Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2010, 11:59   #1
sebo001
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-03-2010
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Fiesta zbyt dużo pali i szarpie bez ssania

Witam. Jestem nowy na forum i wiem, że podobne tematy już były ale niedokładnie sprecyzowane. A więc...
Kupiłem sobie niedawno Fieste MK3 1.1 z 91r. Po zakupie pojeździłem nią chwilę i po chwili zaczeła szarpać i przerywać. Gdy dodawałem gazu silnik się dławił. Wraz z kolegą wyczyściliśmy gaźnik i wymieniliśmy filtr paliwa i powietrza. Sytuacja znacznie się poprawiła ale patrząc na filterek paliwa widziałem, że dostaje się do niego bardzo brudne paliwo. Więc wyciągneliśmy bak i go wyczyściliśmy było w nim dużo brudu i wody. Teraz silnik ładnie pracuje ale ciężko wchodzi na obroty bez ssania. Nie ważne czy jest ciepły czy zimny zawsze jest tak samo. Na ssaniu chodzi bez zarzutów. W dodatku pali jak smok. Wlałem mu na pusty bak 8l paliwa i pojeździłem na tym ok 60km więc coś tu jest nie tak. Bardzo proszę o porady. Nie znam się zbyt dobrze na mechanice więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuje.

sebo001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 17:00   #2
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Fiesta zbyt dużo pali i szarpie bez ssania

a na opcji szukaj sebo się znasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spalanie sonda lambda , nie wchodzenie na obroty dławienie się to cewka zapłonowa i przepływomierz
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 07:43   #3
trzeci
ford::average
 
Avatar trzeci
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-05-2004
Skąd: Szczecin
Model: Ford Fiesta XR2i / Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 8V 110 KM / 2.5T 225 KM
Rocznik: 1991 / 2008
Postów: 109
Domyślnie Odp: Fiesta zbyt dużo pali i szarpie bez ssania

Skola, kolega ma 1.1 na gaźniku więc co mu po poradach odnośnie sondy lambda i przepływomierza, skoro tego nie posiada w swoim aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://www.fiestaklubpolska.pl
http://www.focusklubpolska.pl
Fiesta XR2i & Focus MK2 FL ST
trzeci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 08:04   #4
sebo001
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-03-2010
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fiesta zbyt dużo pali i szarpie bez ssania

Skola Napisałem, że podobne tematy już były ale mi nie pomogły bo przeważnie opisane były fiesty na wtrysku a ja mam na gaźniku. Więc po co te komentarze?
sebo001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 16:48   #5
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Fiesta zbyt dużo pali i szarpie bez ssania

Cytat:
Napisał sebo001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że podobne tematy już były ale niedokładnie sprecyzowane
Oh wybacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tego wywnioskowałem że były tematy ale nie dokładnie ten problem co ty masz i tylko wystarczyło dodać nowy wątek do tematu. Chyba nie jesteś zły czy jakieś bijatyki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 15:47   #6
aracle
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Skąd: Skwierzyna
Model: windstar
Silnik: 3.8
Rocznik: 2000
Postów: 171
Domyślnie Odp: Fiesta zbyt dużo pali i szarpie bez ssania

sprubój tak: zdejmij filtr powietrza i ręką zasłaniaj wlot powietrza do gaźnika (bez ssania), silnik powinien się zadusic po zasłonięciu wlotu jeżeli nie to gdzieś na odcinku gaźnik- kolektor ssący- głowica masz nieszczelnośc i łapie lewe powietrze i na ssaniu będzie chodził bo dajesz mu więcej paliwa a bez na wolnych też może chodzic dobrze ale na wyższych ma zadużo powietrza i słabnie (ostatnio miałem coś takiego ale w innym samochodzie)
jak czyściliście gaźnik to wykręcaliście dysze i je przedmuchaliście czy tylko "po wierzchu", bo jeżeli piszesz że miałeś brudy w paliwie to może przytkało ci dyszę i nie podaje dosy paliwa.
aracle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.