Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2011, 12:19   #1
romejo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford FOCUS II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Silnik usterka - auto nie odpala

Witam Forumowiczów.
Mam dziwną usterkę samochodu z którą nie radzą sobie serwisy, a dzieje się tak:

Przy próbie uruchomienia samochodu nie podświetla się kontrolka grzania świec, oraz po około 3 sekundach na komputerze pokładowym zapala się pomarańczowy wykrzyknik, a poniżej napis "SILNIK USTERKA", mruga również dioda pomiędzy wskaźnikiem temperatury i paliwa oraz świeci się poniżej kwadracik z literką "i". No i oczywiście nie kręci rozrusznik.
Najciekawsze w tym wszystkim jest to żę po kilku minutach usterka silnika znika a samochód działa. Cała sytuacją powtarza się losowo, czasami miesiącami wszystko jest OK.
Dodam jeszcze że nie ma znaczenie czy to zima czy lato, a silnik zimny czy gorący
Byłem w Krakowie we wszystkich serwisach, w których auto jest "naprawiane" by ponownie po jakimś czasie usterka silnika powróciła.

Dodam żę auto kupiłem nowe w salonie w 2008 roku. Silnik to 1.8 TDCI z przebiegiem obecnie 42000km
Czy ktoś z Was miał podobne przygody, albo pomysł co to może być?

romejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 12:43   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

W takim przypadku powinienes miec bledy diagnostyczne. Skoro serwis nie potrafi naprawic spróbuj sam sie za nie zabrac jesli potrafisz lub jedz gdzies niech ci sprawdza jaki blad sie pojawia jako pierwszy w twoim przypadku kiedy silnik nie chce zapalic. Od tego potrzeba zacząć. Niestety okazuje się że pracownicy w serwisach nie zawsze mają dość wysokie kompetencje i z wiekszymi problemami mają problemy. (nie pytajcie skąd wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Ale najgorszy do zdiagnozowania jest taki błąd losowy...jesli nie bedzie sprawdzone akurat wtedy co się pojawił to wówczas pewnie nikt nieznajdzie przyczyny.
Mozesz liczyc na to ze w takim przypadku ktoś inny wkoncu bedzie miał ten sam problem tyle że w jego przypadku problem nie zniknie. Wówczas bedzie sie dało rozwiązać ten sam problem u kogoś innego.Ale wiesz co to oznacza ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U ciebie to bedzie cieżko...najlepiej zaopatrzyc sie w interfejs diagnostyczny i samemu sprawdzić co to jest za błąd.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-04-2011 o 12:48
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 13:55   #3
romejo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford FOCUS II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

A czy taki interfejs diagnostyczny można za jakieś małe pieniądze kupić ( rozumiem że to jakiś kabel do kompa i soft )?
Jeśli można to gdzie i za ile???
romejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 14:11   #4
qlas
ford::beginner
 
Avatar qlas
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

Ja na stałe mam podpięte coś takiego. Urządzenie samodzielne, nie potrzeba kompa.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Posiada m.in. odczyt błędów online oraz odrobinę bardzo przydatnych informacji na temat pracy silnika.
IMO bardzo fajny sprzęt.
Uprzedzam pytanie - gdzie kupić? Import prywatny od Chińczyka.
Widziano to na Allegro.

Ostatnio edytowane przez qlas ; 27-04-2011 o 14:56
qlas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 14:41   #5
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

mjprzem bardzo dobrze to określił, jak sobie sam nie pomożesz, to serwis ci tez nie pomoże, bo ich niewiedza jest ogromna i działaja oni na zasadzie, jak cos uszkodze to się czegos nowego nauczę a klient i tak będzie musiał za to zapłacic, bo nie wydamy mu pojazdu i kwita.
na chińczyka bym tez nie liczył, bo zakładam ze jesteś na tyle zorientowany w temacie, że sam sobie pomozesz.Sparawdź czy ta pomoc nie jest w twoim aucie ukryta.
W tym celuwcisnij i przytrzymaj przyciskkasujący licznika dziennego. Równocześnie przekręć kluczyk w poz. II lub III. Gdy na wyswietlaczu pojawi sie napis "test" po 5-8 sek. zwolnij przycisk. W tym momencie uruchomiłeś test samokontroli dojdź poprzez stałe wciskanie i odpuszczanie przycisku do komunikatu "dtc" i tu prawdopodobnie wyswietli ci sie komunikat "non error".
Poniewaz błąd jest w twoim przypadku trudny do wychwycenia zalecałbym jeżdżenie na stale na nowo wywoływanej pozycji "dtc", az o momentu ukazania się kodu błędu albo kodów błędów.
Wtedy trzeba je tylko spisac i podac na forum
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 15:01   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

Cytat:
Napisał grzegorz1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... jak sobie sam nie pomożesz, to serwis ci tez nie pomoże, bo ich niewiedza jest ogromna i działaja oni na zasadzie, jak cos uszkodze to się czegos nowego nauczę a klient i tak będzie musiał za to zapłacic, bo nie wydamy mu pojazdu i kwita.
Zabawne Panowie..ale To jest szczera prawda i takie wlasnie mam doswiadczenia po pracy z ludzmi w autoryzowanym serwisie Skody gdzie przez jakis czas pracowalem jako elektromechanik a problem dotyczył spalonego sprzegła klimatyzacji gdzie klient musiał 2 razy zapłacić za wymiane sprzegła w 3-letniej Octawi, bo jeden z mechaników wymienił sprzegło a niesprawdził przyczyny z jakiej sie spaliło gdzie to oczywiscie było głupotą tego kto to sprzegło wymieniał . Panowie jak zwróciłem na to uwagę że to błąd serwisu to z racji tej ze byłem od niedawna zatrudniony miałem pózniej problemy. Ale to mi pozniej na dobre wyszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał romejo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy taki interfejs diagnostyczny można za jakieś małe pieniądze kupić ( rozumiem że to jakiś kabel do kompa i soft )?
Jeśli można to gdzie i za ile???
Do swojego uzywam ELM327...powinien dzialac i u ciebie a koszt to 50zl na allegro..
Samo dtc z trybu serwisowego nie dokonca wystarcza w MK1 bo nie podaje wszystkich błedów-a raczej podaje tylko nieliczne.
tak czy siak za 100-200zl bdziesz mial nawet cos do kodowania wtryskow.

Musisz tylko poczytac co bedzie dobrego do twojego samochodu.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-04-2011 o 15:07
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 15:12   #7
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

no to auto, jak dobrze zrozumiałem, jest z roku 2008 i wg mnie powinno posiadać tę "ukrytą" pomoc
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 15:22   #8
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

Zapewne tak jest ale to jest FF2 i o ile pamietam to troche inaczej wchodzi sie w tryb serwisowy..a pozatym ten tryb niekoniecznie musi podawac wszystkie istotne bledy. W FF1 podaje raptem wybrane z posrod wielu mozliwych błędów..reszte potrzeba z czytywac za pomoca interfejsu. Dlatego w FF1 moze pisac DTC "none" a i tak błędy mogą byc.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 18:56   #9
akvisto1
ford::amateur
 
Avatar akvisto1
 
Zarejestrowany: 07-03-2011
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

interfejs ELM 327 na USB w cenie ok. 50 zł (100 zł wersja bluetooth)
lub tzw. F-Super za 150 zł (typowo do forda z kodowaniem wtrysków
+ odpowiedni program na laptopa i można działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ważne, żeby w przypadku wystąpienia błędu nie odwlekać podpinania interfejsu, tylko zrobić to przy najbliższej możliwej okazji (jeżeli błąd nie będzie ciągle wywoływany to po pewnym czasie komp silnika może niektóre błędy "zapomnieć")

tryb diagnostyczny zegarów można sobie odpuścić - pokazuje niewiele błędów, tylko jakieś pierdoły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez akvisto1 ; 27-04-2011 o 18:58 Powód: uzupełnienie posta żeby nie tworzyć kolejnego ;-)
akvisto1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 19:40   #10
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Silnik usterka - auto nie odpala

mjprzem, mam niestety inne zdanie na ten temat i wieloletnie doświadczenia praktyczne potwierdzone wiedzą teoretyczną, ale nie przeszkadzam wam koledzy, róbta swoje biznesy
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.