Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2011, 12:13   #1
kowal2799
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 (112KM)
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Mondeo MK3 i filtr DPF

Witam. Zastanawiam się nad zmianą mijego MK1 na coś nowszego, np. MK3. Jednak wolał bym wersję bez filtra DPF. Proszę o info, w których wersjach silnika diesla i od którego roku montowano taki filtr. Ponadto jak można łatwo sprawdzić jego obecność w konkretnym samochodzie, czy to naprawde jest takie badziewie stwarzające same problemy i jaką normę euro spełnia mondeo TDCI???

kowal2799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 13:46   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

Były mkIII z DPF ale o ile się nie mylę to tylko w wersji 2,0 130 koni i to w końcówce 2006 i 2007 roku. DPF to wg mnie tylko większe koszty eksploatacji - uzupełnianie płynu i w końcu wymiana. Na szczęście da się już to badziewie usunąć, to jednak kosztuje ok 1500zł
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 14:06   #3
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

Ja mam MK3 2.0 TDCI 130KM z DPFem. W Polsce nie było to popularne, za to w Niemczech i owszem - niższe opłaty (zielona etykieta i norma Euro IV).
Co do eksploatacji - żadnych problemów, tym bardziej, że to jest filtr tzw. suchy, czyli bez zbiorniczka na płyn (odpada więc uzupełnianie płynu).
Problemem może być tylko jazda miejska na krótkich odcinkach/w korkach - wtedy filtr automatycznie nie wypali się (i wypadałoby przegonić auto na dłuższym odcinku na wyższych obrotach). Ale to samo jest w autach innych marek.
Sprawdzić można np.po VINie - nawet nie trzeba auta widzieć (chyba, że ktoś wyciął).
Czy to badziewie? Ja nie mam żadnych problemów z tym. Do auta do jazdy tylko po mieście - nie od końca szczęśliwy wybór, ale goniąc od czasu do czasu auto - nie powinno byc problemu.
Fakt, jak napisał jagrall - zawsze można wyciąć.
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 13:10   #4
kowal2799
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 (112KM)
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

a od którego roku montowano dpf-a?
kowal2799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 15:27   #5
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

chyba od 2006
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2011, 22:35   #6
RobMondeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

Odświerze wątek.
Niedawno nabyłem mondeo 2.0 TDCI 115KM 2005. z VINu "Emisja - ETAP IV ograniczenia emisji" czy to znaczy że mam DPF ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RobMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 11:22   #7
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie

Otwórz maskę, przy podszybiu obok filtra paliwa na torxa przykręcony powinien być czujnik od dpfa (jeśli go masz). Odchodzą od niego dwie rurku plastikowe i bodajże kabel i idą przy ścianie grodziowej w dól do samego filtra.
Ewentualnie właź pod auto i obejrzyj układ wydechowy. Jeśli jest duża puszka na wydechu z dwoma rurkami wychodzącymi z niej i czujka przed puchą wkręcona w rurę to jesteś szczęśliwym posiadaczem DPFa.

Cytat:
Napisał jagrall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DPF to wg mnie tylko większe koszty eksploatacji - uzupełnianie płynu i w końcu wymiana.
Jaka wymiana płynu. Dopalał się na sucho, TDCI w mk3 to nie HDI gdzie był płyn katalityczny.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 17-04-2011 o 17:46 Powód: regulamin pkt 21
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:39   #8
RobMondeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

Nie ma nic przy filtrze paliwa, idą dwie rurki stalowe ale w poziomie, klimatyzacja pewnie. W dół do wydechu nic nie schodzi, na rurze plecionka tylko (mała), wygląda bardziej jak strumienica niż katalizator, żadne rurki nie dochodzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze na kanale pooglądam za jakiś czas, ale chyba raczej nie ma. Czyli Euro IV nie oznacza od razu DPFu ?
RobMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 21:05   #9
Siwy21b
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-02-2018
Skąd: Kwidzyn
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130 km
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

Witam, kupiłem mondka mk III 2.0 TDCI z 2006 roku. Jakie sa objawy tego DPF i procedury wypalania. Czy swiecaca sie kontrolka (lampa oleju ze skrzyżowanymi kośćmi ) ma coś z tym DPF-em wspólnego
Siwy21b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 21:38   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF

ktora niby ?
Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Która to Cię trapi:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.