Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2011, 12:28   #1
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie po wymianie przegubu zewnetrznego z prawej strony auto zaczelo buczec

witam panowie i prosze was o pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukalem i nie znalazlem podobnego tematu prosze o nieusuwanie jestem tu nowy
mianowicie mam taki problem iz po wymianie przegubu zewnetrznego z parawej strony auto zaczelo buczec huczec szumiec podczas przyspieszania na kazdym biegu powyzej 2500-3000 rpm wpada w takie jakby wibracje ktore sa odczuwalne tylko z prawej strony (wczesniej tego nie bylo ) tak jakby najechac na te biale karbowane linie co sa na trasach (opona w porzadku) lewa strona w porzadku na luzie tez wszystko w porzadku po podniesieniu auta kolo obraca sie swobodnie nic nie szumi i nie stuka problem wystepuje tylko przy duzym obciazeniu i obrotach szczegulnie na 1 i 2
prosze o porade co moglo sie stac lub co moglem zle zrobic ( na starym bylo dobrze) czy moze nowy przegub musi sie jakos ulozyc dotrzec ?

edit: powodem tego jest chyba przegub wewnetrzny z prawej strony
jadac dzis na trasie nie dalo sie przyspieszac auto wpadalo w straszne turbulencje najbardziej przy 80-100 wiecej nie jechalem
czy ktos moze potwierdzic te wnioski ?


Ostatnio edytowane przez Uziu ; 14-10-2011 o 14:54
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 17:18   #2
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Problem po wymianie przegubu

Auto jest skomplikowanym ukladem drgajacym, pobudzanym przez wiele czynniköw.Najwazniejsze to nieröwnosci drogi oraz praca silnika i mechanizmöw ukladu napedowego.Przy wymianie przegubu wazne jest jego wywazenie statyczne i dynamiczne, ulozenie manszety a nawet ilosc i jakosc smaru
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 17:48   #3
łajek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2006
Skąd: świebodzin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Problem po wymianie przegubu

powiem ci tak, trafiłeś z tym tematem dziś naprawialiśmy focusa 1.8 benzyna objaw kwalifikujący do naprawy to objawy takie same jak u ciebie po wymianie tj. prędkośc 80-90/h brak buczenia ale samochodem trzęsło /podobnie trzęsie jak np.wyskoczy bąbel na boku opony/ od ok.100 do 130 km/h cisza 140 znowu trzęsie-samochód na podnośnik i? -i luz na wewnętrznym przegubie po prawej stronie - do wymiany. znaleziona szybko używka na szrocie /gołym okiem było widac że lepsza/ wymiana i ok. FOCUS 1.8 PB 1999 ROK. więc jeśli wymienałeś przegub zewnętrzny byc może trzeba było to zrobic też z wewnętrznym podobno często siadają bez znaczenia czy to jest benzyna czy diesel -dodam że nie są zamienne to znaczy od diesla nie pasuje do benzyny / i oczywiście odwrotnie/ ale benzyna 1.6 pasuje do benzyny 1.8 dziś sprawdzone. pozdrawiam
łajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 17:58   #4
Agnesqa
M.O.D.
 
Avatar Agnesqa
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 145
Domyślnie Odp: Problem po wymianie przegubu

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prosze o nieusuwanie jestem tu nowy
W związku z tym powinieneś już byc po lekturze Regulaminu Forum i wiedzieć, że tytuł Twojego tematu jest niezgodny z Regulaminem i nadaje się właśnie do usunięcia.

Proszę poprawić tytuł, inaczej temat leci.
Agnesqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 19:15   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Problem po wymianie przegubu

a czy kolego łajek mozesz mi napisac co musze mniej wiecej zrobic zeby wyjac ta cala polos ze skrzyni na co uwazac (boje sie o uszczelniacz w skrzyni)i czy musze spuszczac olej a i najwazniejsze czy kupic uzywke czy nowy przegub ?

p.s nie wiem jaki tytul napisac
jakos sie nie moge skupic auto potrzebne a tu jezdzic sie nie da za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 19:47   #6
łajek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2006
Skąd: świebodzin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Problem po wymianie przegubu

na co uważac to dokońca ci nie odpowiem bo osobiście się do tego nie zabierałem bo jeżdziłem po wymienianą używkę i przywiozłem najpierw od diesla i niepasowała / dlatego wiem że diesel -benzyna nie są zamienne/ później znowu wycieczka po częśc od benzyniaka. niemniej coś niecoś widziałem .wymieniona została cała półośka od frezu na piastę aż do frezu wchodzącego do skrzyni /całośc to jakby dwie części pierwsza to od strony koła razem z przegubem zewnętrznym,druga częśc z pierwszą jest połączona przegubem który był właśnie wyrobiony - koszt używanego takiego kompletu ,niewiem czy to dużo cz mało ale 200 zł / wymontowanie to był moment na dobrą sprawę 2 popierosy. po wymontowaniu trochę wyleciało oleju ze skrzyni ale to nomalne .manszety gumowe na oba przeguby oczywiście nowe o smarze nie wspominam. nie wiem co jeszcze samochód podniesiony do góry ,szybka robota
łajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 20:14   #7
Agnesqa
M.O.D.
 
Avatar Agnesqa
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 145
Domyślnie Odp: Problem po wymianie przegubu

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jaki tytul napisac
wiesz, tylko Ci sie nie chce:

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po wymianie przegubu zewnetrznego z parawej strony auto zaczelo buczec
Agnesqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 23:15   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: po wymianie przegubu zewnetrznego z prawej strony auto zaczelo buczec

dziekuje za poprawienie
regulamin czytalem ale niedokladnie i tu sie przyznam
oczy mnie juz bolaly bo caly internet przewertowalem
a i jeszcze jedno jak zdjelem oslone z tego przegubu to wylecialy igielki stalowe najprawdopodobniej te z krzyzaka wiec juz jestem na 99 % pewny ze to jest to
ale mam znow problem bo nie wiem czy kupic cala polos uzywana (mam dostep) ok 150-200 zl czy moze nowy przegub koszt ok 200 zl na aledrogo zamiennik
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 17:41   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: po wymianie przegubu zewnetrznego z prawej strony auto zaczelo buczec

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....z tego przegubu to wylecialy igielki stalowe najprawdopodobniej te z krzyzaka wiec juz jestem na 99 % pewny ze to jest to....
Sprawdź kielich - czy na powierzchniach wewnątrz (tam gdzie pracują "główki" krzyżaka) porobiły się wyżłobienia. Jeżeli nie - kup sam krzyżak (oblukaj jeszcze łożysko podpory półosi - może też warto już wymienić). Jeżeli tak - do wymiany przegub. Ja już dwa lata jeżdżę na jakimś zamienniku za dwieście kilkadziesiąt pln (z tym, że z lewej strony).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 19:04   #10
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: po wymianie przegubu zewnetrznego z prawej strony auto zaczelo buczec

wlasnie sie waham kolega kaze brac uzywana kompletna polos za 150 zl nowy tak jak piszesz ok 200 zl ale sam przegub podjade zobacze i stwierdze stan uzywki jezeli bedzie dobra w miare to sie skusze
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.