Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2010, 14:39   #1
Losmaczos
ford::beginner
 
Avatar Losmaczos
 
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.8 16V Zetec
Rocznik: 2000
Postów: 46
Domyślnie Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

Posiadam Forda Focusa mk1 1.8 benzyna 2000 rok. Przepaliła mi się żarówka od podświetlenia elektronicznego licznika który pokazuje całkowity przebieg samochodu oraz dystans przejechanych kilometrów. Co dziwne podświetlenie obrotomierza i szybkościomierza działa prawidłowo (chyba to są inne żarówki). Moje pytanie jest następujące jaką żarówkę należy tam kupić ?

Losmaczos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 15:07   #2
Jędrek1964
ford::average
 
Avatar Jędrek1964
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

Wymieniałem w swoim i była tam mała bez cokołowa żarówka 1,2W (mała żarówka jak podświetlenie pokręteł), ale słyszałem że może też być 3W duża, jak w przednich pozycyjnych lub bocznych kierunkach.
Jędrek1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 15:27   #3
Losmaczos
ford::beginner
 
Avatar Losmaczos
 
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.8 16V Zetec
Rocznik: 2000
Postów: 46
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

A ktoś może potwierdzić i poprzeć przykładem a nie tylko ze słyszenia ?
Losmaczos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 17:44   #4
buniek2580
ford::average
 
Avatar buniek2580
 
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Lublin
Model: Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000r
Postów: 118
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

kolego,rozbierz licznik. U siebie wymienialem jakies 3tyg. temu ale nie pamietam,takie zarowki dostaniesz na kazdym cpn. Wyciagnij stara i daj na wzor, jak sie nie myle to 6w.
buniek2580 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 18:09   #5
Jędrek1964
ford::average
 
Avatar Jędrek1964
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

Cytat:
Napisał Losmaczos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ktoś może potwierdzić i poprzeć przykładem a nie tylko ze słyszenia ?
buniek2580 ma racje, jak nie chcesz podpowiedzi i potrzebujesz potwierdzenia to rozbierz licznik i będziesz wiedział na 100% jaka tam jest żarówka.
Jak mi się spaliła to rozkręcałem licznik pod sklepem i nie miałem dylematu czy kupie dobrą żarówkę, tak na marginesie to koszt jest niewielki.
Napisałem Ci to co wyczytałem na tym forum (gdybyś poszukał sam byś to znalazł, ale "pewnie nie miałeś czasu na szukanie"
Jędrek1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 21:22   #6
Piwko
ford::beginner
 
Avatar Piwko
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: DG
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

Cytat:
Napisał Losmaczos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam Forda Focusa mk1 1.8 benzyna 2000 rok. Przepaliła mi się żarówka od podświetlenia elektronicznego licznika który pokazuje całkowity przebieg samochodu oraz dystans przejechanych kilometrów. Co dziwne podświetlenie obrotomierza i szybkościomierza działa prawidłowo (chyba to są inne żarówki). Moje pytanie jest następujące jaką żarówkę należy tam kupić ?
dokładnie jak koledzy piszą ze taka żarówka.... a jesli chcesz rade to od razu kup sobie jeszcze 3 żarówki postojowe i wymien które podświetlają prędkościomierz oraz obrotomierz. Ja włąsnie miałem ten sam problem co Ty tydzien temu i oczywiscie majac dostep do reszty przy okazji wymieniłem reszte....satysfakcja gwarantowana
Piwko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 06:47   #7
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

To jak chcesz potwierdzenia to potwierdzam. Ten licznik podświetla zwykła żarówka 1,2 W bezcokołowa możesz wymienić ją na diodę tak jak ja wtedy będzie R5 i wsio żadnej filozofii 10 min roboty jak masz wprawę i kiedykolwiek wykręcałeś licznik !!!
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 14:01   #8
Losmaczos
ford::beginner
 
Avatar Losmaczos
 
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.8 16V Zetec
Rocznik: 2000
Postów: 46
Domyślnie Odp: Przepalona żarówka od podświetlenia stanu i przebiegu kilometrów.

Żarówka kupiona zobaczymy czy będzie pasować. Po wymianie dam znać.
Losmaczos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.