Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2012, 16:03   #1
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Czy to awaria koła dwumasowego?

Opisuję objawy w moim Focusie. Przy przyspieszaniu przy około 100 km/h pojawia mi się drżenie auta. Obroty wtedy wchodzą ponad 2tyś. Coś podobnego dzieje się na postoju. Przy zwiększaniu obrotów stojąc, auto zaczyna drżeć po przekroczeniu 2tyś. Czy to koło dwumasowe? Jeśli nie to co może być problemem?

kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2012, 19:31   #2
fedyk1
ford::beginner
 
Avatar fedyk1
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Witam,
pierwsze co mi się kojarzy to mogą być zużyte poduszki silnika, skrzyni biegów. Bardzo proste do sprawdzenia i ewentualnego wyeliminowania...
fedyk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2012, 20:03   #3
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Ponoć mechanik to sprawdzał. Czy te objawy nie wskazują na dwumasę?
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 11:48   #4
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Podłączę się pod temat. Mam podobnie tylko przy 1100 na postoju takie jakby buczenie i lekko telepie budą, i drżenie auta i kierownicy w całym zakresie obrotów. Poza tym sprzęgło mi ciężko wchodzi trzeba mocno cisnąć. Wiec i moje pytanie, czy to może być nieszczesna dwumasa.
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 22:03   #5
dany1982
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2011
Skąd: Kg
Model: FF
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Cytat:
Napisał beren1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączę się pod temat. Mam podobnie tylko przy 1100 na postoju takie jakby buczenie i lekko telepie budą, i drżenie auta i kierownicy w całym zakresie obrotów. Poza tym sprzęgło mi ciężko wchodzi trzeba mocno cisnąć. Wiec i moje pytanie, czy to może być nieszczesna dwumasa.
Troche Cie zmartwie , ale mialem identyczne objawy przed swietami.Oprocz tego drzenia przy obrotach w okolicy 1100 , zauwazylem jeszcze stukanie sprzegla przy wcisnietym pedale.
Do wymiany byl komplet dwumasa+sprzeglo.
dany1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 09:27   #6
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Tego stukania nie mam jak narazie, czy można jezdzic az całkowicie sie rozpadnie ?. Jedni pisza że tak inni, że kategorycznie nie. To jak z tym jest.
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 10:29   #7
dany1982
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2011
Skąd: Kg
Model: FF
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Cytat:
Napisał beren1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego stukania nie mam jak narazie, czy można jezdzic az całkowicie sie rozpadnie ?. Jedni pisza że tak inni, że kategorycznie nie. To jak z tym jest.
Ilu mechanikow tyle teorii w kwestii dluzszej jazdy z walnieta dwumasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ten ktory wymienial mi dwumase doradzal wymiane . A , ze robil to po znajomosci a i na brak klientow nie narzeka (a nawet nie moze sie odpedzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to do mnie przemawia stanowisko tych ktorzy doradzaja jak najszybsza wymiane .
Od razu doradzę . Jezeli to faktycznie dwumasa to szukaj w necie. Za komplet dwumasa+sprzeglo w necie zaplacilem o 250-300 zl mniej niz ten mechanik majacy 40 % znizki w hurtowniach.

Ostatnio edytowane przez dany1982 ; 18-04-2012 o 10:32
dany1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 10:37   #8
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Ile ci policzył za wymianę, bo za to niektórzy koszą jak za zboże. Z tym netem się zgodzę, ostatnio ceny w hurcie nawet po zniżkach mnie rozczarowują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 10:51   #9
dany1982
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2011
Skąd: Kg
Model: FF
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

Cytat:
Napisał beren1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile ci policzył za wymianę, bo za to niektórzy koszą jak za zboże. Z tym netem się zgodzę, ostatnio ceny w hurcie nawet po zniżkach mnie rozczarowują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Lacznie z robocizna wyszlo 2100 . Wymienil komplet dwumasa+sprzeglo, jakies plyny i oleje , nakretki półosi , uszczelki , do tego sporo srub , ktore trzeba bylo ciac bo nie szlo za cholere ich odkrecic . Przy okazji sprawdzil czy z reszta samochodu jest mniej wiecej wszystko ok i usunal 2-3 drobne usterki jak np. skrzypienie z tylu powodowane przez zalozenie 2 nie wlasciwych podkladek.

Ostatnio edytowane przez dany1982 ; 18-04-2012 o 10:54
dany1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 10:54   #10
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy to awaria koła dwumasowego?

No tak, śrubki pierdołki płyny i sumka rośnie. Dzięki za info. Na razie jeszcze się pokulam.
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.