Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2011, 13:43   #51
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

no podałem przecież już wyżej ten wzór do obliczania, to co to za odpowiedź,że za mało danych?
W następnych przykładach policzymy, to dla silników foki i tu faktycznie bedą potrzebne rzeczywiste dane od forumowiczów, które zweryfikujemy z danymi producenta.

grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 14:38   #52
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Cytat:
Napisał grzegorz1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Specyficzne zużycie oleju w silniku 5.cyl.Turbo-Diesel wynosi 2,6g/kWh .
Maksymalna moc użyteczna Peff=90 kW
Jakie jest zużycie oleju smarowego Bs w kg/h dla tego silnika?
Bo musimy zalozyc ze silnik w ciagu jednej godziny wykonuje prace 90kWh

Jesli tak to:
2,6g/kWh * 90kWh = 234g czyli w ciagu 1h zuzyje 234g oleju

zakladajac ze 1l oleju = 0,87kg bedzie to ~0,27l/h~
Duzo. co ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....ta ciezarowka chyba ma z 500kW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak tak olej ciagnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to jest norma.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podaj dane producenta jesli takie posiadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....ja moge podac dane orientacyjne zuzycia oleju na przykladzie silnika tddi
PS. ta odpowiedz miala byc wymigująca bo to bez sensu troche takie liczenie, nie mając wartości własciwych które podaje producent.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-04-2011 o 14:53
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 14:55   #53
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

mnie tak samo wyszło, a więc zakładam,że chyba jest dobrze.
Teraz byłoby potrzebne ściagnięcie wiarygodnych danych dla fofo

A formuła do tych obliczeń to;
Bs=bs*Peff/1000
gdzie
bs -to specyficzne zużycie oleju smarowego
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 15:17   #54
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Mysle ze dosc juz temat zasmiecilismy wiec jesli ktos bedzie mial dane zuzycia oleju podawane przez producenta to wowczas mozemy sprawdzic ile producent zalozyl i jak to ma sie do rzeczywistosci.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 20:28   #55
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Coś dla kolegi wykształciucha. Mimo wszystko, chyba zawsze można się czegoś nowego nauczyć od innych:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko...należy przeczytać do końca!!!!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 22:58   #56
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Nie wiem co chciales powiedziec w tym poscie...
przecierz bylo to juz wyjasnione... i niema tam nic nowego, o czym bysmy nie wiedzieli.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 06:54   #57
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Najlepsze cytaty, dla tych co nie lubią czytać i słuchać, a nadal twierdzą, że olej w dolocie turbiny ma być:

W moim C-Maxie 1.6 TDCI 109 KM występuje dziwne zjawisko z którym nie może sobie poradzić obsługa serwisu autoryzowanego, a mianowicie do filtra powietrza przedostaje się olej znad pokrywy korbowodu poprzez separator oleju znajdujący się w gumowej rurze, który notabene służy do zatrzymywania oleju a przepuszczania wyłącznie oparów.
Jest to wada fabryczna w C-Maxach 1.6TDCI wyprodukowanych do 31.07.2004 i została ona opisana w biuletynie technicznym forda TSB 13/2005. Wedle tego biuletynu zalecana jest wymiana gwarancyjna gumowej rury wraz z separatorem, która łączy z jednej strony filtr powietrza z turbiną oraz odnogą na środku łączącą się z pokrywą korbowodu.
Serwis wymienił dwukrotnie wspomnianą rurę gumową jednakże bez rezultatu - olej nadal się przedostaje do filtra powietrza i zabrudza jego wkład.
Dziś wróciłem z ponownej wizyty w serwisie tym razem przyczyną była święcąca się na desce rozdzielczej kontrolka silnika jak się okazało spowodowana błędem pomiarów przepływomierza powietrza, który został zabrudzony przez przedostający się olej !
Serwis kolejny raz twierdzi że wszystko jest ok i że ten model tak ma :/

(...)
Jestem po rozmowie z rzeczoznawcą, mam z nim jechać do Euro Car na serwis i tam zostanie przeprwadzona diagnostyka silnika oraz zostanie wypisany później protokół ekspertyzy, w rozmowie telefonicznej rzeczoznawca przyznał mi już rację, a podczas mojego opisywania problemu oraz powtarzaniu informacji,które dostałem w serwisie Euro Car rzeczoznawca zaczął się śmiać na argumentację, żę wszystko z silnikiem ok, a olej który cześciowo jest wciągany do turbiny silnika powoduje jej i tu cytuję mistrza serwisu Euro Car "dodatkowe smarowanie". Rzeczoznawca wyjaśnił mi że turbina pracuje w zakresie od 12000 - 25000 obrotów na minutę i każde ciało obce które dostanie się do jej środka powoduje przeciążenia łopat turbiny oraz jej dodatkowe grzanie, łopatki turbiny są tak wyważone aby pracowały optymalnie i jakakolwiek sybstancja lub też rzecz stała, która się do niej dostanie może ją poprostu zniszczyć. Poza tym turbina ma smarowanie wyłącznie łożysk tocznych które się w niej znajdują i nie powinna być "dodatkowo" smarowana.

(...)
[ Dodano: Pon 13 Lut, 2006 20:39 ]
Panowie, sprawiedliwosc istnieje, przed chwila miałem telefon z Euro Car, przyznali mi racje, do wymiany kolektor ssący wraz z zaworem odpowietrzającym oraz separatorem oleju i przepływomierz powietrza. Zleciłem również diagnostykę turbiny, wkońcu pochłaniała ona olej od przynajmniej 20k km. Auto będzie do odbioru w przyszłym tygodniu.
Teraz pozostaje wynegocjować przedłużenie gwarancji przynajmniej o rok, bo tyle trwały moje boje z ASO o tą usterkę.

Cały temat tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 18:50   #58
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Maurelisz ...ja umiem czytać i przeczytałem wszystko...
Tylko ze to nic nowego..przecierz pisalismy turbo zawsze puszcza olej a odma moze a nie musi... z tym jest roznie. wiec nadal nie rozumiem o co Ci chodzi?
Ps. Milego wieczorka
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 16:15   #59
patrykrog
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fokus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Witam, odswiezam temat pod dosc dlugim czasie. Mam podobny problem. Zaobserwowalem niewielki wyciek oleju w moim Fokusie 1.6 TDCI. Zauwazylem tez ze ten wyciek pojawia sie po wiekszym katowaniu auta w miejscach gdzie lączone sa weze i rury układu dolotowego, a dokladniej przy opaskach zaciskowych IRP. Po jezdzie do wysokimi obrotami zaraz czuc spalony olej i pojawia sie wyciek w miejsach przed chwila opisanych. Przeczyscilem sam wąz ktory wchodzi do turbiny, poniewaz nie mialem warunków aby okrecac zdrzeak i czyscic caly uklad wraz z IC. Po kilkudziesięciu kilometrach znow rozkrecilem wąż, ktory wczesniej czyscilem i znow pojawil sie tam olej, jednak juz w mniejszych ilosciach. W dodatku zaraz po odpaleniu, na zimnych obrotach silnik troche za bardzo kopci i rowniez jest smród podobny do spalonego oleju. Stąd moje pytanie, czy jest to normalne ? Czy powinienem rozmonotwac zderzak i przeczyscic caly uklad dolotowy wraz z IC, czy jest to zbedne bo problem ten bedzie caly czas sie powtarzal? Dlaczego po jezdzie z wysokimi obrotami 3-4 tys, czuc spalony olej? Z gory dziekuje za pomoc!

Ostatnio edytowane przez patrykrog ; 24-02-2019 o 16:18
patrykrog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 19:11   #60
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Poszukaj tematów o odmie olejowej, jest ich zapewne trochę. To dowiesz się co ludziska stosują by ten olej wyłapać.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.