwiły. Wszystko zaczęło hulać - sterowanie i grzanie elektryczne.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 06:13   #3
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Pagob, MOżesz jeszcze raz , powoli i obrazowo :fcp2 opisać etap demontażu szkła?
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 07:06   #4
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

Najlepiej zdjecia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo nie moge wyobrazic sobie.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 14:16   #5
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymar
Najlepiej zdjecia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo nie moge wyobrazic sobie.
Ze zdjęciami, to na razie będzie kłopot, ale postaram się coś zadziałać.

A póki co, to:
1. nie wiem, czy w modelu 2000 lustaerka są takie same
2. jeśli chodzi o modele wcześniejsze, to sprawa jest naprawdę prosta:

- składamy lusterko na bok (lusterka są składane :fcp4 )
- oczom naszym ukazuje się plastikowy zatrzask (podważamy/wciskamy go śrubokręcikiem płaskim)
- w plastikowej obudowie (z tyłu, za szkłem lusterka) sż jeszcze wewnątrz 3 zatrzaski; trzeba delikatnie naokoło śrubokrętem podważać obudowę tak, aby zatrzaski puściły
- jeśli już zdejmiemy obudowę tylnią lusterka, dalej już wszystko będzie jak na dłoni (4 śrubki wewnątrz i zatrzaski platkikowe trzymające szkło od wewnątrz)
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2006, 06:24   #6
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Wczoraj wyjąłem lustro. Podobno da się na chama je zerwać i niby z zatrzasków powinno zejść przy w miare ciepłej pogodzie - na forum jest już o tym wątek z rysunkiem jak podważać.

Ja poszedłem Pagoba śladem i wytachałem szkło. Fotostory tez zrobiłem ale za kilka godzin dopiero wrzucę.
Mi nie grzeje sam wkład - napięcie jest podawane na kable, szkło podłączone na krótko do akumulatora tez się nie grzeje więc pozostaje szukać nowego wkładu.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2006, 15:44   #7
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Niestety nie dam rady zamieścić fotek, cała nadzieja w koledze arcisz
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2006, 18:49   #8
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

kiedys jak skladalem lusterko przy drodze to samo wypadlo wiec wniskuje ze wystarczy je pociagnac i samo wyskoczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wypadlo bo ojciec montowal- to wszystko tlumaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2006, 10:49   #9
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Z tym pociąganiem i samodzielnym wyskakiwaniem nie idzie tak łatwo. Choć ostatnio widziałem w MB 124 szkło lusterka zabezpieczone najnormalniejszą kratą zrobioną z druta z nierdzewki fi coś koło 4mm wtopioną w plastikowa obudowe :fcp15 Szkoda, że nie miałem aparata ze sobą... Więc to może jakaś cecha osobnicza bo u mnie za cholerę nie mogłem wkładu wyczepić.

Już do mnie jedzie wkład. Zobaczymy, co z tego będzie.

Co do foto-story to lecimy:

Po złożeniu lusterka widać od środka mały zatrzask - trzeba go lekko wcisnąć do środka ale nie za mocno.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potem powoli odcągamy plastik od strony drzwi do przodu. Przednia część obudowy trzyma się na pięciu zatrzaskach - jeden właśnie wciskamy śrubokrętem, resztę chyba się zrywa. Ja dwa od strony drzwi delikatnie zerwałem ale nie uszkodziły się - po prostu wyczepiły się a nie było jak się do nich dobrać dlatego poszły trochę na siłę przy jednoczesnym ruszaniu plastikiem, dwa zewnętrzne gdzie jest do nich dostęp od strony szkła wciskałem
śrubokrętem i wyszły bez większych problemów.

Plastik od środka wygląda tak: /zaznaczone zaczepy/
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak lusterko bez plastiku, tu trzebaby odgręcić 4 zaznaczone śruby dzięki czemu zaznaczony zielonym sprayem :fcp2 plastik rusza się i pozwala dostać się do zatrzasków trzymających szkło i wyczepić je.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak wyglada lusterko od środka bez wkładu - tu widać zaczepy już założonego plastiku.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I sam wkład z osmioma zatrzaskami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Te dwa kabelki na przedostatniej fotce podają +12V i masę do podgrzania szkła. U mnie było coś koło 12V więc zwalam winę na szkło. Zobaczymy, co nowe pokaże.

Mam nadzieję, że w miare jasno i obrazowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W razie czego mam fotki w lepszej jakości.
Tak jest w Galaxy I, czy tak samo w nowszej to nie wiem.

[ Dodano: 2006-12-12, 14:53 ]
Heh... już grzeje :fcp2
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 08:29   #10
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Re: Jak wyjac szklo lusterka model 2001

heh moze dodam cos od siebie bo niedawno to przerobilem - u mnie wystarczylo odgiac wklad na dol i wsadzic palce miedzy wklad i obudowe i z czuciem pociagnac -wklad jest na zatrzaskach wiec wyskoczyl .
Ja mialem zbite szklo wiec moze opisze wymiane bo sprawa jest kiepska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec we wszystkich opisach wymiany na allegro jest ze od ramki montazowej szklo latwo odejdzie jak podgrzeje sie je suszarka - w galaxy to sie niestety nie sprawdza bo szklo jest w oryginalnym wkladzie wklejone na calej powierzchni bardzo mocna folie dwustronna i suszarka to mozna sobie podmuchac.Ja posluzylem sie opalarka z elektroniczna regulacja temperatury -ustawilem ja na 150 stopni (granica przy ktorej zaczynal sie odksztalcac plastik ramki ) a i tak musialem miedzy szklo a folie dwustronnie klejaca wkladac plaski tepo zakonczony noz bo klej jeszcze mocno trzymal .Przy wyciaganiu trzeba byc ostroznym bo we wkladzie kolejnosc jest taka do plastikowej ramki montazowej przyklejona jest folia grzejna nastepnie folia dwustronna klejaca i na koniec szklo wiec jak zaczniemy operowac czyms ostrym to latwo uszkodzimy folie grzejna (jest na niej duzo cienkich sciezek) i mozemy zapomniec o podgrzewaniu)
Reasumujac pracy duzo latwo cos sp... a efekt niepewny - na szkle zamiennika jest przyklejonych kilka paskow tasmy dwustronnej tyle ze ta tasma jest grubsza niz oryginalna folia wiec szklo bardziej wystaje z ramki montazowej , druga sprawa to jak szukalem szkla to w jednym ze sklepow uslyszalem opinie ze juz nimi nie handluja bo po pewnym czasie ze szkla w miejscach gdzie jest przyklejana tasma odchodzi chrom.
No coz zobaczymy jak bedzie narazie jest ok jak faktycznie cos sie bedzie sypac to kupie caly wklad podgrzewany (ok 50zl).
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.