Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2011, 21:54   #31
januszek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2011
Model: fiesta
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

no i stało się, żeby nie było że temat się urwał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy kto kupował samochód wie jak to bywa, że planuje się jakiś konkretny model itp. itd. a tu nagle wyskoczy jakaś okazja i nie ma się w sumie co zastanawiać. Podobnie było w moim przypadku, szykowałem się na starszego focusa a przytrafiła się świetnie utrzymana, sprawdzona fiesta 2003 rocznik z benzynowym silnikiem 1,3 - jestem posiadaczem od kilku dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Autko jak dla mnie bomba na początku myślałem, że będzie trochę za małe ale po pierwszej jeździe obawy zniknęły. Oficjalnie witam wszystkich posiadaczy fordów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

januszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 21:56   #32
overloaded26
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-09-2006
Skąd: Siedlce
Model: Foka GHIA
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 177
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

no to szerokości kolego i bezawaryjnej jazdy Ci zycze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
To już minęło, ten klimat ten luz. Wspaniali ludzie nie powrócą juz
overloaded26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 22:21   #33
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

No to gratulacje Janusz! A teraz jeszcze jakiś temat ze zdjęciami by się przydał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver
To_Ja_L45Y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 18:23   #34
hajdi5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

ja mam 1.8 benzyna 99r bez korozji 200tys przebieg chodzi jak rakieta ciezka noga na gazie spalanie ok 10do 11 w miescie przy właczonej klimie trasa 7 dbam na bieżąco i za wiele nie inwestuje
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 01:26   #35
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

Cytat:
Napisał luk1969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.


Podepnę się pod temat, tylko że ja chciałbym porady w konkretnej sprawie , chcę kupić Focusa 2002 lub 2003 w dieslu. I tu moje pytanie jaki silnik jest najlepszy?
Mam auto wyprodukowane w 2003 lecz było rejestrowane w 2004. Silnik TDCi-100KM, musiałem wymienić turbinę (poprzednik zajechał, jestem drugim właścicielem). Nie narzekam gdyż auto jest dynamiczne, mało pali, można zejść poniżej 6l/100km (5,6l/100km) a na trasie przy 4 dorosłych +bagaże i niezłą średnią V -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Na bieżąco robię przeglądy i wymiany.
Z mitów typu, że w TDCi pada: dwumasa, wtryski i ogólnie jest do d... nic poza wspomnianą turbiną mnie nie dotknęło, reszta to drobne usterki. Buda to hatchback 5d. Tankuję głównie na Shellu ale zdarzały się też BP, Intermarche itp.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 05:17   #36
korba23
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: fokus
Silnik: 1,6 b
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

Nowy wita wszystkich i podpina się pod temat. Od tygodnia jak szczęśliwwy Januszek szukam fokusa 1,6b za tyle samo czyli 20000zł. Jakby jeszcze jakieś sugestie na co zwracać uwagę przy kupnie. Trochę tego jest na internecie po różnych komisach. A planowane przebiegi poddobne do 15000 km/rok.
Pierwsze pytanie czy sprzęgło to dwu masa ?
korba23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 11:27   #37
januszek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2011
Model: fiesta
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

Ostatni dowiedziałem się w końcu co to dwumasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mogę Ci powiedzieć, iż z pewnością nie jest to sprzęgło. Najprościej mówiąc jest to element, który ma za zadanie niwelować wstrząsy wywołane pracą silnika - tak przynajmniej wynikało z opowieści mojego mechanikowego Mentora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
januszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 13:18   #38
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

No i ma za zadanie niwelować tez nadmiar pieniedzy w portfelu jak sie nie umie przekonac do plynnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 15:29   #39
korba23
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: fokus
Silnik: 1,6 b
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

dzięki bo pewnie myliłem ze sprzęgłem też dwumasowym czy jakoś tak
korba23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 07:59   #40
michno45
ford::amateur
 
Avatar michno45
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: Lodz
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 diesel 90 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus mk1/mk2 pierwszy samochód jaki silnik

dla korby i januszka mam malą porade,przegrzebalem stare tygodniki MOTOR i znalazlem dobre artykulu na tema F.Fokusa są to nr.52-53/2009r i 8/2010r,warto poczytac przed kupnem tego autka acha i jeszcze w googlach poszukajcie ;;jak kupic uzywany samochod" moze moje rady sie przydadza,cze.
michno45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.