Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2013, 22:54   #11
kosok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

Tak, dałem radeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli pompa do regeneracji pozostaje...? a co z sterownikiem? nie ruszać go? Po części już się pogodziłem że prędzej czy później czeka mnie ta pompa, jedynie mam nadzieje że po naprawie wszystko będzie OK. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kosok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 19:28   #12
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

wiesz kolego ja Ci tak na odleglosc nie powiem co tam u Ciebie siedzi , ale domysalm sie ze zaczyna sie zacierac slawny nastawnik kata wtrysku i stad takie kwiatki. Pompa w TDDI jest calkowicie sterowana elektronicznie poprzez sterownik wiec kilka czujnikow i zaworkow tam siedzi. Najlepiej by bylo zebys pojechal do kumatego czlowieka co zajmuje sie pompami ( niekoniecznie bosch serwis) bo u nich to roznie bywa z tym i tak maja klientow wiec czasem jest olewka, lepiej do prywatnego , podlaczy kompa , zobaczy objawy i powie Ci co dalej trzeba dzialac, bo widze ze od siebie zrobiles juz chyba wszystko, mozesz jeszcze katalizator sprawdzic , bo wiecej juz chyba nic w tym silniku nie wywola takich objawow jak piszesz oprocz pompy.
p.s. U kolegi w foce jak padl sterownik to wogole silnik nie chcial sie uruchomic , chodzil tylko na plaku/samostarcie, podjechal do pompiarza , komp i wyszly dwa bledy , pompiarz od razu wskazal na sterownik , wlutowal tranzystorek i skasowal sobie cos kolo 600 zl. Foka smiga dalej , problemow nie ma ,ale jak mowilem jemu auto do konca jechalo , wszystkoi bylo w porzadku ,nagle zgaslo .
a i jeszcze jedno , domyslam sie ze zadnych problemow z doplywem paliwa do filtra nie ma ? Filtr czysty ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 19:44   #13
kosok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a i jeszcze jedno , domyslam sie ze zadnych problemow z doplywem paliwa do filtra nie ma ? Filtr czysty ?
Tak, wszystko jest czyste, szczególnie że ostatnio bak ściągałem i dokładnie został wyczyszczony(mimo że syfu nie było), przewody zostały przedmuchane, filrt paliwa wymieniony. Czyli od tej strony jest 100% ok.
Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej by bylo zebys pojechal do kumatego czlowieka co zajmuje sie pompami
może ktoś polecić takiego kumatego człowieka z Gliwic lub okolic?
kosok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 20:32   #14
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

jeszcze z ciekawosci mozesz odppalic auto i odlaczyc czujnik polozenia walu i zobaczyc co sie bedzie dzialo . Z tego co pamietam silnik powinien pracowac ale jak odlaczysz przed odpaleniem to motor nie wystartuje.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 22:03   #15
kosok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

czujnik położenia wału zamieniałem na nowy i żadnej różnicy nie było więc dałem spowrotem ten co miałem
kosok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 19:12   #16
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

ahha no to zrobiles juz wszystko co mogles w swoim zakresie zrobic. Jak na cos jeszcze wpadne to napisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 14:07   #17
kosok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

Dzięki bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale na poniedziałek jestem już umówiony u mechanika i jak czegoś tam jeszcze nie znajdzie to pompa do regeneracji idzie z nowym sterownikiem oczywiście.
Jeszcze jedno pytanie mam: jakie obroty powinien mieć silnik 1,8 TDDi 90 KM na postoju na biegu jałowym?
kosok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2013, 00:01   #18
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

jak silnik nagrzany to wskazowka powinna byc kreseczke pod 1000 rpm . u mnie tak jest zawsze , obrotomierz wyskalowany na 7 tys rpm.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2013, 16:34   #19
kosok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

u mnie jest też idealnie na kreseczkę pod 1000 rpm ale coś wydaje mi się że troszkę za mało tych obrotów bo jakoś tak dziwnie drży...ale może mi się wydaje.
Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obrotomierz wyskalowany na 7 tys rpm.
czyli co? jak go wyskalować?
kosok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2013, 19:05   #20
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Przerywa, szarpie, dusi się, gaśnie...

koledzy w dieslu obroty na jałowym powinny być w okolicach 600-700 i zdaje sie tyle zapisano w instrukcji forda (kiedy mówiło się diesel 500 benzyna 1000 ) i nie wiem skąd kolega uziu ma aż taki zakres obrotomierza, bo aż poleciałem do siebie zobaczyć i ja mam 5000 i przy 4500 czerwone pole. Co do falujących obrotów też to mam i ręce opadają i raczej to nie pompa tylko gdzieś gubi prąd (już trzeci regulator siedzi). Wskazówka stoi, ale obroty słychać jak falują i światło lekko przygasa. Obstawiam problemy z masą tylko gdzie, to jest pytanie.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.