Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2012, 22:04   #11
Napisany
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2012
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

A co w tym dziwnego? chciałem pokazać różnicę przed stosowaniem odrdzewiacza i po. Porównanie testowe , na którym widać rezultaty działania.Tu akruat miałem gdzieś foty.

Napisany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 22:09   #12
DN Szczecin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2012
Model: modeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Spokojnie, zajrzałem na stronę - mogłeś nakręcić filmik jak ten ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) a nie robić standardowe zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. swoją drogą to wydajny ten odrdzewiacz.com
DN Szczecin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 21:31   #13
Napisany
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2012
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Wydajny i jak za 5 l kanister to cena atrakcyjna moim zdaniem. A jakość, skuteczność bardzo dobra. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napisany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 15:40   #14
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Żeby tylko wam ten odrdzewiacz nie zjadł waszych pupili.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 23:07   #15
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to czyszczę do żywego metalu różnymi narzędziami

I to jest błąd kolego , jeśli to możliwe najlepiej zostawić oryginalne zabezpiecznie antykorozyjne. Te gumy do kupienia na rynku to tandeta.
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 19:53   #16
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Wojtekjanus wie co pisze, ja też stosuję podobną metodę z dobrymi wynikami.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2012, 09:00   #17
Yahoo5210
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Pozwolę się podpiąć pod temat, po kilkudniowej walce z rdzą, gdzie pierwotnie miała być nanoszona tylko konserwacja podwozia.

Pierwsza uwaga jaka się nasunęła to taka, że ford jest bardzo kiepsko wykonany, wszelkie połączenia blach i zgrzewy są po prostu nie zabezpieczone przed wilgocią. Odnoszę wrażenie, że fabryce nikt się specjalnie nie przyłożył co do jakości wykonania, aby tylko wyjechał z fabryki - wszelkie miejsca zgrzewów i łączenia blach są pokryte rdzą i wygląda to tak, jak by już to było zardzewiałe przed nanoszeniem lakieru.

Druga ważna sprawa, to taka, że nikt nie usunie rdzy lepiej niż my sami, żaden warsztat ani blacharz. Myślałem, że w 8 letnim samochodzie nie będzie tragedii (porównując do aut np. japońskich) , ale jest mnóstwo malutkich bąbelków pod którymi siedzi rdza, w miejscach typu: nadkola, podłoga, podłużnice itp.

Jeżeli bierzemy się za robotę i chcemy zrobić wszystko dobrze, to musimy zarezerwować sobie obowiązkowo kilka dni. Ja miałem na wszystko 3 dni, wyposażony warsztat z podnośnikiem i żeby się wyrobić pracowałem po 14 godzin, a i tak nie zrobiłem wszystkiego idealnie, tak jak bym chciał, jeszcze czeka mnie kilka poprawek.

Materiałów warto kupić trochę więcej, chyba że mamy sklep w zasięgu. Mi akurat dzień na malowanie przypadł w niedziele, gdzie wszystkie sklepy były zamknięte, a zabrakło mi materiałów.

Generalnie jeżeli chodzi o usuwanie rdzy to najpierw gumówką z tarczą (szczotka druciana wygładza rdzę, ale jej za bardzo nie usuwa) do gołej blachy, później na to neutralizator rdzy Cortanin F, bardzo fajny i wydajny środek, butelkę 0,5L kupiłem za 9 zł i na całe podwozie z nadkolami zużyłem pół butelki, gdzie na niektóre elementy nanosiłem to 2 razy. Po wyschnięciu zamalowałem wszystko szarym podkładem, który przykryłem barankiem. Na całość kupiłem 3 puszki środka do konserwacji i okazało się za mało.
Myślę że 6 puszek (1kg) to odpowiednia ilość, jeżeli chcemy wszystko dobrze zabezpieczyć (podłogę, nadkola, progi, pas tylny itp.)

Profile zamknięte, po wcześniejszym osuszeniu sprężonym powietrzem, zalałem środkiem do tego przeznaczonym, kupiłem 1 opakowanie, myślę, że 2 wcale nie było by za dużo.

Podsumowując to nie warto oszczędzać na środkach i trzeba mieć sporo wolnego czasu, żeby wszystko dobrze zrobić. Porównując do samochodu, który kiedyś konserwowałem, a był to Polonez, to trzeba przyznać, że fabrycznie był on dużo lepiej zabezpieczony od forda, choćby wszelkie otwory technologiczne były zatkane plastikowymi zaślepkami i nie zbierała się tam woda, za to w fordzie wszystko jest otwarte, a cały syf zbiera się nawet w podłużnicach...

Ostatnio edytowane przez Yahoo5210 ; 14-11-2012 o 09:07
Yahoo5210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2012, 19:04   #18
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Spostrzeżenia trafne i gratuluję dobrze wykonanej roboty nawet wtedy gdy ma się jeszcze niedosyt że można było zrobić coś lepiej.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 20:39   #19
trasz
ford::amateur
 
Avatar trasz
 
Imię: grzechu
Zarejestrowany: 06-10-2012
Skąd: Polska
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: TDCI 115
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Cytat:
Napisał DN Szczecin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Corroplex jest skuteczny, w pierwszej osobie stosowałem. Brunox to rzeczywiscie cienizna-słabizna.
Mam podobne zdanie o Brunoxie. Mnie zawiódł już dwa razy. Więcej szans mu nie daję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2013, 17:40   #20
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: rdzewiejąca karoseria

Cytat:
Napisał Yahoo5210 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwolę się podpiąć pod temat, po kilkudniowej walce z rdzą, gdzie pierwotnie miała być nanoszona tylko konserwacja podwozia.

Pierwsza uwaga jaka się nasunęła to taka, że ford jest bardzo kiepsko wykonany, wszelkie połączenia blach i zgrzewy są po prostu nie zabezpieczone przed wilgocią. Odnoszę wrażenie, że fabryce nikt się specjalnie nie przyłożył co do jakości wykonania, aby tylko wyjechał z fabryki - wszelkie miejsca zgrzewów i łączenia blach są pokryte rdzą i wygląda to tak, jak by już to było zardzewiałe przed nanoszeniem lakieru.

Druga ważna sprawa, to taka, że nikt nie usunie rdzy lepiej niż my sami, żaden warsztat ani blacharz. Myślałem, że w 8 letnim samochodzie nie będzie tragedii (porównując do aut np. japońskich) , ale jest mnóstwo malutkich bąbelków pod którymi siedzi rdza, w miejscach typu: nadkola, podłoga, podłużnice itp.

Jeżeli bierzemy się za robotę i chcemy zrobić wszystko dobrze, to musimy zarezerwować sobie obowiązkowo kilka dni. Ja miałem na wszystko 3 dni, wyposażony warsztat z podnośnikiem i żeby się wyrobić pracowałem po 14 godzin, a i tak nie zrobiłem wszystkiego idealnie, tak jak bym chciał, jeszcze czeka mnie kilka poprawek.

Materiałów warto kupić trochę więcej, chyba że mamy sklep w zasięgu. Mi akurat dzień na malowanie przypadł w niedziele, gdzie wszystkie sklepy były zamknięte, a zabrakło mi materiałów.

Generalnie jeżeli chodzi o usuwanie rdzy to najpierw gumówką z tarczą (szczotka druciana wygładza rdzę, ale jej za bardzo nie usuwa) do gołej blachy, później na to neutralizator rdzy Cortanin F, bardzo fajny i wydajny środek, butelkę 0,5L kupiłem za 9 zł i na całe podwozie z nadkolami zużyłem pół butelki, gdzie na niektóre elementy nanosiłem to 2 razy. Po wyschnięciu zamalowałem wszystko szarym podkładem, który przykryłem barankiem. Na całość kupiłem 3 puszki środka do konserwacji i okazało się za mało.
Myślę że 6 puszek (1kg) to odpowiednia ilość, jeżeli chcemy wszystko dobrze zabezpieczyć (podłogę, nadkola, progi, pas tylny itp.)

Profile zamknięte, po wcześniejszym osuszeniu sprężonym powietrzem, zalałem środkiem do tego przeznaczonym, kupiłem 1 opakowanie, myślę, że 2 wcale nie było by za dużo.

Podsumowując to nie warto oszczędzać na środkach i trzeba mieć sporo wolnego czasu, żeby wszystko dobrze zrobić. Porównując do samochodu, który kiedyś konserwowałem, a był to Polonez, to trzeba przyznać, że fabrycznie był on dużo lepiej zabezpieczony od forda, choćby wszelkie otwory technologiczne były zatkane plastikowymi zaślepkami i nie zbierała się tam woda, za to w fordzie wszystko jest otwarte, a cały syf zbiera się nawet w podłużnicach...
Czy mógłbyś naisać dokładną listę chemi i materiałów z jakich korzystałeś

mam zamiar na wiosne zrobic progi i konserwacje podwozia na bazie środków Bolla brunox epoxy oraz corizon i jestem ciekaw z jakich dokładnie ty korzystałeś
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.