Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2013, 08:39   #1
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Zbliżają się wakacje i postanowiliśmy sobie że w tym roku będą Włochy, później Chorwacja i powrót do Polski więc pewnie z 5-6k km się wykręci.
W związku z tym pytanie do Was samochód to 2.0 Diesel 115 kucy w kombiaku przejechane prawie 140k km zakupione jakieś miesiąc temu.
Poprzedni samochód doskonale znałem wsiadając wiedziałem że dowiezie mnie na miejsce ten niestety puki co jest "nieznany".
Planuje wymianę rozrządu ( pasek ) filtry, pompę wody, "płyny", hamulce przednie, sprawdzenie układu chłodzenia.
Wiadomo że jak coś ma się stać to najlepsze na trasie jest dobre Assistance ale co poza tym powinienem jeszcze sprawdzić/wymienić?

marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 10:04   #2
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbliżają się wakacje i postanowiliśmy sobie że w tym roku będą Włochy, później Chorwacja i powrót do Polski więc pewnie z 5-6k km się wykręci.
W związku z tym pytanie do Was samochód to 2.0 Diesel 115 kucy w kombiaku przejechane prawie 140k km zakupione jakieś miesiąc temu.
Poprzedni samochód doskonale znałem wsiadając wiedziałem że dowiezie mnie na miejsce ten niestety puki co jest "nieznany".
Planuje wymianę rozrządu ( pasek ) filtry, pompę wody, "płyny", hamulce przednie, sprawdzenie układu chłodzenia.
Wiadomo że jak coś ma się stać to najlepsze na trasie jest dobre Assistance ale co poza tym powinienem jeszcze sprawdzić/wymienić?
Profilaktycznie jeśli nie był wymieniany płyn hamulcowy przy okazji wymiany j/w.reszta to loteria jak wiesz (co 2 lata wg zaleceń).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 10:12   #3
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

ja zawsze tam mam ze jak za duzo myślę co się może wydarzyć to się tak staje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)).
Wymień to co się standardowo wymienia (olej płyny, filtry i jeśli masz parcie na pasek rozrządu to też) i w drogę, miłego wypoczynku. Sprawdź przy okazji klocki hamulcowe i tarcze żeby cię w górach nie spotkała niemiła niespodzianka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)).
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 10:58   #4
Sebastekatowice
ford::average
 
Avatar Sebastekatowice
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Katowice
Model: MONDEO TYTANIUM X
Silnik: 2.0 tdci PowerShift 163KM i 390Nm Skrzynia automatyczna AWF21
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Tak jak koledzy piszą posprawdzaj czy wszystko gra i buczy jak się ma zepsuć to się zepsuje tego nie przeskoczysz. Ja też jadę nowym Mondasem do Czarnogówy-Budva i mam nadzieję,że będzie ok. Trzy razy z rzędu byłem Laguną w Chorwacji i zawsze było ok. To i tym razem też będzie ok. Pamiętaj o dodatkowym ubezpieczeniu mało kosztuje a trochę spokoju jest. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Tytanium X PowerShift 2.0 tdci 163 KM i 390 Nm
Laguna 1999 FL 1.9 dti 98 KM
Laguna 2006 FL 1.9 dci 130 KM
Sebastekatowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 12:49   #5
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Co do wymiany paska, nie mam na niego ciśnienia jednak samochód ma już swoje przejechane książka serwisowa jest ale nie potwierdziłem jej w NL, stąd nie jestem w 100% pewny odnośnie przebiegu. Tarcze hamulcowe już sprawdzone , płyn hamulcowy do zanotowania aby wymienić - dzięki.
Ubezpieczenie Assistance już jest pakiet pośredni wziąłem na cały rok a pakiet na Europę wezmę przed samym wyjazdem dopłacając różnicę.

Chorwacja to pierwszy wyskok więc gdzieś bliżej ( dojazd z Włoch ): Istria, Krk, Rab najdalej to Pag ze względu na 1,5 roczną córkę i wcześniejszą podróż z Polski do Włoch 1600 km. Więc nie będzie mi się chciało ujeżdżać aż na Makarską bo to dodatkowe 400 km.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 13:16   #6
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Po za dobrym ubezpieczeniem na auto, warto wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie podróżne. Moja żona pracuje w ubezpieczeniach i nie raz opowiada o rożnych ludzkich tragediach np. koszty leczenia zagranicą są bardzo wysokie, ewentualny transport chorego do Polski itp.
Warto zainwestować w ewentualny święty spokój.
Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 13:31   #7
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Marcinbb sprawdź:
- stan "butów" (opon), ciśnienie i zbieżność kół - mój znajomy tego nie uczynił i po powrocie z urlopu był zaskoczony starciem ich niesymetrycznie,
- wszystkie zewnętrzne światełka,
- filtr przeciwpyłkowy,
- poprawność działania klimatyzacji (ew. poziom ciśnienia/czynnika w układzie),
- filtr paliwa wymień jeżeli wcześniej tego nie robiłeś,
- poziom elektrolitu w akumulatorze,
- prawidłowe ładowanie przez alternator.

PS
Jeżeli tarcze hamulcowe już sprawdzone to przy tym stan (grubość) kloków chyba też.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 13:56   #8
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Nawet na zorganizowane wyjazdy zawsze braliśmy dodatkowe ubezpieczenie podróżne, jeszcze nigdy nie było potrzebne i oby tak zostało. A teraz z małym dzieckiem to już w ogóle podstawa.

Wracając do samochodu:
Nowe buty prosto z allegro już dostał Dębica Presto ( czy jakoś tak ) więc zbieżność - do zrobienia, zanotowane.
Światełka do sprawdzenia przed wyjazdem ale ważniejsze komplet żarówek, kamizelki odblaskowe x3, dojazdówka bo zestaw naprawczy to jakaś nowość do której nie jestem przekonany.

W między czasie pytanie dodatkowe w samochodzie mam twór pod tytułem "Szyba barw.nieb - Kompl." - jednak czy w południowych klimatach cokolwiek dają czy to raczej pic na wode i należało by kupić jakiś zestaw na tylne szyby?
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 14:13   #9
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Ubezpieczenie to sprawa podstawowa. Żarówki , kamizelki , gaśnica , trójkąt. Sprawdzić zapas czy nie flak. itp. Jak ma się coś stać to się stanie. Dlatego ubezpieczenie musi być. W tym assistance oczywiście.

Jest też taka zasada którą ja stosuje. W takiej dalekiej trasie z dala od domu-"bazy" jedziemy spokojnie. Nie nadwyrężając maszyny. Chodzi przecież o to żeby dojechać a nie ścigać się.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 14:14   #10
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Znalezione w sieci.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.