Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2012, 19:23   #1
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

witam ponownie wszystkich forumowiczow, dawno mnie tutaj nie bylo.
jak zwykle przeszukalem forum podobna sprawe znalazlem ale nie identyczna...
dzisiaj pojawil sie w moim transicie maly problem podczas postoju kiedy auto bylo wlaczone nagle samo zgaslo. probowalem odpalic i nic... tak jakby ropa sie skonczyla, ale jeszcze bylo duzo... krecilem krecilem i nadal nic. jakis czas temu wymienialem pompe wtryskowa i objaw byl podobny. tylko wtedy juz wogole nie odpalil. podczas dzisiejszych prob zadne kontrolki nie wskazywaly na to ze cos jest nie tak. w koncu postanowilem zresetowac komputer stosujac pedaly gazu i hamulca i przekrecona stacyjke... i nagle po tym resecie auto odpalilo za pierwszym razem bez jakich kolwiek zastrzezen. bardzo to dziwne, do domu wrocilem i wszystko jest niby ok. ale szukam jakiegos wytlumaczenia, pompa wtryskowa jesli by siadla juz by chyba nie ruszyla... wyglada na jakis blad, no chyba ze zbieg okolicznosci z tym resetem komputera. paliwo zawsze shell.
ktos ma jakis pomysl? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziekuje i pozdrawiam wszystkich!

jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 20:30   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

To kolejny przykład, że tdci (zwłaszcza te wcześniejsze) żyją własnym życiem...

Jednoczesne naciśnięcie gazu i hamulca oraz włączenie stacyjki służy do kasowania kontrolki przeglądu - nic nie słyszałem o tym, że to służy do resetowania komputera...

Ale... zadziałało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 20:47   #3
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

hmmmm no a ja myslalem ze wlasnie reset kompa to czyni... istotne ze dziala zobaczymy jak dlugo, jestem dobrej mysli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bede informowal...

wojtek a mam jeszcze jedno pytanie, po moich ostatnich problemach z wezami ukladu chlodzenia... jak juz udalo mi sie wszystko zrobic jak nalezy, nowy termostat nawet mam. podczas porannego rozgrzania auta, temp dochodzi do 90st jade dalej, wtedy temp unosi sie do gory... lekko sie przegrzewa silnik trwa to okolo 3 min a nastepnie jakby otwieral sie termostat duzy obieg i temp spada do optyma;lnej wartosci. sytuacja powtarza sie jak auto wystygnie...
lewy termostat?
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 21:15   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Hm... wg moich doświadczeń nawet lekkie przegrzanie tdci skutkuje wejściem w tryb ochrony silnika. Przypomina to trochę tryb awaryjny, bo obniżona jest moc - ale nie włącza się sprężynka. Natomiast dodatkowo wyłączana jest klima (jeżeli jest) i włącza się na pełną prędkość wentylator chłodnicy. U mnie uszkodzony był czujnik temperatury w głowicy. Po wymianie ok.

W Auto-Waś sprawdzają termostat wkładając do zbiorniczka wyrównawczego termometr do 100 st C, trzymają silnik na średnich obrotach (przy wyłączonym ogrzewaniu oczywiście) i patrzą czy przekracza temperaturę, czy nie... W mrozy na ulicy to się raczej nie dogrzeje, ale teraz jeszcze można spróbować.
Instrukcja serwisowa opisuje sprawdzenie wyjętego termostatu zanurzonego w naczyniu na gazie (ogniu) - piszą dosłownie jak o gotowanym jajku na twardo. Jeżeli się w gotującej wodzie otworzy, to jest ok, jeżeli nie - to jest do wymiany...

Czyli: sprawdziłbym wpierw termostat, a jeżeli jest ok, wymieniłbym czujnik temperatury. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2012, 22:10   #5
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

no i ujechalem dzisiaj jakies 40km zgasl i polegl... ;] stoi w warsztacie i szukaja przyczyny, cos mi sie wydaje takie proste to nie bedzie bo nie wiadomo gdzie szukac... moze jutro bede wiedzial wiecej. podczas jazdy najpierw lekko przerwal a potem padl calkowicie...
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 08:56   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Nie przesądzam sprawy, ale skoro pisałeś o tych wskazaniach temperatury, to przeczytaj:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie jeszcze nie zgasł, ale był słabiutki. I wskaźnik wcale jeszcze nie był na czerwonym polu...

Ewentualnie immo bruździ, bo objawy są cokolwiek inne... (?)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-10-2012 o 08:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 11:00   #7
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

jesli chodzi o przegrzewanie sie silnika temat znam na wylot... w tej kwesti mam po prostu pecha, na ta chwile wiem ze auto zaczelo odpalac i po kilku sekundach gaslo... na komputerze pokazalo ze na pompie jest za male cisnienie, w poniedzialem wtryski ida na przeglad a jak nie pomoze to pompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy tym przebiegu maja prawo...
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 13:58   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Cytat:
Napisał fotoplay.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poniedzialem wtryski ida na przeglad a jak nie pomoze to pompa
Hm... Przelewające mocno wtryski skutkują za małym ciśnieniem na szynie (zwłaszcza przy mocnym depnięciu w zakresie do ok. 2.500 obr.), ale auto nie gaśnie, lecz wchodzi w tryb awaryjny. Sczytane błędy na taką okoliczność to najczęściej P0251 i P1211. Może być też już słaba pompa - wskazanie na nią jest po próbie przelewowej wtryskiwaczy - jeżeli wypadnie dobrze. Jeżeli nie wyskoczą te błędy - to raczej przyczyna jest gdzie indziej.
No ale silnik do próby przelewowej musi pracować...

Na twoim miejscu sprawdziłbym wcześniej czujniki położenia wałka rozrządu i wału silnika (skoro nie ma objawów trybu przegrzania silnika). Takie nagłe zatrzymanie się silnika - zwłaszcza ciepłego - to typowy objaw awarii tych czujników.
Na szczęście nie są drogie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-10-2012 o 14:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 23:08   #9
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

juz dziala, dzisiaj odebralem a troszke to trwalo. okazalo sie ze szczelila pompa, przy okazji zrobilem wtryskli bo jak szalec to szalec... troszke sie wykosztowalem no ale w koncu trzeba bylo to zrobic... a co do przegrzewania: termostat wymieniony i nadal to samo wiec kolejnym etapem wymiana czujnika... zobaczymy co wtedy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no chyba ze mam pecha i drugi termostat walniety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 23:53   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Cytat:
Napisał fotoplay.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okazalo sie ze szczelila pompa, przy okazji zrobilem wtryskli bo jak szalec to szalec... troszke sie wykosztowalem no ale w koncu trzeba bylo to zrobic...
Ale na oryginalnych częściach Delphi? Tu zamienniki to porażka na 100%...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.