Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2013, 18:46   #141
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Kierownica wyczyszczona,sinrock dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było
4.jpg

Jest
DSC01738.jpg

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 13:09   #142
H4des
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2011
Skąd: Gdańśk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Mam pytanie dotyczące czyszczenia skóry. Widziałem już wcześniej co polecacie do czyszczenia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a czy macie coś dobrego co poprawi kolor czarnej skóry? Mam mocno wytartą z rysami. Chciałbym ją dokładnie oczyścić i dodać jej koloru.
H4des jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 22:00   #143
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

H4des niestety jeżeli skóra wyblakła to tylko malowanie, w przypadku kierownicy - ponowne obszycie.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 23:12   #144
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Robi się coraz cieplej więc czas wziąć się do roboty, poza tym w temacie mały zastój co do relacji więc pozwólcie, że wstawię parę zdjęć ze swojej dzisiejszej pracy, może to was zmotywuje do dyskusji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsufitka w Corolli którą dzisiaj dostałem, początek prac:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu już większa część zrobiona:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsufitka bezpośrednio nad kierowcą:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz honorowe miejsce kierowcy, przed praniem prezentowało się jak niżej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po praniu wyglądało to już nieco inaczej... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Plamy na podłodze to przebarwienia których już nic nie ruszy, nad autem siedziałem 8h, a przydałoby się jeszcze ze 4 żeby to zrobić na tip-top ale klient nie mógł go dłużej zostawić bo rano miał trasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle z ciekawszych zdjęć, więcej nie wrzucam bo nie chce zapychać forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Użyte środki:
Tersus MC990
Prochem Power Burst 789
Tersus EX980P
Tersus SR201
+ prywatne mixy

EDIT
13.05.2013

Nie chce dublować postów więc dodaje kilka zdjęć jak przy odrobinie wyczucia można wyprowadzić rysy zrobione np. kluczem. Właścicielka (zawód nauczyciel...) podobnych rys posiadała na aucie kilka i przyjechała na ich korektę, niestety dopiero przy ostatniej się obudziłem, że wypadałoby zrobić zdjęcia...

Tak prezentował się lakier nad klamką po umyciu i wysuszeniu auta:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak zaraz po korekcie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podczas pracy użyto:
Szamponu shiny garage, glinki temachem, IPA.
Past Menzerna FG500, FF3000, Poorboys SSR 2.
Pady Flexipads, Urban, ABW, 3M - wełna, cutting, polishing.
Papier wodny 2000.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 15-05-2013 o 02:08
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 18:33   #145
miller69
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: ostrowiec św
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145 km benzyna/lpg
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

witam.
na początek powyższe zdjęcia skwituję wymownym i pełnym podziwu staropolskim "... chłopie ja ... w szoku jestem!" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no po prostu nie miałem pojęcia że są takie specjalistyczne środki ,dzięki którym można osiągnąć taki efekt.
do tej pory stosowałem różne "marketowe", nie najtańsze zresztą, środki i nawet nie zbliżałem się do takiego efektu.
po lekturze tego wątku wybrałem na początek do szybkiego zadbania o lakier;
--glinkę bo jak wyczytałem i zrozumiałem to podstawa dobrego efektu ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )
-- AiO ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) bo , na początek przygody z detailingiem (może to za dużo powiedziane) powinno wystarczyć.
natomiast nie bardzo wiem czym dbać o plastiki kokpitu i czego używać do dbania o tapicerkę (alcantarę).
i w tej kwestii proszę o poradę , no i czy zestaw do lakieru może być.
pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 12-06-2013 o 19:12 Powód: Niedozwolone wulgaryzmy nawet wykropkowane
miller69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 22:07   #146
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Kierownica wyczyszczona,sinrock dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
JVC co tutaj zastosowałeś, że taki efekt ja mam środki Autoglym ale nie udaje mi się tak usunąć błyszczenia, które na pewno jest mniejsze niż na pierwszym zdjęciu.
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 22:39   #147
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

To co sinrock polecił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do pielęgnacji skór kup zestaw COLOURLOCK w którego skład wchodzi:
- 125 ml Soft Clean
- 150 ml LV Protector
- szczotka
- mikrofibra

Tylko koniecznie w okienku informacyjnym przy zakupie poproś aby zamienili ci Soft Clean na Strong Clean-a. Soft jest dobry jedynie do okresowego odświeżenia i bardzo możliwe, że nie doczyści wszystkiego. Moją i kolegi fotorelacje z testu tych produktów znajdziesz na profilu firmy Lederzentrum na facebooku LINK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto dodać, że skóra w tym przypadku była wcześniej czyszczona Megsem 2w1... jak widać cleaner z colourlocka miał pomimo to sporo pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Środki tej firmy mogą wydawać się drogie ale świetnie czyszczą, a zabezpieczenie LV starcza na średnio 3 miesiące, po tym okresie skórę należało by ponownie zaimpregnować. Czyszczenie i impregnacja średniej wielkości auta zajmuje ok 2h.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 21:17   #148
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
To co sinrock polecił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do pielęgnacji skór kup zestaw COLOURLOCK w którego skład wchodzi:
- 125 ml Soft Clean
- 150 ml LV Protector
- szczotka
- mikrofibra

Tylko koniecznie w okienku informacyjnym przy zakupie poproś aby zamienili ci Soft Clean na Strong Clean-a. Soft jest dobry jedynie do okresowego odświeżenia i bardzo możliwe, że nie doczyści wszystkiego. Moją i kolegi fotorelacje z testu tych produktów znajdziesz na profilu firmy Lederzentrum na facebooku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto dodać, że skóra w tym przypadku była wcześniej czyszczona Megsem 2w1... jak widać cleaner z colourlocka miał pomimo to sporo pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Środki tej firmy mogą wydawać się drogie ale świetnie czyszczą, a zabezpieczenie LV starcza na średnio 3 miesiące, po tym okresie skórę należało by ponownie zaimpregnować. Czyszczenie i impregnacja średniej wielkości auta zajmuje ok 2h.
Ale byłem zmęczony jak pytałem - nie widziałem tej odpowiedzi na stronie wcześniej. Dzięki za odpowiedź. Dość drogo zabawa wygląda, a w szczególności jak kupić to tylko do kierownicy to na 3 dekady starczy.
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 09:03   #149
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

sinrock pytanie do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kilka takich rys, co byś na to poradził...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że na stanie posiadam posiadam pastę menzerna FF3000 i Perfect IT III 3M
Czy coś by z tego się nadało?

Dodatkowo znajomy pyta czy do hondy acord (czarny kolor) zastosowanie takich środków było by dobre
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 20-06-2013 o 09:14
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 19:30   #150
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Jeżeli nie jest to starszy model hondy czyli lakier jest miękki, a rysa taka jak na tym filmiku to wystarczy zestaw jaki zastosowałem na modusie. Rysa na tym filmiku nie została usunięta tylko spłycona co widać pod koniec, całkowite usunięcie rysy wymaga wprawy bo miejscowo usuwamy dość znaczną ilość lakieru, a ryzyko przetarcia znacząco przy tym wzrasta (przydaje się dokładny miernik). Co do Twoich rys to boje się że są one do podkładu i tu przydałby się dodatkowo papier wodny 1500 a i tak tego nie usuniesz w 100% tylko sprawisz że będą one mniej widoczne. Szczerze to ciężko wywnioskować po zdjęciach i tak naprawdę to tylko metodą prób i błędów dojdziesz do tego ile da się wyciągnąć z tego lakieru, ja mogę dać ci tylko narzędzia do pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak patrze na takie filmiki to bym tego faceta zastrzelił, brak taśmy na uszczelkach, włączona maszyna przed przyłożeniem do lakieru, brudna gąbka polerska...
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 24-07-2013 o 23:01
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.