Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2012, 06:57   #11
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 2,2 tdci wysokie spalanie ?

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiecej hamuj silnikiem, ja w ten sposób moge spokojnie z litr na 100 km zejść
Raczej nie w mieście kolego, chyba że są dwie ulice na krzyż i bez świateł...

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2012, 08:39   #12
acho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo Mk.III
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2,2 tdci wysokie spalanie ?

Ciekawy wątek, sam mam podobny dylemat.
Mam 2,2 TDCI, jeżdżę nim od ponad roku. Samochód 80-90% przebiegu robi w mieście, codziennie trasa 2x8 km do pracy i z powrotem, do tego oczywiście jakieś wypady kilka kilometrów do hipermarketu czy kina itp. Koła standardowe 205/55/16. W samym mieście pali 8,5-9,5l/100km z klimą, bez klimy ok. 0,5 l mniej, zimą tak jak z klimą, w trasie ok. 6 -6,5l/100km, najmniejsze średnie w trasie miałem 5,1l/100km. Jeżdżę raczej spokojnie, zmiana biegu na wyższy przy 2200-2500 obrotów, w trasie przedmuc***ę do 3000. Oczywiście filtry i olej zmieniane na czas, kopcenia nie widzę, odpalanie OK, żadnych sprężynek czy check engine nie widziałem. Samochód kupiony od pierwszego właściciela w Polsce, przebieg teraz ok. 123 tys. km, poprzedni właściciel wymienił EGR i małą dwumasę.
Jak czytam posty na tym forum lub na MKK o spalaniu TDCI i widzę, że ludziom palą ich wozy 6,5-7 l/100km po mieście, to zastanawiam się po jakich miastach oni jeżdżą. Moim zdaniem na krótkich odcinkach, przy światłach i korkach oraz klimie lub zimą taki wynik w 2,2 TDCI jest po prostu niemożliwy. Zastanawiam się jeszcze nad sprawdzeniem całego dolotu, bo podobno nawet drobna nieszczelność na rurach, nieskutkująca jeszcze dymieniem, może podnieść spalanie. Uważam, że 9l/100km w mieście w 2,2 TDCI jest do przyjęcia - pojemność silnika, masa wozu i charakterystyka jazdy w mieście składają się na takie spalanie.
acho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2012, 10:37   #13
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: 2,2 tdci wysokie spalanie ?

Cytat:
Napisał acho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważam, że 9l/100km w mieście w 2,2 TDCI jest do przyjęcia - pojemność silnika, masa wozu i charakterystyka jazdy w mieście składają się na takie spalanie.
Dodaj do tego fakt, że 2x8km robisz cały czas na zimnym silniku co przynajmniej o 1l podnosi spalanie. Sama jazda po mieście ale na ciepłym dałaby pewnie 8l/100km.

Ten silnik nie jest przeznaczony do takich odcinków - to jest dla niego katorga. Wszystko pracuje nierozgrzane i zrobienie 50tys jest dużo gorsze niż zrobienie 200tys na trasach. Wysokie zużycie turba i pierścieni silnikowych to główne problemy... Na takie trasy nie 2.2 TDCi a jakaś fiesta z malutkim, mega prostym benzyniakiem (i on pewnie spali wtedy mniej benzyny...).
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2012, 08:59   #14
m&m
ford::beginner
 
Avatar m&m
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: mondeo
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2,2 tdci wysokie spalanie ?

ja mam tak:
miasto wawa 2x11km:
klima 8.8l
bez klimy 8.0l (teraz jak zaczęły się wakacje to bez klimy 7.7l)

trasa tak do 140km/h
6.0 - 6.5

ale było też raz:
trasa 90-110km/h,
9.08l na 207km = 4.37l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

także wszystko w Waszych rękach na kierownicy i nogach na pedałach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m&m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2012, 14:13   #15
robertinio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Świętochłowice
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2,2 tdci wysokie spalanie ?

no to Panowie troche mnie podbudowaliście i przestałem zastanawiać się czy to wina wtrysków.

Dzięki za szczere opinie, pozdrawiam
robertinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.