Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2009, 11:34   #31
Danek27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,6 Zetec-SE 16V
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Samemu nie da się zmierzyć ile czynnika pozostało w układzie. Tak jak pisałem wcześniej maszyna pobiera z układu czynnik osusza go i waży. Samemu można ocenić tylko skuteczność działania klimy poprzez pomiar temperatury powietrza wypływającego z kratki wentylacyjnej gdy klima jest ustawiona na max. chłodzenie w obiegu zamknietym. Np 11 stopni to trochę za dużo ale jeszcze może być, trzeba jednak już przymierzać się do serwisu. W dobrym serwisie robią ważenie czynnika za darmo i dopiero po tym mówią ile trzeba zapłacić za uzupełnienie. Gdy telefonicznie się umawiałem, mechanik mi to sam powiadział i tak było.

Danek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:39   #32
agatajakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: KUTNO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Nie ma szans, tak przynajmniej mi sie wydaje. Pozostaje wizyta w serwisie.
agatajakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:44   #33
menagos
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2008
Skąd: Płock
Model: S-Max T
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

....ooooo wiatam agatajakub (to Agata czy Jakub pisze bo niewiem jak się zwracać) widzę że z Kutna. Gdzie naprawiasz swoją foczynę? Ja już przeczyściłem sobie klimę płynem, spryskałem pod filtrem pyłkowym i jest OK.
menagos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:48   #34
agatajakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: KUTNO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

hehe Agata to ja. Miło mi , serwisuje swój samochód w Płocku. Ty chyba tez?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agatajakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:48   #35
menagos
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2008
Skąd: Płock
Model: S-Max T
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Cytat:
Napisał Danek27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samemu nie da się zmierzyć ile czynnika pozostało w układzie. Tak jak pisałem wcześniej maszyna pobiera z układu czynnik osusza go i waży. Samemu można ocenić tylko skuteczność działania klimy poprzez pomiar temperatury powietrza wypływającego z kratki wentylacyjnej gdy klima jest ustawiona na max. chłodzenie w obiegu zamknietym. Np 11 stopni to trochę za dużo ale jeszcze może być, trzeba jednak już przymierzać się do serwisu. W dobrym serwisie robią ważenie czynnika za darmo i dopiero po tym mówią ile trzeba zapłacić za uzupełnienie. Gdy telefonicznie się umawiałem, mechanik mi to sam powiadział i tak było.
To prada byłem w serwisie i powiedzieli mi to samo, ale chociaż sprawdzili za darmochę termometrem i okazało się że mam 5,5sC i byłem w szoku że tak dobrze wypadło. Powiedzieli że niema sensu dobijanie klimy bo jest SUPER temperatura.
menagos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:52   #36
menagos
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2008
Skąd: Płock
Model: S-Max T
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Tak serwisuje u Michalskiego jest OK tylko czasem trzeba długo czekać bo sporo klientów się schodzi. Byłem ostatnio na zmianę ogumienia i w szok wpadłem że z miejsca mi zmienili. Gdzie na mieście kolejki na 3 dni..
menagos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:54   #37
agatajakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: KUTNO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Ja ostatnio byłam przedłużyć ubezpieczenie i też miło się zaskoczyłam. Składka za pakiet była niższa niż w pzu.
agatajakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2009, 00:14   #38
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Cytat:
Napisał tomiwit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pianki i inne spraye to przeżytek. Teraz odgrzybia się klimę (i przewody wentylacyjne) ozonem.
no właśnie, proponują mi czyszczenie ozonem ale jakoś nie wiem czy to działa jak należy, w sensie czy faktycznie zdezynfekuje przewody i skraplacz i czy zabije niemiły zapaszek???

kolega ma znajomego kóry pracuje w Klima Thermie i jak zapytał go o oznon, to powiedział że owszem wyczyści, ale ze smarów i innych zabrudzeń, a bakterie i smrodek zostaną... sam już nie wiem co myśleć?

co polecacie na czyszczenie/odświerzanie/odgrzybianie klimy i co sądzicie o tym ozonie??
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 14:35   #39
turbomaka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Model: Focus I kombi
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Ozon dobra rzecz, ultradżwięki jeszcze lepsze (podobno)

Pianka wejdzie tylko tam gdzie dasz rade ją "wpsikać". Natomiast ozonowanie polega mniej wiecej na tym, że wkładasz do auta na pół godzinhy skrzyneczkę produkującą ozon, załączasz obieg wewnętrzny i ozon krąży wszędzie: po aucie i po wszystkich kanałach wentylacyjnych. Przy okazji zabija nieprzyjemne zapachy z tapicerki. Ultradziwięki działąją podobnie, z tym że trzeba rozpylić specjalny środek który krążąc w układzie zamkniętym będzie aktywnie-żrący pod wplywem ultradzwieku. Również zachodzi tu efekt "odsmradzania" tapicerki.

Fachowe opisy i szczegóły tych dwóch metod znalesc mozna w necie.

pzdr
turbomaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2009, 07:00   #40
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Cytat:
Napisał turbomaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pianka wejdzie tylko tam gdzie dasz rade ją "wpsikać"
Tylko zapomniałeś o tym, że potem też włącza się obieg i opary (pianka to tylko jedna z postaci fizycznych środka czyszczącego) krążą w całym układzie.
A jeszcze wcześniej z pianki robi się woda i wcieka nie tylko tam, gdzie dało się wpsiknąć piankę...
Ja zawsze stosowałem tą metodę i nic nie śmierdzi z nawiewów w żadnym aucie.
A wynika z Twojej teorii, że nie powinno tak być...
Cytat:
Napisał turbomaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fachowe opisy i szczegóły tych dwóch metod znalesc mozna w necie.
Ale jest drobna różnica, pomiędzy wiedzą z internetu i katalogów (pisanych najczęściej przez dział marketingu, bo dział techniczny nie ma czasu, robi jedynie korektę), a wiedzą wynikającą z doświadczenia i pracy "na poligonie".
Oczywiście ta praca musi mieć fundament teoretyczny, wiedzę, bo bez tego robi się tylko wiejską medycyną.
Ale nie bazuj na teorii z internetu... bo ona służy głównie do wyciągania kasy z tych, którym wydaje się, że są mądrzy i nowocześni.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.