Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2005, 20:17   #1
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie Wyniki "hamowania" - Mondeo 2.0 plus Focus 2.0

No i policzyłem koniki w Mondku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) W sumie fajna rzecz - za rozsądną cenę od czasu do czasu (co jakieś 100.000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) ) warto spróbować.
Autko ma przebyte 160.000 oraz oryginalny katalizator, więc wyniki są dla mnie zadowalające - wydaje się, że silniczek (i katalizator) jest w bardzo dobrej formie, a to pocieszajace dla właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednocześnie porównaliśmy z Kuną silniczki - mamy dokładnie takie same jednostki, tyle, że on w Focusie, a ja w Mondeo.
Wyszło ciekawie - Kuna ma 4 KM więcej mocy a ja 5 Nm więcej momentu, no i trochę inny rozkład obrotów przy których osiągane są maksymalne wartości.

Acha, fabryczne dane dla tych silników to 130 KM przy 5600 obr/min oraz 178 Nm przy 4000 obr/min

Poniżej staram się wkleić wykres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Wyższe" krzywe to moc, "niższe" to moment. Czerwona linia - Mondeo, niebieska - Focus.

__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 00:14   #2
Olaf
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2004
Postów: 50
Domyślnie

Witam

Gdzie się takie śliczności robi, za ile i jak?

Olaf
Olaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 07:37   #3
LucyfeR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2005
Skąd: Białystok
Postów: 18
Domyślnie

No wlasnie.. w jakiej cenie mozna sobie "postawic" samochod na hamownii?
LucyfeR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 07:47   #4
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Ja (i inni z Forum) robiłem to w ramach naszej klubowo-forumowej "akcji" hamowania w Warszawie. Tutaj ją szczególy:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W dziale Stref w strefie małopolskiej jest organizowana podobna akcja - też można poczytać.

"Normalnie" hamowanie w Warszawie kosztuje ok. 150 złotych (z tego co mi wiadomo). Namiary na hamownie w Warszawie też były już kilka razy podawane.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 08:42   #5
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Re: Wyniki "hamowania" - Mondeo 2.0 plus Focus 2.0

Cytat:
Napisał AT
Jednocześnie porównaliśmy z Kuną silniczki - mamy dokładnie takie same jednostki, tyle, że on w Focusie, a ja w Mondeo.
Wyszło ciekawie - Kuna ma 4 KM więcej mocy a ja 5 Nm więcej momentu, no i trochę inny rozkład obrotów przy których osiągane są maksymalne wartości.
Ciekawe porównanie - ten sam silnik w dwóch różnych autach (choć pewnie różniący się nieco softem).
Wykresy w przeważającej części obszaru pomiarowego praktycznie pokrywają się (w granicach mniejszego lub większego błędu pomiarowego).
Natomiast ciekawostką są wykresy mocy i momentu obrotowego w przedziale 3500-4500 obrotów - w przypadku Focusa jest tam dość znaczny spadek mocy, a zwłaszcza momentu - zaś w Mondeo dokładnie odwrotnie... Różnica w tym przedziale dochodzi do 10 KM i 10 Nm...
Wniosek z tego taki, że w tym zakresie obrotów (czyli np. wyprzedzanie) Mondeo powinno być zauważalnie dynamiczniejsze od Focusa... choć z drugiej strony jest jednak od niego cięższe...
Za to Focus "ciągnie" do nieco wyższych obrotów.

A mieliście zatankowane jednakowe paliwo przed hamowaniem?


Ciekawie też wypada porównanie powyższych wykresów benzynowej jednostki 2.0 do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 14:38   #6
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Wyniki "hamowania" - Mondeo 2.0 plus Focus 2.0

Cytat:
Napisał Pzy
A mieliście zatankowane jednakowe paliwo przed hamowaniem?
Tego nie ustaliliśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od paru miesięcy używam Supremy 95 ze Statoilu (tej co "uskrzydla silnik" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i tylko to miałem w baku. Przy okazji spytam co miał Kuna.

Cytat:
Napisał Pzy
Ciekawie też wypada porównanie powyższych wykresów benzynowej jednostki 2.0 do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
Fakt, ciekawe - kiedyś już czytałem ten temat - teraz widać wyraźnie różnicę. Praktycznie tam gdzie w dieslu kończy się zabawa (3500 - 4000 obrotów), w benzynie dopiero się zaczyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 14:57   #7
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Re: Wyniki "hamowania" - Mondeo 2.0 plus Focus 2.0

Cytat:
Napisał AT
Praktycznie tam gdzie w dieslu kończy się zabawa (3500 - 4000 obrotów), w benzynie dopiero się zaczyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Albo na odwrót Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 15:56   #8
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Wyniki "hamowania" - Mondeo 2.0 plus Focus 2.0

Cytat:
Napisał Pzy
Cytat:
Napisał AT
Praktycznie tam gdzie w dieslu kończy się zabawa (3500 - 4000 obrotów), w benzynie dopiero się zaczyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Albo na odwrót Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, na odwrót to nie całkiem - tam gdzie w benzynie kończy się zabawa to diesel nigdy nie "dokręci".
Nie pisałem tego w sensie "poniżenia" diesla - po prostu patrząc "wzdłuż" obrotów zabawa w dieslu zaczyna się dużo wcześniej a w benzynie "chronologicznie" dopiero później Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

O można to ująć tak: kiedy w dieslu już się super bawisz w benzynie dopiero się przymierzasz do "rozrywki" - pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 19:39   #9
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Re: Wyniki "hamowania" - Mondeo 2.0 plus Focus 2.0

Cytat:
Napisał AT
O można to ująć tak: kiedy w dieslu już się super bawisz w benzynie dopiero się przymierzasz do "rozrywki" - pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.