Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 06:46   #71
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Cytat:
Napisał fx25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to pojechałeś po bandzie hehe, jak idziesz do sklepu po kiełbasę to myślisz o kupie?? paranoja, lekarzowi też mówisz jakie chcesz leki, bo wiesz lepiej ???.
Jak jedziesz do wulkanizatora to uzgadniasz i dogadujesz harmonogram czynności (w skrócie: odkręć koło, napraw, załóż i naważniejsze, uzgadniasz i pilnujesz przykręcenie śrub ??). Dla mnie to trochę pojechane.
Ja podejmuję się rzeczy na których się znam, robię je, biorę za to kasę i odpowiedzialność. Tego samego oczekuję od innych. Nie może być przyzwolenia dziadostwa i partactwa w czyimkolwiek wykonaniu.

ps.
co do zaufania, jak przejeżdżasz przez jakiś most to ufasz jego wykonawcom ?? a wychylając kielicha nie boisz się że oślepniesz ??

jak już pisałem to temat rzeka.
nie do końca to miałem na myśli, ale ze względu na realia w warsztatach, służby zdrowia jak i przemysłu mięsnego proponuję wzmożoną ostrożność. no i tak: mięso z pewnego źródła, wypisywane recepty weryfikować z kolegą farmaceutą, a warsztat to swoje części, stać bądź zaufać przy naprawie (i znać swoje auto bo jak się fordami nie zajmują to traktują jak spalonego fiata) itd.

no ale to troszkie nie na temat

__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 08:35   #72
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

nie mozna byc alfa i omega w kazdej dziedzinie i nawet czerpiac info z forum jadac do jakiegokolwiek mechanika trzeba miec zaufanie do goscia ktory mowi ze to nie to albo ze cos jeszcze trzeba. jak wiesz wszystko co i jak to raczej mechanika nie potrzebujesz... nie mozna tez bez przerwy gosciowi patrzec na rece (byc przy naprawie i owszem ale bez przesadnej wscibskosci) bo w takich warunkach pracowac sie nie da (z doswiadczenia gdy kiedys inne uslugi swiadczylem). W miejscowosci z ktorej pochodze, zaklad w ktorym "serwisowana" byla moja favo przez kilka ladnych lat, u zaufanego goscia (warsztat ze stacja diagnostyczna, lakiernia spory i z doswiadczeniem, zatrudniajacy wiele os, wielo stanowiskowy etc) ktory nigdy nas (mnie i rodzicow) nie zawiodl strzelil mi takiego babola ze myslalem ze "robolom" (przepraszam ale inaczej sie nie da opisac ludzi robiacych w ten sposob) nogi z 4 liter powyrywam - autko pojechalo na wymiane maglownicy i podspawanie kolektora wydechowego. banal na ok 2h pracy, przy odbieraniu autka wsiadam i cos jest nie tak - dywanik jakos nie rowno lezy nogi mam jakos wyzej - skubancy podniesli auto nie za progi a jakos tak za podloge co zaowocowalo mniejsza iloscia miejsca na nogi w kabinie... tlumaczenie - tak juz bylo, to nie my etc... kazdemu moze zdazyc sie blad, ale przyznac sie i naprawic to potrafi niewielu
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 17:10   #73
fx25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Cytat:
Napisał Sz4mciO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fx25 czy Twój opis naprawy u zaufanego kolegi tez sie tyczy warsztatu p.Tomka czy jakiegos innego mechanika?
było tak, że przed ok. trzema laty trafiłem do pana tomka, jeszcze na grabiszyńskiej, później na nowodworską też pojechałem kilka razy aż do ostatniego, heheh.
Jak czuję że mnie ktoś rąbie na $ to dziękuję i idę gdzie indziej.
Jeździłem do niego pomimo tego że kolega - obecnie były, też miał"dziuplę".
Wybrałem fachowca o dostałem "fachofca".

To wróciłem do kolegi, płaciłem jak fachowcom, bo sam robił OK, tylko że z czasem zaczął dopuszczać do mojego auta uczniów. Miarka się przebrała i znowu szukam "dziupli".

Jeszcze nigdy nie podpadli mi w CAROS-ie, tylko dlatego że jeszcze nigdy u nich nie byłem.
Z "braku laku" "nie chcem ale muszem" bo sam nie mam warunków do "dłubania" przy aucie.
A są umiejętności i pewnie przez to takie wymagania.
A tak szczerze to uważam, że ja płacę, ja wymagam.
Da free to ktoś może się uczyć na moim aucie jak mnie zapyta i mu pozwolę, a nie jeszcze mam za to płacić ??. Dlatego też ASO odpadają, tam to dopiero zjeby pracują, i eksperymentują na moim aucie za dużą kasę. Niedoczekanie.

się rozpisałem, chyba rozbiję sobie namiot przed marketem na wiosnęi będę robił przy aucie, będzie najpewniej hehe
fx25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 13:40   #74
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Nie wiem czy pan Tomek to Lider Serwis na Nowodworskiej 64, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale jeśli to to samo, to ja szczerze nie polecam. Dwukrotnie skorzystałem z usług tego mechanika i dwukrotnie lipa :/
Pierwszy raz, wymiana tarcz i klocków z tyłu w Focusie. Usluga wykonana na odpierdziel, fakt cena uslugi tania bo 80zl, ale nie przeczyszczono zaciskow i piasty, przez co podczas hamowania odglosy jak w bombowcu byly i do tego krzywo zalozone klocki, bo starly sie po skosie i to w po niecalych 10tys km :/ Na dodatek, nie poinformowali, ze na lewym kole zablokowany jest zacisk recznego, bo linka zapieczona, tylko cofneli zacisk na sile i tak zostawili. W efekcie tego juz u innego mechanika, do wymiany poszly klocki na tyle, regeneracja zaciskow recznego, wymiana linek i mozna dorzucic jeszcze wymiane tarcz, bo sie porobily bruzdy na tarczach od krzywo zalozonych klocków :/
Druga usługa to wymiana filtrów oleju, paliwa, powietrza i kabiny, po wymianie pourywane zaciski od podszybia przy wymianie filtra kabiny i do tego uparcie twierdzili, ze to nie oni, bo podszybie bylo klejone. No oczywiscie, ze klejone, a raczej uszczelniane masa fordowska co jest oczywiste w Focusach. Dodatkowo przelany olej po wymianie w efekcie czego silnik "zapocony" i do wymiany uszczelka pod miska olejowa :/ Dobrze, ze w czas zauważone i spuszczony zostal nadmiar oleju.

Szczerze nie polecam, zreszta samochodem zajmuja sie same uczniaki, co to wszystko robia na odpierdol :/
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 14:05   #75
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

odgrzebales temat z marca a przeoczyles aktualny:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

to nie jest i nigdy nie byl zaklad p.Tomka
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 21:42   #76
tddi2001kombi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo '01, Focus '06, Focus '07
Silnik: 2,0 TDDI oraz 2x 1,6 TDCI
Rocznik: 2001, 2006, 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Cytat:
Napisał GrekuPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widziałem rozpiskę u mechanika w zeszycie, gdzie zapisuje co i za ile było robione, rozmawiałem o tym z mechanikiem i sam to również widział...ogólnie robisz komuś koło pióra, psujesz reputację, która idzie w sieć...



i nie tylko tam, bo pamiętaj, że mechanicy z wielu miejsc we Wrocławiu(i nie tylko) razem jeżdżą na kursy, na szkolenia i też wymieniają poglądy między sobą (o takich klientach szczególnie)
Witam po długiej przerwie, postanowiłem tu wrócić, żeby podać namiary na warsztaty które solidnie i niespodziewanie tanio naprawiały mi auto:
WARSZTAT I - wcześniej całe zawieszenie, amorki dobrej firmy itd za niecałe 2000
WARSZTAT II [dzisiaj odebrałem auto] - cała transmisja z nowym kołem dwumasowym za 845 zł, kiedyś za 300 naprawili mi coś tam z fałszywym powietrzem, gdzie sam przewód kosztował kilkaset zł
W obu warsztatach przez telefon oszacowanie ceny która się później sprawdza, mechanicy na poziomie, żadne cwaniaki które na pytanie o cenę patrzą na ciuchy i potem mówią "nieee wiemm, zrobiiimy zoobaczymy" - nic z tych rzeczy. W każdym warsztacie kilkoro mechaników.
Namiary podam w prywatnych wiadomościach, żeby mnie tu nie zajechał forumowy beton :-) Więc jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie, namiary podam na privie.

A przypominam sobie, jak dwa lata temu pan Tomek mówił, że z tym kołem dwumasowym to pojeżdżę z miesiąc, więc najlepiej je szybko zrobić u niego, koszt około 3000 he he, samo koło ponad 1000! to tylko potwierdza moja teorie na temat tego mechanika z twórczym podejściem do cen

Widzę, że watek się niespodziewanie rozrósł, nagle mogłem zobaczyć to stare rozliczenie, którego jako klient nigdy nie zobaczyłem, he he, nawet jakieś dziecięce "groźby" -zbanowania w dużym mieście- się pojawiły, jak powyżej - nie głupio wam? To chyba żenada wypisywać takie bzdury kiedy jest się dorosłym, prawda? :-) naprawdę mnie to rozśmieszyło :-)

Pozdrawiam!
tddi2001kombi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 22:26   #77
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Sorki pomyliłem warsztaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie zmienia to faktu, że mam tylko zaufanie do Caros'u i dlatego kolejny samochód to też będzie Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.

Ostatnio edytowane przez Arti ; 07-03-2011 o 21:08 Powód: Pomyłka w opisie warsztatów.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 23:05   #78
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Ja mogę polecić chłopaków z Auto SErVICE na Obornickiej (o szczegóły adresu na PW)-specjalizują się w przekładniach kierowniczych i u nich robiłem własna i wszystko śmiga, ojciec też robił i jest zadowolony.
Zajmują się mechaniką i maja tym pojęcie - a do tego miła obsługa.
dla porównania to też jest "dziupla" bo to mały warsztat, ale sa godni polecenia - bo oni mi zrobili kpl. wymiane pasków i rolek za 120zł - gdzie pan T chciał 300 zł.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 18:51   #79
tddi2001kombi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo '01, Focus '06, Focus '07
Silnik: 2,0 TDDI oraz 2x 1,6 TDCI
Rocznik: 2001, 2006, 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

te prywatne wiadomości jakoś sie nie wysylają, więc info o warsztatach na moim profilu

pzdr
tddi2001kombi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 11:18   #80
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

tddi2001kombi

Możesz podać z czystej ciekawości numer vin auta bo chciałbym coś sprawdzić ?
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.