Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2007, 17:44   #1
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Klimatronik mruga 19 razy

Czy ktoś wie może co to jest za kod błędu? Bo przypuszczam że ilość mrugnięć to jest kod błędu.


Ostatnio edytowane przez deku ; 01-03-2016 o 20:06
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 07:28   #2
miks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Postów: 20
Domyślnie

prawdopodobnie brak lub zbyt mało czynnika chłodzącego, może jakaś nieszczelność
miks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 17:26   #3
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Nic nie robiłem i problem sam ustąpił ale gniębi mnie co to była za usterka? Może jednak ktoś ma jakąs tabele z kodami klimatronika?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 17:54   #4
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

marwyk, zadzwoń do ASO powinni ci bez problemu podać kod klimatronika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 20:39   #5
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Sorry, bo jestem laikiem - czy jak przekrecam stacyjke i wyswietlacz na panelu klimatyzacji miga przez kilka sekund to jest to nienormalne zjawisko? - mowie o modelu 99
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2007, 05:40   #6
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

No nie jest to normalne.
A u Ciebie kolego ile razy miga po przekręceniu stacyjki?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2007, 20:00   #7
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Z tego co wyczytalem w instrukcji na s. 56 i tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dedukuje, ze nie jest wazne ile jest mrugniec, tylko, ze w ogole mruga - a mruga 15 sekund - i trzeba wtedy zespol podlaczyc pod komputer diagnostyczny.

U mnie mruga niestety, ale po tym jak sie wymruga klima dziala poprawnie. Podejrzewam, ze jak byl slaby akumulator albo cos innego to nastapil jakis error i teraz poprostu trzeba go skasowac - przynajmniej mam taka nadzieje :fcp5
Podjade na podlaczenie to zobacze (50 zeta w plecy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Ale wczesniej sprawdze, czy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zadziala.
W koncu producentem naszego Climatronica jest VW.
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2007, 22:06   #8
mirek1966
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Model: GALAXY
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie

Nie wim jak to jest w Galaxy bo mam Galaxy z manualną klimą ale podobne objawy miałem w Renault Laguna z klimatronikiem. Po załączeniu stacyjki wyświetlacz mrugał ok. 15 sekund wtedy gdy temperatura wewnątrz wymagała włączenia klimatyzacji. Mruganie ustawało natychmiast po włączeniu klimatyzacji lub po ok. 15 sekundach. Klimatronik też się włącza i wyłącza ręcznie w zależności od potrzeb. Proponuję spróbuj włączyć klimatronik zaraz jak zacznie mrugać i zobacz czy tak jak w Renault nie przestanie. Jeśli tak się stanie to nie jest to usterka tylko informacja, że do uzyskania temperatury ustawionej na klimatroniku trzeba użyć klimatyzacji ze względu na dużą różnicę temperatur pomiędzy zadaną i rzeczywistą we wnętrzu kabiny.
mirek1966 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2007, 06:56   #9
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

Witam, pewnie nie wniosę nic nowego, ale postanowiłem się dorzucić. U mnie też kiedyś zaczął migać wyświetlacz klimatronika (nie pamiętam ile razy i jak długo ale ok 20sek.) i klima przestała działać. Okazało się że spalił się elektromagnes załączający sprzęgiełko sprężarki, więc sprężarka nie startowała. Kupiłem nowy elektromagnes, wymieniłem i wszystko wróciło do normy.

Wnioskuję więc że migający wyświetlacz klimatromika może oznaczać jakąkolwiek usterkę układu klimatyzacji - a jaką to już trzeba się podłączyć pod komp. diagnostyczny.

Pozdrawiam.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2007, 08:26   #10
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Jak przypomne mój problem zniknął sam tak znienacka jak sie pojawił.
Ale kolego MIRKU nic nie dawało wtedy startowanie z włączoną klimą, co ciekawe klima działała bez zarzutu. Po prostu po każdym przekręceniu kluczyka wyświetlacz migał 19 razy. Już sie nawet zacząłem tym nie przejmować.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.