Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2011, 08:50   #1
paula-8-5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Dziwna awaria silnika

Witajcie. Jestem "nowa" i liczę na wyrozumiałość. Nie wiem gdzie to wkleić więc zakładam nowy temat. Posiadam Focusa mk2 z 2005r silnik 1,6 tdci. Zaraz po kupnie zaczęły sie z nim dziać dziwne rzeczy i mechanicy juz rozkładają rece a mnie juz nie stać na naprawy typu "może to to ale nie gwarantuje". Dzieje sie tak, że po przejechaniu ok 150km i rozgrzaniu silnika silnik zaczyna wydawać dziwne odgłosy, takie metaliczne, jakby coś gdzieś ocierało, mnie sie to kojarzy z wiatraczkiem. W miare upływu km ten odgłos jest coraz głośniejszy.A i jeszcze przy gaszeniu samochodem aż tak zatrzęsie. ale jak sie odstawi auto na noc to rano normalnie odpala i jedzie - tzn na krótkich trasach bo na długich to samo. Do tego miałam juz 2 razy płukana misę olejową bo był jeden wielki syf (mam go od 4 miesięcy) okazało sie ze w misie poza szlamem są jeszcze opiłki metalu. Do tego przybywa oleju w silniku. W tej chwili przebieg to 130tyś km. Prosze was bardzo o pomoc, w tej chwili wymieniaja pompe oleju o "może to to ale nie gwarantują" bo niby ciśnie jest słabe.


Ostatnio edytowane przez paula-8-5 ; 28-04-2011 o 09:00
paula-8-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 12:41   #2
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

Cytat:
Napisał paula-8-5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego przybywa oleju w silniku
sprawdz czy równolegle nie ubywa płynu chłodniczego... to bedzie sprawa jasna - uszczelka pod głowicą lub pęknięcia samej głowicy lub bloku...
Cytat:
Napisał paula-8-5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są jeszcze opiłki metalu
jak duże te opiłki bo jeśli malutkie to nic grożnego..
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*

Ostatnio edytowane przez foka gdz ; 28-04-2011 o 12:51
foka gdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 13:00   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

Może to być koniec dwumasowego koła zamachowego oleju może przybywać przez filtr cząstek stałych pojedz do dobrego mechaniora lub do ASO niech ktoś pożądnie zdiagnozuje po tym co piszesz tak na odległość to czasami wróżenie z fusów.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 16:42   #4
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

Cytat:
Napisał foka gdz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdz czy równolegle nie ubywa płynu chłodniczego... to bedzie sprawa jasna - uszczelka pod głowicą lub pęknięcia samej głowicy lub bloku...
Co do płynu, wydaje mi się, po dostaniu się płynu do bloku samochód powinien kopcić na biało, ale być może się mylę.
Jestem bardziej przekonany, że za wzrost poziomu oleju odpowiedzialny jest DPF.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 16:54   #5
paula-8-5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie

Auto nie kopci, chodzi pieknie (z wyjątkiem tych długich tras), turbina sprawdzona - jest ok. Komputer nie wykazuje żadnej awarii. Jedynie kiedy włączył sie ten dziwny odgłos mechanik podłączył jakieś tam urządzonko do sprawdzania ciśnienia oleju i sie okazało że ciśnienie za małe (dlatego niby tą pompe wymienia - sie zobaczy) Płynu chłodniczego nie ubywa - to raczej ropa sie dostaje. Czy zna ktoś jakiś zakład z dobrą diagnostyką do forda w szczecinie lub okolicach i orientuje sie w cenach??

A co do filtra to chyba powinna sie świecić jakas kontrolka gdyby był zapchany, albo komputer by to wykazał. Jedyną kontrolką jaka sie pojawiła to po przejechaniu 200km z "wyciem" silnika, i zgaszeniu samochodu po ponownym odpalaniu nie gasła kontrolka oleju ale po jakiś 12 godzinach odpalił normalnie, kontrolka zgasła i chodził cichutko...

Ostatnio edytowane przez Assan ; 29-04-2011 o 14:49
paula-8-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 20:37   #6
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

proponuję sprawdzić auto samemu na tzw. ukrytej samodiagnozie.
To przecież nic nie kosztuje, a zawsze można się dowiedzieć się czegoś ciekawego
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 20:50   #7
paula-8-5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

a co to takiego "ukryta samodiagnoza"?
paula-8-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 20:55   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

Podjedz do ASO albo napisz skąd jesteś to może polecimy ci kogoś tańszego,nie bawmy się we wróżkę , ta diagnoza nie będzie drogo kosztować a póki co to robimy dziecinadę ze szklanej kuli.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 21:16   #9
wiawro123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: koszalin
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

wymien pompe oleju daje za małe ciśnienie ja miałem to samo wymien jak najszybciej bo morzesz zatrzec zawory i dlatego jest taki odgłos miałem to samo co ty jak sie znasz to sam morzesz to zrobic
wiawro123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 21:23   #10
hantys
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dziwna awaria silnika

Cytat:
Napisał paula-8-5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zna ktoś jakiś zakład z dobrą diagnostyką do forda w szczecinie lub okolicach ?
Tutaj masz ze strefy zachodniopomorskiej temat na temat warsztatów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hantys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.